Znamy zwycięzców konkursu Grant of Colour by Tarkett!

Konkurs Grant of Colour, który Kinnarps miał przyjemność wspierać, dobiegł końca! Jego przedmiotem było opracowanie projektu koncepcyjnego przestrzeni dydaktycznych (przedszkola, szkoły, uczelnie), a kierowany był do młodych projektantów (do 31 roku życia).

Jury w składzie Dorota Sibińska, Katarzyna Schmidt-Przewoźna oraz Katarzyna Klimek wybrało trzy najlepsze prace konkursowe oraz przyznało siedem wyróżnień. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 14 października 2020 w przestrzeni Lab150 w Poznaniu. Pomimo młodego wieku architektów i projektantów, wysoki poziom projektów zachwycił jury, nie pozostawiając im prostego zadania przy wyborze zwycięzców Grant of Colour. Nagrody główne zdobyli:

I miejsce – Aleksandra Nowak
II miejsce – Piotr Przekop
III miejsce – Celina Kucharska

"Udział w konkursach jest bardzo ważny w obszarze samorozwoju młodego architekta. Poziom prac w zakresie merytorycznym, jak i sposobu ich podania, reprezentowany przez uczestników konkursu Grant of Colour był bardzo wysoki. Młodzi architekci w pełni wykorzystali technologię i kolorystykę Tarkett, która daje szerokie możliwości w projektowaniu."

– Dorota Sibińska (Przewodnicząca jury)

Zwycięzcy oprócz nagród pieniężnych ufundowanych przez organizatora konkursu - Tarkett Polska otrzymali vouchery od partnera projektu, firmy Kinnarps.

Na galę zaproszono autorów 10 najwyżej ocenionych projektów, by wspólnie mogli zwiedzić inspirujące wnętrza Lab150 - nowoczesnego centrum projektowania, prototypowania oraz badania produktów i usług. Organizacja wydarzenia w czasie pandemii była nie lada wyzwaniem, ale nie niemożliwym do zrealizowania. Zachowując pełen reżim sanitarny, całą galę udało się przeprowadzić, nie rezygnując z obecności uczestników konkursu oraz członkiń jury. W pandemicznym świecie wirtualnych spotkań udało się stworzyć inspirującą i bezpieczną przestrzeń wymiany myśli, inspiracji oraz mentoringu, tak potrzebnej w ostatnim czasie.

Grant of Colour pokazał nieograniczone możliwości projektowe, jakie drzemią w młodych projektantach, architektach oraz studentach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej o konkursie: grantofcolour.pl