Case: Brain Embassy Mokotów

FAKTY

Klient:
Brain Embassy

Architekt:
Studio mode:lina™ oraz pracownia Archicon

Inwestor:
Adgar Poland

Metraż:
2 400 m2 na 2 piętrach

Data realizacji:
2017

Zdjęcia:
Fotomohito

Nowa lokalizacja

Biznesowy Mokotów nie może narzekać na małą liczbę nowoczesnych biurowców, ale w tym największym zagłębiu biurowym w Polsce na próżno było szukać kreatywnej przestrzeni wspierającej twórcze myślenie i efektywną pracę. Sytuacja zmieniła się we wrześniu 2017 roku wraz z otwarciem Brain Embassy w budynku Adgar Plaza One. Decyzja inwestora o kolejnej lokalizacji Brain Embassy, była nie tylko odpowiedzią na zapotrzebowanie na tego typu miejsce w tej dzielnicy biurowej, ale również naturalną konsekwencją sukcesu, jaki odniosła ta kreatywna przestrzeń w budynku Adgar Park West na warszawskiej Ochocie. Firma Adgar i tym razem postawiła na sprawdzonych partnerów - koncepcję architektoniczną i projekt nowej lokalizacji Brain Embassy przygotowały biura projektowe mode:lina™ i Archicon, natomiast za wyposażenie wnętrz odpowiedzialna była firma Kinnarps.

„Od dawna byliśmy przekonani, że Biznesowy Mokotów będący siedzibą wielu korporacji, to znakomita lokalizacja dla kolejnej innowacyjnej przestrzeni Brain Embassy. Cieszymy się, że zostało to w pełni potwierdzone przez osoby tam pracujące. Z badania przeprowadzonego w październiku br. przez Kantar TNS na zlecenie Adgar, wynika że aż 91% osób chciałoby pracować w budynku, którego częścią jest przestrzeń taka jak Brain Embassy” .

Monika Kaczmarczyk, Dyrektor Zarządzająca Adgar Conference Group i Brain Embassy.

Kreatywność

Boullée to wielofunkcyjny produkt łączący cechy ergonomicznej piłki do pilatesu i rzeźbionych mebli tapicerowanych. Wyjątkowy kształt nie pozwala na monotonne siedzenie w nieruchomej pozycji, zwiększając dynamikę i swobodę ruchów i umożliwiając jednocześnie kontrolę równowagi z wykorzystaniem ciężaru ciała.  Idealnie nadaje się do kreatywnych miejsc spotkań, sal projektowych.

Mobilne krzesło konferencyjne

5000[cv] to wyjątkowe krzesło, którego wzornictwo wprost zachęca, aby na nim usiąść. Opcja na kółkach pozwala na osiągniecie maksymalnej elastyczności przy bieżących rearanżacjach sali konferencyjnej. Krzesło można sztaplować.

Solidna elegancja

Polett to krzesło, którego konstrukcja jest wykonana z naturalnego drewna, dzięki czemu jest solidna, a jednocześnie wyjątkowo elastyczna. Oto codzienna elegancja w najlepszym wydaniu i świetne uzupełnienie nowoczesnego biura.

„Z radością obserwujemy, jak sprawdzają się nasze przewidywania, że projekt Brain Embassy zapoczątkuje nową erę w myśleniu o środowisku biurowym i jesteśmy dumni, że po raz kolejny Kinnarps uczestniczy w powstaniu kreatywnego ekosystemu, zaprojektowanego by przyciągać ludzi otwartych na nowe, inspirujące doświadczenia”.

Beata Osiecka, CEO Kinnarps Polska, Head of CEE Region

Krzesło Deli - nagradzana renoma. Deli to coś więcej niż zwykłe krzesło – to prawdziwe dzieło sztuki. Oprócz cenionego wzornictwa charakteryzuje się czystą estetyką i solidną funkcjonalnością.

Najbardziej utytułowane w Polsce miejsce do twórczej pracy

Druga przestrzeń co-creatingowa w Polsce, podobnie jak Brain Embassy zlokalizowana w kompleksie Adgar Park West, została zaprojektowana w oparciu o najnowsze trendy w tworzeniu przestrzeni, które wspierają naturalne powstawanie społeczności, twórczą współpracę między jej członkami oraz rozwój innowacyjnych pomysłów.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że przestrzeń Brain Embassy została doceniona nie tylko przez członków naszej społeczności, ale także przez profesjonalistów. W 2017 roku otrzymaliśmy aż 4 prestiżowe nagrody: Brain Embassy zostało uhonorowane tytułem najlepszego biura coworkingowego w konkursie Office Superstar, tytułem „Innovation of the Year” w konkursie CIJ Awards, Najlepiej Zaaranżowanego Miejsca Pracy w konkursie Eurobuild Awards oraz Najlepszego Biura All-inclusive 2017 roku w kategorii „Z klimatem” w konkursie organizowanym przez Biuro Na Miarę. Ten sukces jest także zasługą naszych partnerów: studia mode:lina™ odpowiedzialnego za projekt oraz firmy Kinnarps, będącej z nami od samego początku, która zadbała o kompleksowe rozwiązania w zakresie wyposażenia wnętrz Brain Embassy na najwyższym światowym poziomie” – dodaje Monika Kaczmarczyk.

Zastosowane rozwiązania

  • stanowiska pracy – biurka Nano, Oberon
  • fotele obrotowe – Essencia, Salida
  • stoły i stoliki – Oberon, Couture, Monolite, Matsumoto, Hall
  • siedziska – siedziska sztaplowane Cap, piłki Boulle, hockery Flex, Plockepin, Hotspot, Frame, krzesła 522, Deli, Polett

Odważne rozwiązania

„W aranżacji Brain Embassy przy ul. Postępu w Warszawie znalazły się oczywiście ulubione przez członków społeczności meble, które zdały egzamin w lokalizacji na Ochocie, takie jak Boullee w kształcie piłki do pilatesu, hokery z wysokim oparciem Flex, charakterystyczne stołki Cap i siedziska Frame, stanowiące wyrazistą przestrzenną formę oraz stoły z elektryczną regulacją wysokości z serii Oberon, czy bardzo praktyczne, sztaplowane i mobilne krzesła 522 wykorzystywane w przestrzeni eventowej. Cieszę się, że dzięki dużej różnorodności stylistycznej miejsc spotkań w Brain Embassy na Mokotowie mogliśmy zaproponować wiele nowych elementów, współgrających z koncepcją aranżacyjną. Klient za każdym razem oczekuje od nas rozwiązań łączących kreatywność z pragmatyzmem, co stanowi dla nas bardzo ciekawe zadanie, które pozwala nam na zaprezentowanie spektrum naszych możliwości",  mówi Key Account Manager zarządzająca projektem po stronie Kinnarps Polska.

Esencia to fotel, którego projektanci skupili się na niezbędnych elementach, dlatego każdy jego szczegół charakteryzuje się niedoścignioną jakością. Rezultat? Czysta perfekcja, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

2 piętra nieograniczonych możliwości

Brain Embassy w budynku Adgar Plaza One na Biznesowym Mokotowie zajmuje 2 piętra o łącznej powierzchni 2,4 tys. mkw., przeznaczonej dla 380 osób. Znajdują się tu m.in.: przestronny open space, przestrzeń eventowa na 180 osób, w pełni wyposażone biura zamknięte, sale konferencyjne, strefy relaksu, a także 4 tarasy z wyjątkowym widokiem. Nowo otwarte wnętrze spod znaku Brain Embassy architekci z biura mode:lina™ wypełnili wieloma niespodziankami, których odkrywanie ma za zadanie pobudzać wyobraźnię w trakcie pracy. Każda z sal konferencyjnych opowiada o wielkich umysłach: matematykach (duże liczydło), artystach (grafiki rozchlapanej farby na posadzkach), chemikach (pierwiastki chemiczne), architektach (klocki), naukowcach (biblioteka), fotografach (studio fotograficzne), filmowcach (studio filmowe), projektantach mody (wykroje krawieckie). Uzupełnieniem oferty mniejszych sal jest wypełniony synapsami duży multiroom z podwieszanymi stołami. 

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Cap

Cap

Deli

Deli

Hal

Hal

Boullée

Boullée

Hotspot

Hotspot

272 Kolory | 2 Warianty

Matsumoto

Matsumoto

Frame

Frame

Plint

Plint

Plockepinn

Plockepinn

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty