Case: Adgar Poland

Fakty

Klient:
Adgar Poland

Lokalizacja:
Warszawa, ul. Konstruktorska 11

Architekt:
arch. Magdalena Kozak, Berenson Biuro

Metraż:
835 m2

Liczba stanowisk pracy:
65

Zdjęcia:
Fotomohito

Adgar Poland w nowym biurze

Adgar Poland to inwestor, deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych, który tworzy innowacyjne koncepty biurowe. Spółka działa w Polsce od 1999 roku, koncentrując się na rynku warszawskim. Adgar Poland jest właścicielem biurowców o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 137 tys. mkw. Jednym z tych obiektów jest Adgar BIT - sześciokondygnacyjny, kameralny budynek o powierzchni 8 500 mkw, usytuowany przy ul. Konstruktorskiej 11 w Warszawie, który niedawno stał się nową siedzibą spółki.

Nowa przestrzeń – sprawdzeni partnerzy

W procesie aranżacji nowego biura, spółkę wspierali jej dotychczasowi, sprawdzeni partnerzy. Za projekt architektoniczny odpowiadała Magda Kozak z Berenson Biuro, a jego realizacja została powierzona firmie MP Projekt. Wnętrza wyposażono w funkcjonalne i ergonomiczne meble marki Kinnarps, z którą Adgar Poland współpracuje od wielu lat, ceniąc ją nie tylko za ergonomię rozwiązań, lecz także za technologię produkcji przyjazną środowisku naturalnemu.

Biuro w Adgar BIT to nasza kolejna już współpraca ze specjalistami z Kinnarps. Doskonale wiedzieliśmy, że wspólnie uda nam zadbać nie tylko o wysoki standard wykończenia i aranżację w zgodzie z najnowszymi trendami, lecz także ergonomię oraz optymalną funkcjonalność w każdym elemencie codziennego użytkowania przestrzeni biurowej.

Robert Włoszek, Dyrektor Operacyjny Adgar Poland

Przestrzeń dynamicznych zmian

Zmiana lokalizacji biura jest odpowiedzią na wyzwania wynikające z dynamicznego rozwoju  spółki. Nowa przestrzeń zapewni nie tylko optymalne warunki pracy sukcesywnie powiększającemu się zespołowi, lecz także wspomoże go w realizacji celów biznesowych, gdyż wnętrze o powierzchni ponad 800 m kw. pełni jednocześnie funkcję biura pokazowego.

Nowa siedziba pozwoli wszystkim pracownikom Adgar Poland na wykonywanie codziennych zadań w komfortowych warunkach, umożliwiając jednocześnie prezentację nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań przestrzennych i aranżacyjnych, które firma proponuje potencjalnym klientom w swoich warszawskich biurowcach.

Aranżacja na miarę potrzeb

Biuro Adgar obejmuje dwie przestrzenie open space, 3 sale konferencyjne i 2 sale spotkań oraz otwartą kuchnię. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w funkcjonalne rozwiązania oferowane przez Kinnarps. Wykończenie mebli laminatem dębowym harmonizuje z drewnianymi elementami, jakie zastosowano w aranżacji wnętrza, nadając całości ciepłego, przytulnego charakteru.

Po zebraniu opinii pracowników stanowiska pracy wyposażono - w zależności od dominującego wzorca pracy - w biurka z serii Oberon z elektryczną regulacją wysokości lub stoły o stałej wysokości z serii Nexus. Niezależnie od rodzaju biurka, wykorzystano komfortowe i uniwersalne krzesła biurowe Esencia, które automatycznie dopasowują się do wagi użytkownika. O warunki akustyczne na stanowiskach pracy w przestrzeni otwartej zadbano wybierając ścianki biurkowe Vibe.


Zrównoważony wybór

Sofa Rho zapewnia komfort i sprężystość siedziska dzięki zastosowaniu innowacyjnej, elastycznej tkaniny Dymetrol®. Zdejmowana tapicerka mocowana na ukryte rzepy jest praktycznym rozwiązaniem, które zwiększa żywotność mebla. Fotel i sofa Rho nadają się do wszystkich miejsc spotkań, w których wymagane są wygodne i trwałe siedziska.


Skandynawska prostota

Fotele Apollo budzą zaufanie. Dzięki nisko umieszczonemu punktowi ciężkości zapewniają maksymalną stabilność. Fotele z obrotową bazą pozwalają rozsiąść się wygodnie i zrelaksować z filiżanką kawy podczas nieformalnego spotkania lub chwili odpoczynku.


Ponadczasowa klasyka

Polar to dynamika w czystej postaci. Fotel łączy w sobie wygodne i eleganckie siedzisko ze stylowymi, minimalistycznymi nogami. Polar to ponadczasowy mebel czerpiący z tradycji klasycznego amerykańskiego wzornictwa lat 50. Doskonale sprawdza się jako fotel gościnny w strefie recepcyjnej lub w gabinecie.

Dobór mebli w strefach wspólnych został podyktowany przede wszystkim komfortem, stąd ponadczasowe fotele Apollo z wysokim oparciem w miejscach spotkań oraz innowacyjne sofy Rho w centralnej części biura. Ich sprężystość zapewnia użycie elastycznej tkaniny Dymetrol®, na której zawieszone jest siedzisko, co zapewnia nadzwyczajną wygodę podczas siedzenia.

W otwartej kuchni, która może pełnić także miejsce nieformalnych spotkań zespołu, znalazły się krzesła Neo Lite na drewnianych nogach – ich ergonomicznie wyprofilowane siedzisko i oparcie wykonane jest z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa. 

Do głównej sali konferencyjnej wybrano stół Colt oraz fotele Flex High, zaś w pozostałych salach spotkań zastosowano stoły konferencyjne Nexus oraz ergonomiczne i elastyczne krzesła 5000 [cv].

Na uwagę zasługuje także wykorzystanie korytarza jako otwartej strefy spotkań nieformalnych, gdzie zostały użyte sofy Fields z wysokimi oparciami, dla zapewnienia optymalnych warunków akustycznych i poczucia intymności.  

Podsumowanie

W rezultacie powstało przyjazne, nowoczesne biuro, które pełni podwójną rolę - miejsca pracy dla zespołu Adgar Poland oraz przestrzeni modelowej, która, łącząc tradycyjne funkcje biura z elastycznymi rozwiązaniami do pracy hybrydowej, odzwierciedla najnowsze trendy i zmieniające się oczekiwania potencjalnych klientów spółki wobec środowiska pracy.

Cieszymy się, że w firmie Kinnarps mamy partnera, któremu, tak jak nam, zależy na zrównoważonym rozwoju. Nasze nowe biuro nie tylko umożliwia pracownikom Adgar Poland realizację zadań w komfortowych warunkach - pełni także funkcję biura pokazowego, dzięki któremu możemy prezentować potencjalnym klientom nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania aranżacyjne i przestrzenne – podsumowuje Robert Włoszek. 

Podoba Ci się ta realizacja? Porozmawiajmy o aranżacji Twojej przestrzeni!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Powiązane produkty

Oberon

Oberon

38 Kolory | 106 Warianty

Nexus

Nexus

34 Kolory | 22 Warianty

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Scandinavia

Scandinavia

263 Kolory | 4 Warianty

Apollo

Apollo

263 Kolory | 4 Warianty

Polar

Polar

264 Kolory | 2 Warianty

Sofa Rho

Sofa Rho

Crest

Crest

Neo lite

Neo lite

Colt

Colt

Flex High

Flex High

Esencia

Esencia

276 Kolory | 3 Warianty