Case: Strefy nauki i ciszy w AWFiS w Gdańsku

Fakty

Klient:
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Metraż:
800 m2

Architekt:
Małgorzata Zielińska

Realizacja:
grudzień 2023

Zdjęcia:
Fotomohito

Komfort dla wszystkich studentów, również tych ze szczególnymi potrzebami

W trosce o studentów ze szczególnymi potrzebami władze Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku postanowiły stworzyć strefy nauki i ciszy - dostępne dla wszystkich miejsca wytchnienia i relaksu, w których będzie można w skupieniu przygotować się lub odpocząć po wymagających zajęciach. W tym celu ogłoszono przetarg na wyposażenie przestrzeni przy rektoracie, strefy wejściowej oraz korytarzy. Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "AWFiS w Gdańsku uczelnią dostępną" (POWER.03.05.00-00-A016/21), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wysokie oczekiwania

Uczelnia miała jasno sprecyzowane wymagania – oczekiwano, aby dostarczone meble były dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, posiadały certyfikaty środowiskowe oraz potwierdzające wysoką jakość, a także zapewniły studentom komfortowe i nowoczesne otoczenie do nauki i odpoczynku. Władzom Uczelni zależało również, aby dostawca mebli posiadał ugruntowaną pozycję na rynku, czego dowodem miały być referencje potwierdzające zadowolenie wcześniejszych Klientów. Wszystkie wymienione kryteria spełniła oferta Kinnarps.

Przemyślany design z myślą o wszystkich

Asortyment dobrany został tak, by spełniać założenia projektu w każdej ze stref, przy jednoczesnym zachowaniu spójności estetycznej. Strefa nauki i ciszy dla studentów została wyposażona w siedziska Fields z wysokim oparciem, które pozwalają na odizolowanie się od bodźców otoczenia. Wiszące i naścienne panele Vibe zapewniają komfort akustyczny pomieszczeń. W strefie przy rektoracie pojawiły się komfortowe fotele Apollo na samopowracającej bazie, co zapewnia ład w przestrzeni, szczególnie ważny w reprezentacyjnym miejscu Uczelni. Korytarze wyposażone zostały w integracyjne, modułowe sofy Be a part of, które poprzez zachowanie miejsca dla wózka inwalidzkiego, zapobiegają wykluczeniu osób z niepełnosprawnością ruchową.

Ponadto znalazły się tam siedziska Fields z wysokim oparciem na bazie obrotowej z mechanizmem samopowracającym oraz sofy i fotele Gino, które posiadają szczelinę między siedziskiem a oparciem ułatwiającą utrzymanie mebli w czystości. W rogach pomieszczeń zastosowano narożne zestawy sof Gino, które tworzą ciche, przytulne zakątki. Całości dopełniły wysokie stoliki kawowe z serii Fields, które mogą służyć do pracy na laptopie oraz licznie rozstawione kwietniki Grow. Zgodnie z wieloma badaniami wprowadzenie do wnętrza zieleni sprawia, że czujemy się spokojniejsi, zdrowsi, bardziej skoncentrowani i produktywni.


Fotele Apollo wyposażone w samopowracającą bazę zapewniają komfort i uławiają zachowanie ładu w reprezentacyjnej przestrzeni Uczelni.


Sofy i fotele Gino posiadają szczelinę między siedziskiem a oparciem, co ułatwiaja mebli w czystości.


Modułowa sofa Be a part of to przykład projektowania inkluzywnego przeznaczonego dla nowoczesnych przestrzeni publicznych.

Rekomendowany partner

Klient docenił terminowość, profesjonalizm i rzetelność zespołu Kinnarps, a także wysoką jakość i funkcjonalność wybranych rozwiązań. Dodatkowo, w liście referencyjnym wystawionym na zakończenie projektu zwrócono uwagę na doradztwo projektowe oraz sprawną komunikację w trakcie projektu.

Firma Kinnarps Polska otrzymuje od nas rekomendację, jako profesjonalny partner w realizacji projektów wyposażenia wnętrz instytucji publicznych zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

– napisała w liście referencyjnym Katarzyna Jereczek. Kierownik Projektu w Biurze Zarządzania Projektami Unijnymi AWFiS w Gdańsku

O sukcesie tego projektu świadczy fakt, że studenci bardzo chętnie korzystają ze stref ciszy i nauki - dosłownie oblegając wszystkie dostępne miejsca - zarówno w trakcie przygotowań do zajęć, jak i odpoczynku po forsownych ćwiczeniach sportowych.

 

"Klient był świadomy swoich potrzeb. Ważne było, aby meble umożliwiały studentom szybkie i łatwe przearanżowanie przestrzeni. Kluczowa była zgodność produktów z obowiązującymi normami, trwałość oraz taki dobór wykończeń mebli, który sprawdzi się we wnętrzach przeznaczonych do intensywnego użytkowania, np. łatwo zmywalna tapicerka na siedziskach. Najważniejszym założeniem projektu było dostosowanie wnętrza budynku do nowoczesnych standardów, aby młodzi ludzie podejmujący naukę w Uczelni czuli się tam jak najlepiej" – podsumowuje Justyna Bastrzyk, Project Coordinator, która prowadziła ten projekt w Kinnarps Polska.

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "AWFiS w Gdańsku uczelnią dostępną" (POWER.03.05.00-00-A016/21), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Apollo

Apollo

263 Kolory | 4 Warianty

Grow

Grow

6 Kolory | 4 Warianty

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Fields

Fields

297 Kolory | 3 Warianty

Oberon

Oberon

Stół konferencyjny Oberon, noga kolumnowa 55

38 Kolory | 5 Warianty

Gino

Gino

267 Kolory | 11 Warianty

Pio

Pio

268 Kolory | 16 Warianty

Be a part of

Be a part of

Trix

Trix

269 Kolory | 7 Warianty

Plint

Plint

Vibe

Vibe

Vibe Panele akustyczne

141 Kolory | 27 Warianty

Serie e-one

Serie e-one

10 Kolory | 36 Warianty