Case: Brain Embassy Antwerp

Fakty

Klient:
Brain Embassy Antwerp

Architekt:
ABV+ Architecten

Realizacja:
2022

„Theater Building” przy Italiëlei w Antwerpii liczy 19 pięter a jego budowę ukończono w 1971 roku. Ten 76-metrowy budynek był wówczas szeroko komentowany w mediach ze względu na w pełni zautomatyzowany system parkingowy, który zabierał windą uprzednio zarejestrowane pojazdy do jednego z 472 dostępnych boksów parkingowych. Dziś, po upływie przerwy w użytkowaniu i gruntownej renowacji, wieżowiec ponownie przechodzi do historii jako największa przestrzeń coworkingowa w Antwerpii.

„Glocal” to nowe hasło marki. Oznacza ono globalną pracę z lokalnymi rozwiązaniami. To, co oferujemy we współpracy z Kinnarps, to nie tylko tzw. „trzecie miejsce” do pracy, ale wyjątkowa, wysokiej jakości przestrzeń coworkingowa, która spełnia wszystkie wymagane standardy. Połączenie designu, komfortu akustycznego, ergonomii, elastyczności i różnorodnych doświadczeń w miejscu pracy sprawia, że Antwerp Brain Embassy to wysokiej klasy miejsce, w którym użytkownicy odnajdują to, co najlepsze w domu i biurze.

Joke Seghers, Dyrektor Generalny Brain Embassy Antwerp

„Brain Embassy”, czyli część „Brain Embassy International”, oferuje teraz w „Theater Building” bardzo atrakcyjną przestrzeń coworkingową o powierzchni 4000 m² podzieloną na pięć pięter. Firma Kinnarps i Architekci ABV+ zostali poproszeni o stworzenie tego kreatywnego projektu. Brain Embassy International urządzało już z Kinnarps swoje biura w Polsce i Izraelu. Ta oparta na zaufaniu współpraca znalazła teraz odzwierciedlenie w Antwerpii. Kinnarps działa już od ponad 80 lat, projektując meble biurowe, które są odpowiedzią na stale zmieniające się trendy w pracy. Firma Kinnarps rozwinęła się z twórcy mebli biurowych w twórcę kompleksowych rozwiązań wnętrz dla biur, szkół i ośrodków opieki. Jako szwedzka firma, w swojej ofercie szczególny nacisk kładzie na ergonomiczne i zrównoważone rozwiązania. Kinnarps jest obecny w ponad 40 krajach na całym świecie. Kinnarps Belux świętuje obecnie 30-lecie działalności na rynku w Belgii i  jest postrzegany jako partner oferujący kompleksowe usługi: od analizy potrzeb po ich realizację.

Dostępność i elastyczność

Niezwykle atrakcyjne pakiety w Brain Embassy sprawiają, że coworking jest bardzo przystępny cenowo: oferta o wartości poniżej 300 euro na miesiąc stanowi zaledwie ułamek średniego kosztu miejsca pracy w klasycznym biurowcu. „Antwerpska historia Brain Embassy rozpoczęła się od jednego pomieszczenia na 10. piętrze Theater Building i szybko się rozwijała, a dziś działają już pierwsze cztery piętra” - mówi Joke Seghers, dyrektor generalny Brain Embassy w Antwerpii. Jest to oferta w 100% zorientowana na elastyczność, idealna dla początkujących i rozwijających się firm lub po prostu dla tych, którzy na co dzień potrzebują idealnego miejsca pracy w sercu Antwerpii. Największą grupą użytkowników Brain Embassy jest obecnie zatrudniający ponad 200 pracowników uniwersytet w Antwerpii, z uwagi na poważny pożar budynku uniwersyteckiego znajdującego się nieco dalej, przy Paardenmarkt.

„Układ przestrzenny na dziesiątym piętrze jest nastawiony przede wszystkim na przyjmowanie większych zespołów liczących ponad 12 członków” - mówi Joke Seghers. „Na niższych piętrach Theater Building możliwości pracy w coworkingu są maksymalnie ułatwione. Od 1 do 8 osób może tam realizować swoje zadania - indywidualnie lub w zespołach. Mniejsze grupy składające się z 2, 4 lub 6 osób mają do dyspozycji określoną strefę. Dużo otwartej przestrzeni sprawia, że całe miejsce wygląda bardzo przestronnie, a światło dzienne dociera do wszystkich stanowisk pracy. Oczywiście nie brakuje też niezbędnych pomieszczeń konferencyjnych o różnej pojemności.”

Wszystkie stanowiska pracy są wyposażone we wszelkie nowoczesne udogodnienia. Wszędzie znajduje się na przykład automatyczne sterowanie oświetleniem, a wszystkie meble Kinnarps spełniają oczywiście najsurowsze wymagania ergonomiczne. Dostępne są również stanowiska do pracy stojącej.

GWP - Flex - Brain Embassy Antwerpen.jpg

ZH - Frame - Tail - Mieke - Brain Embassy Antwerpen.jpg

Dynamiczne miejsce pracy

Umeblowanie pierwszych czterech pięter zrealizowano w ramach jednej całościowej oferty z etapową dostawą. „Podobnie jak w przypadku własnego biura w Wemmel, Kinnarps zajęło się wyposażeniem tego wnętrza jak aranżacją żywego salonu wystawowego, gdzie w tym przypadku projekt i wyposażenie maksymalizują możliwości przestrzeni coworkingowej” - wyjaśnia Mieke Deroo, starszy konsultant ds. projektów - Successful Interiors w Kinnarps. „Wspólnie z architektami ABV+ mogliśmy nieszablonowo spojrzeć na ten projekt, co w porozumieniu z klientem doprowadziło do powstania bardzo oryginalnego wnętrza ze starannie dobranymi materiałami. Mocną stroną Kinnarps jest możliwość połączenia swobodnego, a czasem nawet żartobliwego wyglądu z wysoką funkcjonalnością i najwyższą jakością produktów. Ta ostatnia cecha odnosi się zarówno do ergonomii, jak i trwałości. Meble są tu bardzo intensywnie użytkowane, są narażone na większe zużycie niż w klasycznym środowisku biurowym, ale to nas wcale nie zniechęca.”

Układ przestrzeni jest elastyczny i stale dostosowuje się do potrzeb użytkowników. „Przykładowo, po pandemii, telekonferencje stają się coraz bardziej powszechne, co skłoniło nas do zamówienia dodatkowych stanowisk do tego celu” - wyjaśnia Mieke Deroo. „Postanowiliśmy w przyszłości stworzyć pokój do podcastów, ponieważ organizacje coraz częściej korzystają z tego środka komunikacji”.

Przestrzeń eventowa może pomieścić ponad 100 miejsc siedzących, a dodatkowo można bawić się na tarasie na dachu Brain Embassy, gdzie może gościć do 125 osób. Zarówno przestrzeń eventowa, jak i zaplecze konferencyjne mogą być również wykorzystywane przez osoby niebędące członkami Brain Embassy.

Marka sama w sobie

Tym, co wyróżnia Brain Embassy w Antwerpii, jest jego związek z życiem miasta. Miejsce to zostało stworzone i wdrożone jako marka sama w sobie. „Wszystkie nasze piętra biurowe mają widok na miasto” - entuzjastycznie podkreśla Joke Seghers. „Z 10. piętra możemy zobaczyć nawet zoo w Antwerpii i dworzec centralny... To z kolei przekłada się na wyjątkową dostępność: nie dość, że pociąg jest oddalony o kilka minut spacerem, to na Franklin Rooseveltplaats - praktycznie tuż przed drzwiami - znajduje się dworzec autobusowy, a wokół budynku znajdują się liczne parkingi.”

Kinnarps i Brain Embassy współpracują, aby rozpowszechniać wizerunek tej wyjątkowej przestrzeni coworkingowej. „Glocal to nowe hasło marki” - wyjaśnia Joke Seghers. „Oznacza ono globalną pracę z lokalnymi rozwiązaniami. To, co oferujemy we współpracy z Kinnarps, to nie tylko tzw. „trzecie miejsce” do pracy, ale wyjątkowa, wysokiej jakości przestrzeń coworkingowa, która spełnia wszystkie wymagane standardy. Połączenie designu, komfortu akustycznego, ergonomii, elastyczności i różnorodnych doświadczeń w miejscu pracy sprawia, że Antwerp Brain Embassy to wysokiej klasy miejsce, w którym użytkownicy odnajdują to, co najlepsze w domu i biurze.”

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami