Case: BNP Paribas Fortis Factor NV, Belgia

Klient:
BNP Paribas Fortis Factor NV

Przedstawiciel handlowy Kinnarps:
Mieke Deroo

Branża: 
Sektor finansowy

Liczba stanowisk pracy:
118

Data realizacji: 
2019

Wybór centralnej lokalizacji

BNP Paribas Fortis Factor sa/nv jest spółką zależną BNP Paribas Fortis i działa w Belgii głównie na rynku business-to-business (B2B). Dotychczasowa siedziba firmy, stary budynek w Turnhout, była nie tylko za duża, lecz także przestarzała. Wymagałaby gruntownego remontu, a cały projekt zmian - bardzo dużej inwestycji. To jeden z powodów, dla których zdecydowano się na przeprowadzkę do Turnova, fascynującego centrum miasta.  Do roku 1974 w tym miejscu mieściła się jedna z największych w Europie - drukarnia Brepols, po której pozostał teren o powierzchni 3 hektarów. Miasto postanowiło tchnąć nowe życie w ten kwartał i tak narodziła się Turnova.  Latem 2019 roku wprowadził się tu BNP Paribas Fortis Factor.

"Natychmiast oczarował nas skandynawski styl Kinnarps: domowy, ciepły, wygodny. To była dokładnie taka atmosfera, jakiej pragnęliśmy w naszych biurach".

Maarten Van Miert

ZH - Fields - roze - BNP Paribas Fortis Turnhout.jpg

Fotele, sofa i stół z serii Fields świetnie się ze sobą komponują, tworząc idealny zestaw do nieformalnych spotkań i relaksu.

PR - Fields - rood - BNP Paribas Fortis Turnhout.jpg

Sofa Fields z wysokim oparciem wydziela przestrzeń typu "pokój w pokoju", która może służyć do rozmów, krótkich spotkań lub pracy w skupieniu.

KVG - Vagabond - Motus - BNP Paribas Fortis Turnhout.jpg

Stół Vagabond w połączeniu ze stołkami Motus, tworzy miejsce do spotkań na siedząco lub stojąco.

Elastyczność w sercu miasta

BNP Paribas Fortis Factor skontaktował się z Kinnarps i poprosił o kompleksowe wyposażenie nowych biur. Dokładna analiza potrzeb wyraźnie wykazała, że ważną kwestią jest zapewnienie odpowiedniej liczby sal konferencyjnych. Ponieważ jest to biuro elastyczne, zaprojektowane na planie otwartym, konieczne było wyznaczenie zarówno typowych pomieszczeń konferencyjnych, jak i stref do konsultacji i mniej formalnych spotkań.

Dzięki biurkom regulowanym elektrycznie, wszyscy pracownicy mogą z łatwością stworzyć swoje własne, elastyczne miejsce pracy w biurze na planie otwartym. Pomiędzy stanowiskami pracy stworzyliśmy kilka obszarów współpracy: to rozwiązanie poprawia akustykę biura, urozmaica otoczenie, ale również odciąża sale konferencyjne. Krótkie rozmowy mogą odbywać się w jednym z przytulnych zakątków wygospodarowanych w przestrzeni biura, nie ma potrzeby zajmowania w tym celu odrębnego pomieszczenia.

Każda z 12 sal konferencyjnych jest urządzona w inny sposób: dobór mebli natychmiast ujawnia przeznaczenie danej sali. Strefa kreatywna została wyposażona w pufy, piłki do ćwiczeń, tablice..., czyli wszystko, czego potrzeba do inspirującej sesji burzy mózgów.

Szukasz prywatności i ciszy? Wystarczy przejść do jednego z 6 miejsc do pracy w skupieniu, oddzielonych od reszty biura.

Gra koloru i światła

Stanowiska pracy i sale konferencyjne są ulokowane wokół 2 centralnych patio: taka konfiguracja zapewnia dostęp do naturalnego światła dziennego, a także możliwość spotkań na zewnątrz, w zależności od pogody. BNP Paribas Fortis Factor zadbał również o kolorystykę wyposażenia biura. Zespół Kinnarps Colour Studio i projektanci wnętrz Kinnarps odegrali tu główną rolę: poszczególne kolory dobrze się ze sobą komponują, dają poczucie ciepła i przytulnością.

Styl skandynawski z dodatkiem koloru

BNP Paribas Fortis Factor i Kinnarps mają podobne podejście do stylu i aranżacji wnętrza. "Natychmiast oczarował nas skandynawski styl Kinnarps: domowy, ciepły, wygodny. To była dokładnie taka atmosfera, jakiej potrzebowaliśmy dla naszych biur" - mówi Maarten Van Miert, kierownik projektu w BNP. "Ponadto, w całym projekcie współpracowaliśmy z jedną osobą kontaktową, co o wiele bardziej ułatwiło dopasowanie wyposażenie do mebli". Dla mnie, jako kierownika projektu było to bardzo pomocne."

Podsumowanie

  • Przeniesienie siedziby firmy do lokalizacji centralnej
  • Wybór elastycznego stylu pracy
  • Wzajemne oddziaływanie koloru i światła
  • Zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc do spotkań
  • Styl skandynawski
  • Jedna osoba kontaktowa dla całego projektu

Szukasz rozwiązań dla swojego biura?

Skontaktuj się z nami!

Powiązane produkty

Monroe

Monroe

315 Kolory | 8 Warianty

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty

Le Mur

Le Mur

Deli

Deli

Hal

Hal

Neo lite

Neo lite

Vagabond

Vagabond

Chcesz otrzymywać od nas więcej inspiracji?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Kinnarps Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż mam prawo wycofać zgodę w każdym czasie oraz, że wycofanie mojej zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody, a przed jej wycofaniem.

Pełna informacja o celach i zasadach przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących prawach zawarta została w Polityce Prywatności.