Kinnarps wyposażył Centrum EkoEdukacji „Punkt Zwrotny” w Warszawie

21 września 2023 r. na Żeraniu w Warszawie odbyło się otwarcie Punktu Zwrotnego – nowatorskiego miejsca edukacji ekologicznej. Jednym z partnerów przedsięwzięcia jest firma Kinnarps, która wyposażyła placówkę w ergonomiczne i przyjazne dla środowiska meble przeznaczone do sektora edukacyjnego.

Zdjęcia: Mikołaj Tym

Czym jest Punkt Zwrotny?

Punkt Zwrotny to 350 m2 przestrzeni stworzonej do edukacji klimatycznej zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Jest to pierwsze w Polsce miejsce o tym profilu zaprojektowane w innowacyjnej formule edukacyjnej z wykorzystaniem pokojów z zagadkami, dotyczącymi tajemnic zrównoważonej mody, gdzie odkrywając tajemnice „fast fashion”, można doświadczyć, czym jest cyrkularność w praktyce.

Współpraca Kinnarps i Punktu Zwrotnego

Kinnarps wyposażył Punkt Zwrotny w meble przeznaczone do placówek oświatowych, które oprócz walorów estetycznych i użytkowych, niosą ważne proekologiczne przesłanie. Zrównoważony rozwój stanowi część DNA firmy Kinnarps, dlatego współpraca z Punktem Zwrotnym jest ważna ze względu na wspólną misję edukacyjną i promowanie proekologicznych postaw.

Kinnarps i Punkt Zwrotny łączą wspólne wartości, takie jak cyrkularność, odpowiedzialność i misja edukacyjna. Cieszymy się, że w naszym EkoCentrum korzystamy z mebli i rozwiązań pięknych i trwałych, które wyróżniają się stosowaniem certyfikowanych tkanin, przemyślanych rozwiązań ograniczających wpływ na środowisko, a także mają na uwadze zamykanie obiegu. Wspólnie edukujemy i promujemy podejmowanie świadomych decyzji zakupowych

– podkreśla pomysłodawczyni Punktu Zwrotnego, Małgorzata Żmijska z Mamy Projekt.

Nieprzypadkowe meble

Wybór mebli do tego projektu był dobrze przemyślany. Zależało nam, aby produkty Kinnarps uzupełniały narrację edukacyjną EkoCentrum. Nasze meble prezentują przykłady wykorzystania surowców pochodzących z recyklingu, a także przedłużania żywotności produktów w duchu zrównoważonego rozwoju, który stanowi jeden ze strategicznych fundamentów naszej marki  – wyjaśnia Aleksandra Krawsz-Kubica, Marketing & PR Director w Kinnarps Polska. 

Wykorzystane w strefie spotkań pufy Fields to elementy poekspozycyjne, które zgodnie z ideą zrównoważonej cyrkularności przetapicerowano, by pasowały do koncepcji kolorystycznej wnętrza. W innych meblach zastosowanych w tej przestrzeni użyte są materiały pochodzące z recyklingu. Na przykład blaty stolików Tinnef są wykonane z plastikowych opakowań po kosmetykach, nabiale lub cateringu, zaś wykończenie stołków Patch pochodzi ze ścinków tkanin tapicerskich z produkcji innych mebli. Wypełnienie paneli akustycznych Prim stanowi materiał Re:fill produkowany z odpadów tekstylnych z produkcji własnej oraz tworzywa z butelek PET.

Co warte podkreślenia wszystkie tapicerki zastosowane w meblach dostarczonych przez Kinnarps posiadają certyfikaty ekologiczne, które gwarantują bezpieczne użytkowanie w placówkach edukacyjnych.

O Kinnarps

Kinnarps zapewnia rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej i obiektów użyteczności publicznej, takich jak szkoły i domy opieki. Meble Kinnarps charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnym wzornictwem, niskim wpływem na środowisko i długim cyklem życia. Firma od samego początku, czyli od 1942 r., jest własnością rodzinną. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Szwecji, natomiast działalność jest prowadzona w ponad 40 krajach.
kinnarps.pl

Adres i godziny otwarcia EkoCentrum

Punkt Zwrotny mieści się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 88, w słynnej bramie FSO (obecnie FSO Park). Jest on bezpłatnie dostępny dla grup szkolnych po wcześniejszym zapisaniu się pod linkiem https://punktzwrotny.com/zapisy/. W weekendy będą odbywać się tam warsztaty less waste, spotkania, wymiany ubrań dla mieszkańców Warszawy.
www.punktzwrotny.com

 

Zdjecia: Mikołaj Tym
Ilustracje: Kinga Offert

Powiązane produkty

Fields

Fields

299 Kolory | 23 Warianty

Fields

Fields

299 Kolory | 3 Warianty

Tinnef

Tinnef

Allé

Allé

Patch

Patch

Frisbee

Frisbee

329 Kolory | 6 Warianty

Jig

Jig

319 Kolory | 4 Warianty

Foldex

Foldex

32 Kolory | 6 Warianty

Prim

Prim

Ścianki działowe Prim

103 Warianty