Case: Brain Embassy Czackiego

Fakty

Projekt:
Brain Embassy Czackiego

Inwestor:
Adgar Investments & Development Ltd

Metraż:
3 900 m2

Liczba stanowisk pracy:
499

Lokalizacja:
Warszawa, ul. Czackiego 15/17

Projekt wnętrz:
mode:lina™

Projekt architektoniczny i wykonawczy:
Archicon Szczesiuk & Wilczek

Kurtyna w górę!

Brain Embassy otwiera nową przestrzeń coworkingową w dawnej siedzibie Teatru Kwadrat w Warszawie

1 lutego 2022 w centrum Warszawy została otwarta najnowsza przestrzeń Brain Embassy - jednej z wiodących warszawskich marek coworkingowych. W obiekcie, w którym przez wiele lat mieściła się siedziba Teatru Kwadrat, znalazły się nie tylko ergonomiczne miejsca do pracy i spotkań, lecz także nowoczesna, wielofunkcyjna przestrzeń eventowa. Pracownia Archicon Szczesiuk & Wilczek odpowiadała za prace architektoniczne, zespół architektów z poznańskiego biura mode:lina™ przygotował projekt wnętrz, a kompleksowe wyposażenie przestrzeni dostarczyła firma Kinnarps, która dba o komfortowe umeblowanie od początku działalności Brain Embassy.

Scenografia dla coworkingowej społeczności

Brain Embassy to marka przestrzeni coworkingowych firmy Adgar Investments & Development Ltd, globalnego właściciela nieruchomości komercyjnych, która oferuje swoim klientom na wynajem biura, przestrzeń open space i sale eventowe. Jej najnowsza inwestycja zajmuje 6-piętrowy budynek z 1953 r. o powierzchni 3 900 m kw. przy ulicy Czackiego 15/17 w Warszawie. W aranżacji tej przestrzeni ciekawa historia gmachu dawnego teatru łączy się z nowatorskim podejściem do środowiska pracy, które odpowiada na szereg różnorodnych potrzeb współczesnego biznesu. Obiekt spełnia zarówno wymagania osób poszukujących nowoczesnego miejsca do pracy, jak i wielbicieli designu oraz komfortu.

Klientowi zależało na zapewnieniu członkom coworkingowej społeczności nie tylko ergonomii oraz różnorodności miejsc pracy i interakcji, lecz także na dopasowaniu mebli do architektury wnętrza. Bogate i zróżnicowane portfolio produktów Grupy Kinnarps oraz doskonała współpraca z zespołem projektowym umożliwiły taki dobór mebli, aby z jednej strony wpisał się w atmosferę obiektu, zdefiniowaną przez jego historię, z drugiej zaś zachowywał unikalny styl wyposażenia znany z dotychczasowych lokalizacji Brain Embassy - mówi Adrian Karwatiuk, Key Account Manager w Kinnarps Polska.

Teatr rozmaitości

Dawna siedziba teatru to obiekt, który powinien tętnić życiem, dlatego na parterze znajdują się doskonale wyposażone sale konferencyjne, pokój nagrań oraz otwarta kuchnia z lobby, idealne do sesji gotowania na żywo. W całym gmachu pojawiają się teatralne inspiracje oraz nawiązania do różnych form kreatywnej ekspresji – np. tematyka sal spotkań prezentuje szerokie spektrum artystycznych aktywności – teatru, muzyki, filmu, grafiki.

Urozmaicony asortyment mebli Kinnarps umożliwił wyposażenie pomieszczeń o bardzo zróżnicowanym charakterze – od otwartej przestrzeni do organizacji dużych wydarzeń dla dużych grup, poprzez sale do bardziej kameralnych spotkań, po miejsca do pracy indywidualnej w skupieniu i koncentracji. W przestrzeni przy ul. Czackiego znalazło się wiele nowości, wprowadzonych przez Grupę Kinnarps w ostatnim czasie oraz wybór produktów które lubią członkowie społeczności znanych z poprzednich lokalizacji Brain Embassy.

Stołek barowy Anagram doskonale sprawdza się jako siedzisko w przestrzeniach do krótkiej pracy z laptopem. Wyrazisty design i dopracowane detale sprawiają, że można łatwo wkomponować je nawet w najbardziej odważne aranżacje.

Konstrukcja krzesła Polett jest wykonana z naturalnego drewna, dzięki czemu jest solidna, a jednocześnie wyjątkowo elastyczna. Wysoka jakóść sprawia, że krzesła są odporne na intensywne użytkowanie i trwałe.

Tapicerowane krzesło konferencyjne Fendo zapewnia komfort siedzenia w fotelu, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów siedziska. Dekoracyjna szczelina w oparciu nadaje lekkości bryle mebla.

W pierwszym rzędzie ergonomia

Biura coworkingowe należą do miejsc użytkowanych z dużą intensywnością przez osoby o różnorodnych potrzebach i stylach pracy, dlatego meble muszą być trwałe i bezpieczne, a także łatwo adaptować się do indywidualnych potrzeb różnych użytkowników oraz rozmaitych typów zadań i sytuacji. Kinnarps, wspierając pozytywne doświadczenie użytkowników, zadbał o ergonomię oraz funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Dzięki temu Brain Embassy może zaoferować członkom swojej społeczności wielofunkcyjną przestrzeń współpracy i relacji, która będzie jednocześnie inspirować i wspierać ich w codziennych zadaniach.

Kulisy współpracy

Współpraca z zespołem projektowym Brain Embassy oraz pracownią mode:lina™ przebiegała wzorowo. Podczas serii intensywnych spotkań zostały wybrane meble do wszystkich pomieszczeń w całym obiekcie, które zostały następnie podzielone na kilka etapów dostaw.

Lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy jest wielkim atutem tej inwestycji, ale podczas realizacji dostaw była prawdziwym wyzwaniem, wymagającym od zespołu serwisowego bardzo sprawnej logistyki, błyskawicznych rozładunków i szybkich montaży. Dzięki stosowanemu przez Kinnarps systemowi załadunku oraz użyciu opakowań zwrotnych instalacja mebli trwała o 50% krócej niż innych firm z branży, co ma olbrzymie znaczenie podczas dostaw do śródmiejskich budynków.

Kinnarps jest dla nas nie tylko głównym dostawcą, lecz także partnerem. Dzięki temu, że są z nami od samego początku Brain Embassy, rozumieją nas doskonale i proponują rozwiązania idealnie wpisujące się w nasz koncept.

Piotr Kwiatkowski, Deployment Manager w Brain Embassy

Kinnarps jest dla nas nie tylko głównym dostawcą, lecz także partnerem. Dzięki temu, że są z nami od samego początku Brain Embassy, rozumieją nas doskonale i proponują rozwiązania idealnie wpisujące się w nasz koncept. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogólnego odbioru projektu oraz różnorodności rozwiązań, niepowtarzalności przestrzeni i pełnego dopasowania wyposażenia do designu wnętrz – podsumowuje Piotr Kwiatkowski, Deployment Manager w Brain Embassy, który koordynował prace w obiekcie, począwszy od powstania koncepcji aż do oddania obiektu do użytkowania. 

W sercu Warszawy historyczny budynek Teatru Kwadrat powrócił z nową kreatywną przestrzenią. Odnowiony budynek stał się nowoczesnym środowiskiem pracy inspirowanym duchem teatru. Zrozumienie konceptu aranżacyjnego oraz ścisła i długoletnia współpraca Kinnarps w roli partnera Brain Embassy przyczyniły się do stworzenia tego wyjątkowego miejsca pracy, spotkań i twórczej aktywności.

Zdjęcia i film: Fotomohito

Szukasz rozwiązań dla swojego biura?

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Invito

Invito

201 Kolory

Flex Up

Flex Up

Tinnef

Tinnef

Polett

Polett

204 Kolory | 4 Warianty

Cap

Cap

Plockepinn

Plockepinn

Amore

Amore

Hal

Hal

Scandinavia

Scandinavia

199 Kolory | 4 Warianty

Stół pod laptopa Matsumoto

Stół pod laptopa Matsumoto

Apollo

Apollo

199 Kolory | 4 Warianty

Dropp

Dropp

Embrace

Embrace

274 Kolory | 24 Warianty

Plint

Plint

Curling

Curling

Esencia

Esencia

200 Kolory | 3 Warianty

Motus

Motus

Motus

Motus

Vagabond

Vagabond

Fendo

Fendo

Anagram

Anagram

Primo

Primo

Fotel Deli lounge

Fotel Deli lounge

Frame

Frame

Matsumoto mini

Matsumoto mini

Colt

Colt

Nexus

Nexus

30 Kolory | 5 Warianty

Deli

Deli

Stołki barowe Neo Lite

Stołki barowe Neo Lite