Kinnarps wyposażył Centrum EkoEdukacji „Punkt Zwrotny” w Warszawie
Czym jest Punkt Zwrotny?
Punkt Zwrotny to 350 m2 przestrzeni stworzonej do edukacji klimatycznej zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Jest to pierwsze w Polsce miejsce o tym profilu zaprojektowane w innowacyjnej formule edukacyjnej z wykorzystaniem pokojów z zagadkami, dotyczącymi tajemnic zrównoważonej mody, gdzie odkrywając tajemnice „fast fashion”, można doświadczyć, czym jest cyrkularność w praktyce.
Współpraca Kinnarps i Punktu Zwrotnego
Kinnarps wyposażył Punkt Zwrotny w meble przeznaczone do placówek oświatowych, które oprócz walorów estetycznych i użytkowych, niosą ważne proekologiczne przesłanie. Zrównoważony rozwój stanowi część DNA firmy Kinnarps, dlatego współpraca z Punktem Zwrotnym jest ważna ze względu na wspólną misję edukacyjną i promowanie proekologicznych postaw.
Kinnarps i Punkt Zwrotny łączą wspólne wartości, takie jak cyrkularność, odpowiedzialność i misja edukacyjna. Cieszymy się, że w naszym EkoCentrum korzystamy z mebli i rozwiązań pięknych i trwałych, które wyróżniają się stosowaniem certyfikowanych tkanin, przemyślanych rozwiązań ograniczających wpływ na środowisko, a także mają na uwadze zamykanie obiegu. Wspólnie edukujemy i promujemy podejmowanie świadomych decyzji zakupowych
Nieprzypadkowe meble
Wybór mebli do tego projektu był dobrze przemyślany. Zależało nam, aby produkty Kinnarps uzupełniały narrację edukacyjną EkoCentrum. Nasze meble prezentują przykłady wykorzystania surowców pochodzących z recyklingu, a także przedłużania żywotności produktów w duchu zrównoważonego rozwoju, który stanowi jeden ze strategicznych fundamentów naszej marki – wyjaśnia Aleksandra Krawsz-Kubica, Marketing & PR Director w Kinnarps Polska.
Wykorzystane w strefie spotkań pufy Fields to elementy poekspozycyjne, które zgodnie z ideą zrównoważonej cyrkularności przetapicerowano, by pasowały do koncepcji kolorystycznej wnętrza. W innych meblach zastosowanych w tej przestrzeni użyte są materiały pochodzące z recyklingu. Na przykład blaty stolików Tinnef są wykonane z plastikowych opakowań po kosmetykach, nabiale lub cateringu, zaś wykończenie stołków Patch pochodzi ze ścinków tkanin tapicerskich z produkcji innych mebli. Wypełnienie paneli akustycznych Prim stanowi materiał Re:fill produkowany z odpadów tekstylnych z produkcji własnej oraz tworzywa z butelek PET.
Co warte podkreślenia wszystkie tapicerki zastosowane w meblach dostarczonych przez Kinnarps posiadają certyfikaty ekologiczne, które gwarantują bezpieczne użytkowanie w placówkach edukacyjnych.
O Kinnarps
Kinnarps zapewnia rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej i obiektów użyteczności publicznej, takich jak szkoły i domy opieki. Meble Kinnarps charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnym wzornictwem, niskim wpływem na środowisko i długim cyklem życia. Firma od samego początku, czyli od 1942 r., jest własnością rodzinną. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Szwecji, natomiast działalność jest prowadzona w ponad 40 krajach.
kinnarps.pl
Adres i godziny otwarcia EkoCentrum
Punkt Zwrotny mieści się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 88, w słynnej bramie FSO (obecnie FSO Park). Jest on bezpłatnie dostępny dla grup szkolnych po wcześniejszym zapisaniu się pod linkiem https://punktzwrotny.com/zapisy/. W weekendy będą odbywać się tam warsztaty less waste, spotkania, wymiany ubrań dla mieszkańców Warszawy.
www.punktzwrotny.com
Zdjecia: Mikołaj Tym
Ilustracje: Kinga Offert