Case: Brain Embassy Młynarska

Fakty

Klient:
Adgar Investments & Development Ltd,

Lokalizacja:
ul. Młynarska 8, Warszawa

Architekt:
Archicon Szczesiuk & Wilczek s.c.

Metraż:
1 660 m2

Liczba stanowisk pracy:
200

Data realizacji:
lipiec 2022

Zdjęcia:
Fotomohito

Nowoczesny coworking Brain Embassy w kultowych wnętrzach PDT na warszawskiej Woli

Nowa przestrzeń coworkingowa Brain Embassy Młynarska znajduje się w budynku dawnego PDT, czyli Powszechnego Domu Towarowego na Woli w Warszawie. Jest to już 6. warszawska lokalizacja coworkingu tej marki. Za projekt adaptacji obiektu do nowej funkcji odpowiadało biuro projektowe Archicon Szczesiuk & Wilczek, a wnętrza zostały wyposażone w ergonomiczne meble i rozwiązania Grupy Kinnarps.

Przyjazna przestrzeń pracy i spotkań

Kolejny coworking marki Brain Embassy przy ul. Młynarskiej znajduje się w budynku znanym prawie wszystkim mieszkańcom stolicy. Od 1956 roku modernistyczny gmach PDT projektu Michała Przerwy-Tetmajera pełnił funkcję handlową, a później biurowo-usługową. Dzięki obecnej zmianie ma okazję znowu tętnić życiem, stając się ważnym punktem na biznesowej mapie Warszawy. 

Coworking oferuje użytkownikom wiele stref o zróżnicowanych funkcjach - od miejsc do pracy w ciszy i skupieniu, poprzez sale spotkań, po przestronną, w pełni wyposażoną salę warsztatową. W BE Młynarska, oprócz przestrzeni typu open space, najemcy mogą skorzystać z wydzielonych pomieszczeń, a firmy lub większe zespoły mają do dyspozycji całe moduły biurowe. W BE Młynarska znajdują się również pokoje do relaksu, czy medytacji.

"Prawdziwym wyzwaniem było, aby na ograniczonej powierzchni jednego piętra znalazły się wszystkie oferowane przez BE typy przestrzeni open space, indywidualne biura, większe moduły biurowe oraz przestrzeń warsztatowa, tak aby zapewnić warunki i komfort pracy wszystkim kategoriom naszych klientów. Dlatego zależało nam na zoptymalizowaniu wykorzystania powierzchni, zapewnieniu różnorodności miejsc pracy oraz komfortu i ergonomii, a także na dopasowaniu mebli do architektury obiektu. Bardzo ważne było stylistyczne wpisanie się elementów wyposażenia wnętrz w klimat i historię budynku, który jest znany większości warszawiaków" – komentuje Piotr Kwiatkowski, Deployment Manager w Brain Embassy.


Fotel biurowy Esencia posiada funkcję automatycznego wykrywania obciążenia, dzięki czemu idealnie sprawdza się w przestrzeni coworkingu, gdzie z jednego fotela korzystają różne osoby.


Krzesła konferencyjne Koy zapewniają komfort nawet podczas długich spotkań. Regulowana baza umożliwia dostosowanie wysokości krzesła do potrzeb użytkownika.


Björn to przyciągające wzrok krzesło wykonane z litej brzozy. Jest niezwykle solidne i wytrzymałe, co podkreśla jego nazwa – słowo „björn” oznacza po szwedzku niedźwiedzia.

Przestrzeń wielofunkcyjna

Całe piętro budynku zostało przekształcone w przestrzeń sprzyjającą pracy i nawiązywaniu relacji biznesowych. Na powierzchni 1660 metrów kw. znalazły się strefa open-space i tymczasowe miejsca do pracy, moduły biurowe, 2 kuchnie, miejsca spotkań oraz komfortowa sala warsztatowa dla około 50 osób.

Wszystkie rozwiązania aranżacyjne i meblowe w BE Młynarska zostały zastosowane z myślą o dobrym samopoczuciu oraz efektywności użytkowników. Przyjazne warunki tworzą przede wszystkim ergonomiczne meble, które od początku istnienia marki Brain Embassy są dostarczane przez firmę Kinnarps. Dzięki zastosowaniu biurek z elektryczną regulacją wysokości oraz funkcjonalnych foteli obrotowych powstała przestrzeń do pracy o najwyższym standardzie ergonomicznym. Dodatkowo komfort pracy użytkowników zapewniają stymulujące kolory, inspirujący design i naturalna roślinność we wnętrzach.

Bardzo ważne było stylistyczne wpisanie się elementów wyposażenia wnętrz w klimat i historię budynku, który jest znany większości warszawiaków.

Piotr Kwiatkowski, Deployment Manager w Brain Embassy

Ślady inspiracji historią budynku PDT są widoczne już od progu. Dzięki bardzo różnorodnemu portfolio produktów Grupy Kinnarps, a także szerokiemu wyborowi wykończeń, kolorów i tapicerek, którą oferuje kolekcja Kinnarps Color Studio, powstało wnętrze utrzymane w duchu nostalgii za okresem świetności Powszechnego Domu Towarowego. Całość stanowi udane połączenie dawnego klimatu obiektu, z jego dzisiejszą nowoczesną funkcją miejsca pracy i biznesowych interakcji.

"Kinnarps jest dla nas nie tylko głównym dostawcą, lecz także partnerem, który zna nasz koncept od samego początku. Specjaliści z Kinnarps zaproponowali ergonomiczne meble, idealnie wpisujące się w nasze potrzeby. Ale przy okazji projektu BE Młynarska poprzeczka została ustawiona jeszcze wyżej, ponieważ poza spełnieniem potrzeb wynikających ze standardów naszych przestrzeni coworkingowych, chcieliśmy także oddać ducha lat 50. i 60. umożliwiając naszym gościom swoistą podróż w czasie, poprzez zastosowane materiały i rozwiązania. Efekt końcowy spełnił nasze oczekiwania - całość nawiązuje do stylistyki obiektu w latach jego handlowej świetności, a jednocześnie stanowi nowoczesną, funkcjonalną i komfortową przestrzeń pracy i spotkań" – podsumowuje Piotr Kwiatkowski.

Zobacz poprzednie realizacje Brain Embassy

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Omni

Omni

Sture

Sture

Pond

Pond

Frame

Frame

Polett

Polett

267 Kolory | 4 Warianty

Anagram

Anagram

Björn

Björn

Plockepinn

Plockepinn

Sputnik

Sputnik

Plint

Plint

Bönan

Bönan

Orkester

Orkester

Hal

Hal

Boullée

Boullée

Matsumoto

Matsumoto

Centrum coffee table

Centrum coffee table

Flex table

Flex table

Flex Up

Flex Up

Monolite table

Monolite table

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty

Arriba

Arriba

268 Kolory | 2 Warianty

Fendo

Fendo

Primo

Primo

Colt

Colt

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Alto

Alto

Cap

Cap