Nowy raport zrównoważonego rozwoju Kinnarps już dostępny

Grupa Kinnarps AB jest jednym z wiodących europejskich dostawców rozwiązań wyposażenia wnętrz dla biur, szkół i placówek służby zdrowia. Kinnarps dostarcza kompleksowe rozwiązania wnętrzarskie i pomaga swoim klientom tworzyć zrównoważone i przygotowane na wyzwania przyszłości środowiska pracy, korzystając z portfolio produktów marek własnych i usług oraz asortymentu uzupełniającego. Podsumowanie działań Kinnarps w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz realizacji celów długo- i krótkoterminowych jest przedstawiane co roku w raporcie „The Better Effect”. Najnowsza publikacja, obejmująca okres od 1.09 2020 do 31.08 2021, jest już dostępna.

Wkład w zrównoważony rozwój to jedna z naszych najważniejszych korzyści, które Kinnarps oferuje swoim klientom. W szerszej perspektywie oznacza wykorzystanie zasobów w efektywny i przyjazny dla środowiska sposób, promowanie dobrego samopoczucia pracowników i pomoc klientom w osiągnięciu tego samego rezultatu. W Kinnarps zrównoważony rozwój jest postrzegany z trzech perspektyw: przestrzeni, rozwoju pracowników oraz inwestycji. Podejście Kinnarps cechuje stała praca nad poprawą wpływu firmy na klimat oraz tworzeniem ponadczasowych wnętrz, które sprzyjają zdrowiu, dobremu samopoczuciu oraz osiągnięciu pełni potencjału zawodowego swoich użytkowników.

W najnowszym Raporcie zrównoważonego rozwoju Kinnarps koncentruje się na sześciu kluczowych obszarach, w których firma uzyskuje trwałe efekty, dzięki współpracy ze swoimi klientami i dostawcami. Publikacja „The Better Effect Report” obejmuje takie zagadnienia, jak: surowce i zasoby, klimat, czyste materiały, odpowiedzialność społeczna, zamknięty obieg produkcji i ergonomia. W każdej z wymienionych kategorii zostały określone także cele w perspektywie 2030 r. w odniesieniu do 17 globalnych celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Zrównoważony rozwój w liczbach – fragment raportu

quality_handmade 1x1.jpg

95% drewna z certyfikatem FSC®

95% stosowanych przez nas surowców drzewnych posiada certyfikat FSC® lub PEFC. Są one gwarancją odpowiedzialnego zarządzania gospodarką leśną z poszanowaniem aspektów społecznych i środowiskowych.

refill_sustainability 1x1.jpg

83% wykorzystania zasobów tekstyliów

Resztki tkanin z produkcji mebli tapicerowanych w Skillingaryd w Szwecji są ponownie wykorzystywane w naszym materiale Re:fill, który jest używany na przykład w dźwiękochłonnych ściankach Prim i panelach Oktav lub wysyłany do recyklingu.

sustainability_loading 1x1.jpg

270 kg zaoszczędzonych opakowań

Zamiast opakowań jednorazowych stosujemy koce wielokrotnego użytku, które chronią nasze produkty podczas transportu. Oszczędza to 270 kg opakowań na każdy kontener dostawczy, a także daje możliwość załadowania o 50% więcej niż wynosi średnia w branży, co minimalizuje ilość transportów.

Z nowym Raportem zrównoważonego rozwoju Kinnarps można zapoznać się na stronie:
https://www.kinnarps.pl/o-kinnarps/srodowisko/#report 


Przejdź do raportu

Chcesz otrzymywać nasze najnowsze artykuły i inspiracje?

Zapisz się do Newslettera