Można teraz łatwo dokonywać zrównoważonych wyborów

 
Wskaźnik The Better Effect daje prostą odpowiedź na skomplikowane pytanie: jak zrównoważony jest dany produkt? Wprowadzamy na rynek pierwsze kompleksowe narzędzie zrównoważonego rozwoju.


 Jak to działa

Jak działa wskaźnik The Better Effect

Każdy produkt sprawdzamy w sześciu różnych obszarach i oceniamy (1-3).

Rozpoczęliśmy od zadania naszym klientom – architektom, projektantom wnętrz, nabywcom i użytkownikom – co jest istotne, aby móc dokonywać zrównoważonych wyborów. W oparciu o cele zrównoważonego rozwoju i ONZ, stworzyliśmy wskaźnik pozwalający na ocenę naszych produktów z uwzględnieniem sześciu ważnych obszarów.

Rezultat końcowy: ocena ogólna

Najwyższa ocena w każdym obszarze to 3 punkty. Ocena w każdym obszarze stanowi średnią sumy punktów uzyskanych dla poszczególnych wskaźników. Najwyższa możliwa liczba punktów po połączeniu wszystkich obszarów wynosi 3. Ocena ogólna jest średnią sumy punktów uzyskanych we wszystkich obszarach.

Co oceniamy

1. Surowce i zasoby

✓  Znajomość pochodzenia surowców

✓  Znajomość warunków w łańcuchu produkcyjnym

✓  Optymalizacja zasobów

2. Klimat

✓  Transport wewnętrzny

✓  Transport zewnętrzny

✓  Dostawcy (wykorzystanie w produkcji energii wolnej od paliw kopalnych)

✓  Producenci  (wykorzystanie w produkcji energii wolnej od paliw kopalnych)

Transport wewnętrzny          
Transport zewnętrzny          
Dostawcy (wykorzystanie w produkcji energii wolnej od paliw kopalnych)
Producenci  (wykorzystanie w produkcji energii wolnej od paliw kopalnych)
Wykorzystanie materiałów o niskim wpływie na klimat  

✓  Wykorzystanie materiałów o niskim wpływie na klimat

3. Czyste materiały

✓  Poziom zawartości chemikaliów

✓  Poziom emisji

✓  Odpowiedni dobór materiałów

4. Odpowiedzialność społeczna

✓  Kodeks Postępowania dla dostawców

✓  Dostawcy poddani ocenie ryzyka

✓  Inspekcja dostawców z krajów ryzyka

5. Ponowne wykorzystanie

✓  Możliwość naprawy/renowacji

✓  Możliwość recyklingu materiałów

✓  Wyprodukowane z materiału pochodzącego z recyklingu

6. Ergonomia

✓  Umożliwienie personalizacji

✓  Umożliwienie ruchu

✓  Poprawienie środowiska akustycznego

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomiarów i oceniania?

Kontakt

Poznaj wskaźnik The Better Effect w praktyce

Zwróć uwagę na ocenę zrównoważonego rozwoju

Na niektórych stronach i listach produktów widoczny jest ten symbol. Oznacza to, że produktu dotyczy wskaźnik The Better Effect i posiada ocenę zrównoważonego rozwoju. Liczba i rysunek pokazują, w którym miejscu w skali od 1 do 3 znajduje się produkt.

✓  Ocena zrównoważonego rozwoju produktu

✓  Skala od 1 do 3

Znajdź ocenione produkty

Korzystając z filtra zrównoważonego rozwoju w przypadku naszej listy produktów, można wyszukać produkty, które spełniają określone wymagania zrównoważonego rozwoju.

 ✓ Funkcja filtrowania z możliwością określenia maksymalnie 12 różnych kryteriów

Zrównoważony rozwój produktu szczegółowo

Na stronach produktu znajduje się narzędzie służące do szczegółowego badania w ramach The Better Effect. Znajdują się tam różne pomiary produktu oraz informacje o pomiarach w zależności od różnych kryteriów zrównoważonego rozwoju. Można określić, które informacje mają być widoczne za pomocą różnych wariantów podglądu: „Przegląd”, „Szczegóły”, „Ocena”.

✓  Moduł interaktywny na stronach produktu

✓  Trzy różne warianty podglądu z trzema poziomami szczegółów

Czy chcesz wypróbować narzędzie?

Zacznij tutaj

Dlaczego stworzyliśmy wskaźnik The Better Effect

1.
Zrównoważony rozwój stał się prostszy

Zrównoważony rozwój może okazać się skomplikowanym procesem

Chcemy go uprościć. Wskaźnik The Better Effect to sposób jaki Kinnarps stosuje w celu uproszczenia i wyjaśnienia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w projektach aranżacji wnętrz. Chodzi o to, aby można było łatwo określić ważne kwestie dotyczące zrównoważonego rozwoju i porównać jak różne produkty spełniają określone wymagania. Produkty są indeksowane w sześciu obszarach mających duży wpływ na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Każdy produkt jest oceniany w tych różnych obszarach i można wyraźnie zobaczyć, które kryteria spełnia, a których nie.

2.
Jesteśmy na czele w dziedzinie zrównoważonego projektowania

...i chcemy być najlepsi

Nasze marki umożliwiają produkcję kompleksowych rozwiązań skupionych na na trwałości, funkcjonalności i estetyce.          Dzięki różnorodności naszych produktów, powstają niepowtarzalne przestrzenie, odzwierciedlające wizję oraz wartości klienta. Współpraca w kwestiach zrównoważonego rozwoju jest naszą mocną stroną. Nawzajem się wspieramy i dzielimy wiedzą. Wspólnie możemy dyskutować i przedstawiać swoje opinie w sytuacjach wymagających znalezienia właściwych rozwiązań w branży. Nasze raporty dotyczące trendów mają na uwadze najbliższą przyszłość i inspirują do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Nasze produkty zostały opracowane z myślą o trwałości i rozwoju społecznym. Odzwierciedleniem naszego sukcesu w dziedzinie designu są liczne międzynarodowe nagrody.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat działań firmy Kinnarps na rzecz zrównoważonego rozwoju?

Przejdź do strony „The Better Effect”

Często zadawane pytania

Czym jest wskaźnik The Better Effect?

Wskaźnik The Better Effect jest pierwszym kompleksowym narzędziem dla tych, którzy chcą dokonywać zrównoważonych wyborów w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Informacje znajdują się na stronach produktów.

W jakim celu stworzono to narzędzie?

Nowe pokolenie ma nowe wymagania dotyczące działań firm na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ludzie oczekują jasnych odpowiedzi. Jednak zrównoważony rozwój jest dość złożonym zagadnieniem. Zależało nam na tym, aby ułatwić podejmowanie świadomych decyzji. Korzystając z namacalnego narzędzia, ułatwiamy dostęp tym, którzy pragną dokonywać zrównoważonych wyborów w kwestii aranżacji wnętrz.

W jaki sposób dokonywana jest ocena?

Na podstawie 17 wskaźników w 6 różnych obszarach, przyznawane są punkty, które stanowią oceną zrównoważonego rozwoju produktu. Kryteria oceny są pochodną wymagań określonych przez architektów, projektantów wnętrz, nabywców i użytkowników. Wzięto również pod uwagę cele zrównoważonego rozwoju określone przez ONZ.

Ile produktów zostało ocenionych?

Dotychczas wprowadzono do systemu około dwudziestu produktów marki Kinnarps. Stale pracujemy nad dodaniem nowych produktów.

Czy można zastosować indeks w przypadku innych produktów?

Algorytm można zastosować również do innych produktów. Wiemy, że Indeks The Better Effect spełnia ugruntowaną potrzebę naszych klientów, więc chcemy ocenić wszystkie produkty w najbliższej przyszłości.

Czy mają Państwo jeszcze jakieś pytania?

Johanna Ljunggren
Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju, Kinnarps AB
Tel.: +46 515 381 21
Telefon komórkowy: +46 76 102 60 43
johanna.ljunggren@kinnarps.se

JESTEŚMY TUTAJ DLA CIEBIE.
OD POCZĄTKU DO KOŃCA.

Szukasz konkretnego produktu? Interesuje Cię rozwiązanie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb? A może po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach i usługach? Napisz do nas – jesteśmy do Twojej dyspozycji.