Case: BEC Poland

FAKTY

Klient:
BEC Poland

Architekt:
Agnieszka Ziółkowska

Inwestor:
BEC Poland

Metraż:
1 523 m2

Data realizacji:
2018

Zdjęcia:
Fotomohito

Przestrzeń wspomagająca koncentrację

Co zrobić, aby wspomóc koncentrację pracowników i maksymalnie zwiększyć ich efektywność w pracy? Odpowiedzią na to pytanie jest sposób, w jaki została zaprojektowana i wyposażona przestrzeń siedziby firmy BEC Poland w Warszawie, która mieści się w samym sercu stolicy, na 22 piętrze Warszawskiego Centrum Finansowego.

„W biurze BEC Poland obecnie pracuje 180 osób, a ich praca wymaga stałego skupienia. Dlatego też zależało nam na tym, żeby przestrzeń biurowa była zaaranżowana w prostym i minimalistycznym stylu. Naszym celem było osiągnięcie maksymalnej harmonii i porządku, dzięki którym nasi pracownicy nie będą narażeni na niepotrzebne bodźce, rozpraszające ich uwagę”

– powiedziała Aleksandra Grabowska, Location Manager w firmie BEC Poland..

Firma BEC Poland jest jednym w wiodących dostawców usług finansowych w Danii. W warszawskim oddziale firmy zatrudnianych jest ponad 100 osób rocznie. Są to przede wszystkim deweloperzy IT, obsługujący klientów z sektora bankowego na rynku skandynawskim. W związku z tym, że firma dynamicznie się rozrasta, jednym z głównych celów aranżacji nowej przestrzeni biurowej było rozplanowanie jak największej liczby stanowisk biurowych i elastyczne możliwości jej rearanżacji

Ponadczasowa prostota rodem ze Skandynawii

Za wybór wyposażenia nowego biura BEC Poland i jego kolorystykę odpowiadała firma Kinnarps, z którą BEC Poland współpracował już przy wcześniejszych projektach na rynku duńskim.

„Skandynawski minimalistyczny styl we wnętrzach, charakteryzujący się najwyższą jakością, designem i ponadczasową stylistyką, jest nam bardzo bliski. Dlatego też postawiliśmy na współpracę z firmą Kinnarps, która zaproponowała nam rozwiązania będące odzwierciedleniem tej filozofii. Wiemy, że jest to inwestycja na lata, a meble od Kinnarps będą wyglądały tak samo dobrze za 5, 10 czy 20 lat.”

– komentuje Aleksandra Grabowska.

„Jestem bardzo dumna z tego, że Kinnarps spełnił wymagania tak świadomego i wymagającego klienta, jakim jest BEC Poland. Prezes firmy – pan Troels Ottesen, który przez cały czas był zaangażowany w projekt, zwracał baczną uwagę zarówno na wysoką jakość produktów i ich ergonomii, jak i terminowość dostaw oraz korzystny stosunek jakości do ceny.” - mówi przedstawicielka Kinnarps odpowiedzialna za realizację tego projektu.

Zastosowane rozwiązania

Polityka otwatych drzwi

Firma BEC Poland działa zgodnie z polityką otwartych drzwi i dlatego sposób, w jaki została zaprojektowana przestrzeń biurowa zachęca pracowników do współpracy i otwartej komunikacji, a także sprzyja ich integracji. Oprócz dwóch całkowicie przeszklonych gabinetów prezesów firmy, reszta biura jest zaaranżowana w formie open space. Każde stanowisko pracy zostało wyposażone w wygodne i ergonomiczne fotele obrotowe Plus[6] z mechanizmem FreeFloat umożliwiającym swobodną zmianę pozycji z zachowaniem prawidłowej postawy oraz stabline biurka o regulowanej wysokości z serii Polaris umożliwiające pracę na siedząco i na stojąco. W biurze zostały też wydzielone kameralne miejsca nieformalnych spotkań, gdzie można w ciszy i skupieniu popracować nad projektami, wymagającymi większego poziomu koncentracji uwagi. Pracownicy mają także do swojej dyspozycji 6 sal konferencyjnych oraz 2 kuchnie, a także jedno pomieszczenie do relaksu.

kinnarps_nykredit_int_024_rozwiazania.jpg

Bezpieczne przechowywanie

Szafki pracownicze z serii Space tworzą praktyczne miejsca do przechowywania, a równocześnie umożliwiają fizyczne podzielenie otwartej przestrzeni na strefy. Fronty szafki zamykane na klucz zapewniają bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów i rzeczy osobistych pracowników.

kinnarps_nykredit_int_036.jpg

Ograniczenie bodźców

Panele akustyczne skutecznie pochłaniają lub tłumią dźwięki, dzięki czemu poprawiają komfort pracy w biurach typu open space. Dodatkowo ścianki dźwiękochłonne zamontowane przy biurkach wizualnie oddzielają pracowników od reszty otoczenia, co sprzyja efektywnej pracy.

kinnarps_nykredit_int_001_rozwiazania.jpg

Ergonomiczne stanowisko pracy

Długie pozostawanie w pozycji siedzącej obniża produktywność i zwiększa ryzyko chorób. Dlatego stanowiska pracy zostały wyposażone w ergonomiczne fotele biurowe umożliwiające aktywne siedzenie oraz biurka z elektryczną regulacją wysokości pozwalające na łatwą zmianę pozycji z siedzącej na stojącą.

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami!

Powiązane produkty

Polaris

Polaris

16 Kolory | 20 Warianty

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

48 Kolory | 65 Warianty