Seria Space zdobywcą nagrody German Design Award 2018

Seria Space marki Kinnarps to nieskończenie szeroka gama produktów do przechowywania - oto spełnienie dzisiejszych wymagań związanych z miejscem do pracy i spotkań. Została zwycięzcą German Design Award 2018. Nagroda przyznawana jest produktom, które wnoszą swój pionierski wkład w niemiecki i międzynarodowy świat wzornictwa.

Nieograniczona przestrzeń

  To bardzo dobra wiadomość, mówi Elisabeth Slunge, Dyrektor ds. Zasięgu Globalnego i Komunikacji w Kinnarps. Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy tak prestiżową nagrodę Pragniemy podziękować jury za wyróżnienie naszego produktu w dziedzinie wzornictwa. Naszym celem było stworzenie koncepcji uniwersalnego systemu sprawdzającego się w różnych środowiskach. To elastyczne, modułowe rozwiązanie zapewniające ogromne możliwości adaptacji. Właściwości i opcje każdego elementu pozwalają stworzyć przestrzeń, która nie tylko jest funkcjonalna, lecz także inspiruje i przemawia do emocji.

.

Elisabeth Slunge, Dyrektor ds. Zasięgu Globalnego i Komunikacji w Kinnarps.

  – Space nie ma początku ani końca. To nieskończenie szeroka gama produktów stworzonych przez słynnego projektanta Stefana Brodbecka. Zróżnicowana stylistyka, wszechstronność i funkcjonalność - oto spełnienie dzisiejszych wymagań związanych z miejscem do pracy, spotkań i przechowywania. 

W dzisiejszych czasach w biurze powinna panować domowa atmosfera sprzyjająca współpracy. Seria Space łączy przestrzenie tradycyjne i innowacyjne rozwiązania, w których kolory, kształty i detale pozwalają poczuć się jak w domu, dzięki czemu pomieszczenie inspiruje i cieszy oko. Space pozwala stworzyć przestrzeń do pracy w skupieniu. W oddzielonych miejscach pracy ze stołami i ściankami możemy pisać lub odpowiadać na e-maile. Szafy umożliwiają dzielenie przestrzeni na strefy, a wykorzystanie wariantu z plecami pokrytymi tkaniną dodatkowo poprawi akustykę pomieszczenia. Łatwy dostęp do gniazd elektrycznych daje możliwość ładowania telefonu lub laptopa w dowolnym momencie. 

”Projektując serię Space, chciałem stworzyć uniwersalny system sprawdzający się w różnych środowiskach. To elastyczne. modułowe rozwiązanie zapewniające ogromne możliwości adaptacji. Właściwości i opcje każdego elementu pozwalają stworzyć przestrzeń, która nie tylko jest funkcjonalna, lecz także inspiruje i przemawia do emocji.”  Stefan Brodbeck, Brodbeck Design

 

O nagrodzie German Design Award
Nagroda premium przyznawana przez Niemiecką Radę Wzornictwa

Nagroda German Design Award jest najwyższą nagrodą międzynarodową przyznawaną przez Niemiecką Radę Wzornictwa. Jej celem jest odkrywanie, prezentacja i wyróżnianie unikatowych trendów we wzornictwie. Każdego roku nagradzane są zatem najwyższej jakości prace z zakresu projektowania produktów i komunikacji, na swój sposób przełomowe w międzynarodowym świecie wzornictwa. German Design Award, przyznawana od roku 2012, jest jednym z najbardziej szanowanych na świecie konkursów w dziedzinie wzornictwa; cieszy się dużym uznaniem także poza kręgiem profesjonalistów. http://www.german-design-award.com/

 

O Kinnarps

KINNARPS TO FIRMA SKUPIONA NA ROZWIĄZANIACH DO PRZESTRZENI BIUROWEJ. Założona w 1942 roku przez Jarla i Evy Andersonów. Pozostaje firmą rodzinną, którą obecnie zarządzają dzieci i wnuki założycieli. Kinnarps zapewnia rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej i obiektów użyteczności publicznej. System wartości spółki charakteryzuje się wysoką jakością produktów i niskim poziomem oddziaływania na środowisko – od surowców po gotowe rozwiązania dla przestrzeni pracy. Obecnie firma Kinnarps jest jednym z największych dostawców rozwiązań w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej. Prowadzi sprzedaż w około 40 krajach, a obroty grupy w roku finansowym 2014/2015 wyniosły około 3,8 miliardów koron szwedzkich.

 

 

 

Dowiedz się więcej o Space

W tym roku do konkursu German Design Award zgłoszonych zostało ponad 5 000 projektów. To konkurs, który w wyborze laureatów wyznacza najwyższe standardy. W procesie nominacji panele ekspertów z Niemieckiej Rady Wzornictwa (German Design Council) zapraszają do udziału w konkursie wyłącznie tych producentów, którzy dzięki jakości wzornictwa wyraźnie wyróżniają się na tle konkurencji.

Pobierz

Pobierz PR kit