Case: Apsys

Fakty

Klient:
Apsys

Metraż:
1 300 m2

Data realizacji:
2017

Zdjęcia:
Fotomohito

 

Otwarta przestrzeń ułatwiająca współpracę i komunikację

Firma Apsys, będąca jednym z wiodących operatorów centrów handlowych w Polsce i we Francji, postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków w stolicy – biurowca Q22. Głównym dostawcą wyposażenia nowego biura była firma Kinnarps.

Najważniejszym celem, jaki przyświecał firmie Apsys podczas aranżacji nowego środowiska pracy, było stworzenie jasnej, otwartej przestrzeni, która ułatwia współpracę pomiędzy poszczególnymi działami i usprawnia komunikację wewnętrzną firmy. Wnętrza zostały dopasowane do potrzeb pracowników, którzy na etapie projektowania dzielili się swoimi opiniami dotyczącymi funkcjonalności, wyposażenia i kolorystyki nowego biura.

Zastosowane rozwiązania

Stanowiska pracy - biurka seria Nano z gniazdami zasilającymi i portami USB w blacie, szafy z serii Space z panelami akustycznymi, fotele obrotowe Plus[6] z zagłówkami; wszystkie produkty marki Kinnarps

Sale konferencyjne - stoły Oberon, krzesła Embrace, Kinnarps

Rozwiązania akustyczne - tapicerowane panele akustyczne na plecach szaf z serii Space, Kinnarps

Strefa recepcji - fotele obrotowe Capella, Kinnarps

„Zdecydowaliśmy się na relokację biura Apsys, aby wprowadzić większy komfort dla naszych pracowników. Poprzez nową aranżację, przy której doradzała nam firma Kinnarps, zamierzaliśmy osiągnąć takie korzyści jak: zwiększenie efektywności współdziałania pracowników, dostosowanie powierzchni do ich potrzeb oraz poprawę komunikacji w biurze. Zależało nam, aby nowa przestrzeń wpłynęła pozytywnie na zachodzące w naszym biurze interakcje między pracownikami, nie tylko takie, które ułatwiają realizację celów zawodowych, ale i takie, które wpłyną pozytywnie na relacje pomiędzy nimi.”

– powiedział Marcin Stokowiec, Investment Director w Apsys Polska.

Minimalistyczne biuro w skandynawskim stylu

Kolejnym istotnym aspektem był design nowego biura Apsys, który miał być utrzymany w jasnym i przyjaznym stylu o ponadczasowym charakterze, który sprzyja koncentracji i pracy w skupieniu. Stąd wybór mebli Kinnarps, które idealnie wpisywały się w te oczekiwania. Przestrzeń biurowa została zaprojektowana w taki sposób, aby znalazło się tu jak najwięcej przestrzeni z dostępem do światła dziennego. W centralnej części biura mieści się otwarta kuchnia, gdzie pracownicy spędzają wspólnie czas podczas posiłków. Dodatkowo, kuchnia po otwarciu szklanych przesuwnych drzwi może służyć jako idealne miejsce do organizacji wewnętrznych wydarzeń firmowych. Oprócz stanowisk do pracy na otwartej przestrzeni, w nowym biurze Apsys zaprojektowanych zostało wiele różnej wielkości miejsc, służących zarówno do spotkań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wpływają one znacząco na efektywność pracy pracowników, ponieważ mogą oni tu nie tylko odbywać spotkania z klientami, lecz także przeprowadzać rozmowy telefoniczne, a także popracować w ciszy. W nowym biurze została zaprojektowana także przetrzeń coworkingowa, gdzie można zorganizować spotkanie wewnętrzne bądź też porozmawiać przez telefon. Pracownicy, którzy chcieliby odpocząć i zrobić sobie krótką przerwę w pracy, mogą skorzystać z wydzielonej strefy relaksu.

„Współpraca z firmą Apsys była dla nas wymagająca i jednocześnie bardzo satysfakcjonująca. Klientowi zależało przede wszystkim na stworzeniu nowoczesnego biura, które będzie nie tylko wizytówką firmy, lecz przede wszystkim przyjaznym miejscem pracy. Apsys zdecydował się wyposażenie wszystkich stanowisk pracy w jeden z najlepszych modeli w ofercie foteli obrotowych Kinnarps - model Plus[6] z zagłówkiem oraz szafy z panelami akustycznymi, demonstrując ogromną dbałość o pracowników.”

– powiedziała przedstawicielka Kinnarps odpowiedzialna za realizację projektu w Kinnarps.

Praca indywidualna i zespołowa

apsys_int_044.jpg

Indywidualne stanowisko pracy

Kontenerek pod biurko pozwala na przechowywanie przedmiotów niezbędnych do codziennej pracy. Dzięki kółkom może być swobodnie przesuwany, co pozwala na dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb.

apsys_int_047.jpg

Ergonomiczne fotele obrotowe

Fotel biurowy Plus[6] ułatwia bycie w ciągłym ruchu. Dzięki funkcji FreeFloat siedzisko i oparcie poruszają się niezależnie od siebie, wymuszając niewielki ruch użytkowika. Nawet taka aktywność może mieć pozytywny wpływ na zdrowie pracownika.

apsys_int_026.jpg

Miejsce spotkań zespołu

Spotkania zespołowe pobudzają kreatywność i pozwalają pracownikom na dzielenie się energią. W cichej, niewielkiej sali zespoły mogą spokojnie pracować nad nowymi projektami.

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

Skontaktuj się z nami

Powiązane produkty

Capella

Capella

264 Kolory | 4 Warianty

Plus

Plus

324 Kolory | 12 Warianty

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

52 Kolory | 65 Warianty

Embrace

Embrace

335 Kolory | 24 Warianty