Nowe kolory i tkaniny w ofercie Kinnarps - większy wybór w trosce o zrównoważony rozwój

Wraz z wiosną nadchodzi w Kinnarps czas na wprowadzenie nowych kolorów i materiałów do wnętrz. Tegoroczne nowości obejmują kolory ziemi, takie jak rdzawy, pistacjowy i szafranowy, a także nowe tkaniny, łączące delikatność faktur z trwałością i łatwością pielęgnacji. W nowej gamie wykończeń Kinnarps prezentuje także prawdziwy przebój – tapicerkę JOY, czyli wyjątkową syntetyczną skórę, którą można odkażać środkiem dezynfekującym bez konieczności zmywania wodą. To sprawia, że Joy jest idealnym rozwiązanie do obiektów opieki zdrowotnej i wszystkich miejsc wymagających podwyższonych warunków higienicznych.

Gama Kinnarps Colour Studio oferuje setki materiałów, zapewniając różnorodne zasoby do kreatywnych, atrakcyjnych i odpornych na działanie czasu miejsc pracy. Wykończenia zebrane w KCS umożliwiają dokonywanie zróżnicowanych, indywidualnych wyborów. Wprowadzając nową ofertę w 2020 r., Kinnarps w jeszcze większym stopniu koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i trwałości oraz przestrzeniach, w których materiały podlegają intensywnemu użytkowaniu, takim jak szkoły i placówki opieki zdrowotnej.

„Zawsze myślimy o całym cyklu życia naszych produktów i rozwiązań. Chodzi o niski wpływ materiału na klimat i jego dużą trwałość, ale także o możliwość aktualizacji produktów, dzięki ofercie kolorów, które można łatwo łączyć ze sobą. Oferta Kinnarps Colour Studio, która stanowi naszą kolekcję wykończeń do wszystkich rodzajów przestrzeni publicznych, została teraz wzbogacona o nowe, trwałe i inspirujące tkaniny”

Jenny Hörberg, Dyrektor Global Range & Design, Kinnarps AB

Trzy nowe tkaniny - MORRIS, VELVETY i 24/7 FLAX - są równie piękne, co funkcjonalne. Łączą miękkość faktury oraz żywe kolory z trwałością i łatwością pielęgnacji. Kolejną praktyczną nowością jest sztuczna skóra JOY, idealna do obiektów o podwyższonych standardach higienicznych, np. placówek służby zdrowia. Można ją odkażać środkiem dezynfekującym bez konieczności późniejszego zmywania wodą. Nowe akcenty kolorystyczne PISTACJA, RDZAWOCZERONY, SZAFRANOWY, JAGODOWY i MIĘTOWY oferują ciepłe, spokojne i stonowane odcienie, które oprą się działaniu czasu, podobnie jak nowy laminat Brąz Portlandzki z oznakowaniem FSC® o dekorze inspirowanym stylem vintage. Nowe materiały harmonizują z pozostałymi kolorami z palety Kinnarps Colour Studio, umożliwiając inspirujący lifting każdego miejsca pracy, co jest z pewnością bardziej przyjaznym dla środowiska i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż wymiana całego produktu lub rozwiązania.

Kinnarps Colour Studio stanowi własną gamą materiałów i wykończeń, dzięki czemu kontrolujemy nie ich tylko trwałość i jakość, lecz także dobór kolorów, faktur i deseni oraz ich estetyczny wyraz. Spójny wybór materiałów oznacza również, że produkty można łatwo użytkować, odświeżać, ponownie wykorzystywać i poddawać recyklingowi. „Dzięki pełnej kontroli nad całym procesem, zaczynając od wszechstronnego i kompleksowego asortymentu podstawowego, możemy stale odświeżać, uzupełniać i rozwijać naszą ofertę. Z perspektywy zrównoważonego rozwoju wykończenia, jakość i elastyczność są ze sobą powiązane, ponieważ jeśli klient może korzystać z naszych produktów przez długi czas, to istotnie zmniejsza wpływ na środowisko ”- mówi Jenny Hörberg.