Case: Brain Embassy Czackiego

Fakty

Projekt:
Brain Embassy Czackiego

Inwestor:
Adgar Investments & Development Ltd

Metraż:
3 900 m2

Liczba stanowisk pracy:
499

Lokalizacja:
Warszawa, ul. Czackiego 15/17

Projekt wnętrz:
mode:lina™

Projekt architektoniczny i wykonawczy:
Archicon Szczesiuk & Wilczek

Kurtyna w górę!

Brain Embassy otwiera nową przestrzeń coworkingową w dawnej siedzibie Teatru Kwadrat w Warszawie

1 lutego 2022 w centrum Warszawy została otwarta najnowsza przestrzeń Brain Embassy - jednej z wiodących warszawskich marek coworkingowych. W obiekcie, w którym przez wiele lat mieściła się siedziba Teatru Kwadrat, znalazły się nie tylko ergonomiczne miejsca do pracy i spotkań, lecz także nowoczesna, wielofunkcyjna przestrzeń eventowa. Pracownia Archicon Szczesiuk & Wilczek odpowiadała za prace architektoniczne, zespół architektów z poznańskiego biura mode:lina™ przygotował projekt wnętrz, a kompleksowe wyposażenie przestrzeni dostarczyła firma Kinnarps, która dba o komfortowe umeblowanie od początku działalności Brain Embassy.

Scenografia dla coworkingowej społeczności

Brain Embassy to marka przestrzeni coworkingowych firmy Adgar Investments & Development Ltd, globalnego właściciela nieruchomości komercyjnych, która oferuje swoim klientom na wynajem biura, przestrzeń open space i sale eventowe. Jej najnowsza inwestycja zajmuje 6-piętrowy budynek z 1953 r. o powierzchni 3 900 m kw. przy ulicy Czackiego 15/17 w Warszawie. W aranżacji tej przestrzeni ciekawa historia gmachu dawnego teatru łączy się z nowatorskim podejściem do środowiska pracy, które odpowiada na szereg różnorodnych potrzeb współczesnego biznesu. Obiekt spełnia zarówno wymagania osób poszukujących nowoczesnego miejsca do pracy, jak i wielbicieli designu oraz komfortu.

Klientowi zależało na zapewnieniu członkom coworkingowej społeczności nie tylko ergonomii oraz różnorodności miejsc pracy i interakcji, lecz także na dopasowaniu mebli do architektury wnętrza. Bogate i zróżnicowane portfolio produktów Grupy Kinnarps oraz doskonała współpraca z zespołem projektowym umożliwiły taki dobór mebli, aby z jednej strony wpisał się w atmosferę obiektu, zdefiniowaną przez jego historię, z drugiej zaś zachowywał unikalny styl wyposażenia znany z dotychczasowych lokalizacji Brain Embassy - mówi Adrian Karwatiuk, Key Account Manager w Kinnarps Polska.

Teatr rozmaitości

Dawna siedziba teatru to obiekt, który powinien tętnić życiem, dlatego na parterze znajdują się doskonale wyposażone sale konferencyjne, pokój nagrań oraz otwarta kuchnia z lobby, idealne do sesji gotowania na żywo. W całym gmachu pojawiają się teatralne inspiracje oraz nawiązania do różnych form kreatywnej ekspresji – np. tematyka sal spotkań prezentuje szerokie spektrum artystycznych aktywności – teatru, muzyki, filmu, grafiki.

Urozmaicony asortyment mebli Kinnarps umożliwił wyposażenie pomieszczeń o bardzo zróżnicowanym charakterze – od otwartej przestrzeni do organizacji dużych wydarzeń dla dużych grup, poprzez sale do bardziej kameralnych spotkań, po miejsca do pracy indywidualnej w skupieniu i koncentracji. W przestrzeni przy ul. Czackiego znalazło się wiele nowości, wprowadzonych przez Grupę Kinnarps w ostatnim czasie oraz wybór produktów które lubią członkowie społeczności znanych z poprzednich lokalizacji Brain Embassy.

Stołek barowy Anagram doskonale sprawdza się jako siedzisko w przestrzeniach do krótkiej pracy z laptopem. Wyrazisty design i dopracowane detale sprawiają, że można łatwo wkomponować je nawet w najbardziej odważne aranżacje.

Konstrukcja krzesła Polett jest wykonana z naturalnego drewna, dzięki czemu jest solidna, a jednocześnie wyjątkowo elastyczna. Wysoka jakóść sprawia, że krzesła są odporne na intensywne użytkowanie i trwałe.

Tapicerowane krzesło konferencyjne Fendo zapewnia komfort siedzenia w fotelu, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów siedziska. Dekoracyjna szczelina w oparciu nadaje lekkości bryle mebla.

W pierwszym rzędzie ergonomia

Biura coworkingowe należą do miejsc użytkowanych z dużą intensywnością przez osoby o różnorodnych potrzebach i stylach pracy, dlatego meble muszą być trwałe i bezpieczne, a także łatwo adaptować się do indywidualnych potrzeb różnych użytkowników oraz rozmaitych typów zadań i sytuacji. Kinnarps, wspierając pozytywne doświadczenie użytkowników, zadbał o ergonomię oraz funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Dzięki temu Brain Embassy może zaoferować członkom swojej społeczności wielofunkcyjną przestrzeń współpracy i relacji, która będzie jednocześnie inspirować i wspierać ich w codziennych zadaniach.

Kulisy współpracy

Współpraca z zespołem projektowym Brain Embassy oraz pracownią mode:lina™ przebiegała wzorowo. Podczas serii intensywnych spotkań zostały wybrane meble do wszystkich pomieszczeń w całym obiekcie, które zostały następnie podzielone na kilka etapów dostaw.

Lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy jest wielkim atutem tej inwestycji, ale podczas realizacji dostaw była prawdziwym wyzwaniem, wymagającym od zespołu serwisowego bardzo sprawnej logistyki, błyskawicznych rozładunków i szybkich montaży. Dzięki stosowanemu przez Kinnarps systemowi załadunku oraz użyciu opakowań zwrotnych instalacja mebli trwała o 50% krócej niż innych firm z branży, co ma olbrzymie znaczenie podczas dostaw do śródmiejskich budynków.

Kinnarps jest dla nas nie tylko głównym dostawcą, lecz także partnerem. Dzięki temu, że są z nami od samego początku Brain Embassy, rozumieją nas doskonale i proponują rozwiązania idealnie wpisujące się w nasz koncept.

Piotr Kwiatkowski, Deployment Manager w Brain Embassy

Kinnarps jest dla nas nie tylko głównym dostawcą, lecz także partnerem. Dzięki temu, że są z nami od samego początku Brain Embassy, rozumieją nas doskonale i proponują rozwiązania idealnie wpisujące się w nasz koncept. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogólnego odbioru projektu oraz różnorodności rozwiązań, niepowtarzalności przestrzeni i pełnego dopasowania wyposażenia do designu wnętrz – podsumowuje Piotr Kwiatkowski, Deployment Manager w Brain Embassy, który koordynował prace w obiekcie, począwszy od powstania koncepcji aż do oddania obiektu do użytkowania. 

W sercu Warszawy historyczny budynek Teatru Kwadrat powrócił z nową kreatywną przestrzenią. Odnowiony budynek stał się nowoczesnym środowiskiem pracy inspirowanym duchem teatru. Zrozumienie konceptu aranżacyjnego oraz ścisła i długoletnia współpraca Kinnarps w roli partnera Brain Embassy przyczyniły się do stworzenia tego wyjątkowego miejsca pracy, spotkań i twórczej aktywności.

Zdjęcia i film: Fotomohito

Szukasz rozwiązań dla swojego biura?

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Invito

Invito

265 Kolory

Flex Up

Flex Up

Tinnef

Tinnef

Polett

Polett

267 Kolory | 4 Warianty

Cap

Cap

Plockepinn

Plockepinn

Amore

Amore

Hal

Hal

Scandinavia

Scandinavia

263 Kolory | 4 Warianty

Stół pod laptopa Matsumoto

Stół pod laptopa Matsumoto

Apollo

Apollo

263 Kolory | 4 Warianty

Dropp

Dropp

Embrace

Embrace

335 Kolory | 24 Warianty

Plint

Plint

Curling

Curling

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty

Motus

Motus

Motus

Motus

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

52 Kolory | 65 Warianty

Vagabond

Vagabond

Fendo

Fendo

Anagram

Anagram

Primo

Primo

Fotel Deli lounge

Fotel Deli lounge

Frame

Frame

Matsumoto mini

Matsumoto mini

Colt

Colt

Nexus

Nexus

34 Kolory | 5 Warianty

Deli

Deli

Stołki barowe Neo Lite

Stołki barowe Neo Lite