Najczęstsze pytania o krzesło dla dziecka Casper

Casper to bestseller Kinnarps wśród mebli dla dzieci. Od lat towarzyszy dzieciom w szkołach i w domach podczas odrabiania lekcji. Zapewnia wygodne podparcie stóp i pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy siedzącej. Dzięki regulacji wysokości siedziska i podnóżka krzesło może służyć dziecku od 6 do 13 roku życia. Prosty skandynawski design sprawia, że Casper świetnie wpisuje się w różne style dziecięcych pokoi, nawet przy szybko zmieniających się upodobaniach 😉 Zebraliśmy pytania, które najczęściej zadają nam rodzice, dyrektorzy szkół i architekci przed zakupem krzesła Casper do domu lub placówki edukacyjnej.

Zdjęcie: Alaantkoweblw.pl

Dla jakiego wieku / wzrostu dziecka przeznaczone jest krzesło Casper?

Krzesło jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Casper spełnia normę dla krzeseł szkolnych EN-PN1729 plus, rozmiar 3, co oznacza, że może służyć dzieciom o wzroście od 119 do 142 cm.

Szukasz krzesła do biurka dla starszych dzieci i młodzieży? Sprawdź krzesło szkolne Xact dostępne w naszym sklepie internetowym.


Co sprawia, że krzesło Casper „rośnie wraz z dzieckiem”?

Krzesło posiada możliwość regulacji wysokości siedziska (w zakresie 52-79 cm) i jego głębokości (w zakresie 33-37 cm), a także jest wyposażone w regulowany podnóżek. Dzięki temu krzesło można łatwo dostosować do wzrostu dziecka. Podnóżek zapewnia stabilne oparcie stóp ucznia bez względu na wysokość biurka lub stołu (w zakresie 73-90 mm wys. blatu), co zapewnia prawidłowe krążenie krwi podczas siedzenia. To wszystko sprawia, że jedno krzesło może służyć dziecku przez kilka lat nauki, a w przypadku klas szkolnych jeden model krzesła sprawdzi się u dzieci o różnym wzroście.

 

​Jakie są dostępne warianty i kolory krzesła?

Krzesła szkolne Casper są dostępne w dwóch wariantach wykończenia siedziska i oparcia:

 

kin-product-casper-299TGR-18972.jpgsklejka brzozowa

kin-product-casper-299PGR-18977.jpgciemnoszare tworzywo sztuczne (polipropylen)

Możliwy jest także zakup dodatkowych pokrowców na siedzisko i oparcie, które zwiększają komfort użytkowania. Pokrowce są zdejmowane i mogą być prane w temperaturze 40 st. C, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Są dostępne w czterech naturalnych odcieniach:

kin-product-casper-299TGR-18993.jpgniebieski

kin-product-casper-299TGR-18987.jpgpistacjowy

kin-product-casper-299TGR-18995.jpgszary

kin-product-casper-299TGR-18994.jpgceglasty (dostępny na zamówienie)

Gdzie można kupić krzesło z podnóżkiem Casper?

Najprościej zamówić krzesło Casper w naszym sklepie internetowym kinnarps.pl/sklep – z dostawą kurierską na dowolny adres w Polsce lub odbiorem osobistym w jednym z showroomów Kinnarps w Polsce. Czas realizacji takiego zamówienia to maksymalnie 14 dni, ale na ogół jest on znacznie krótszy.

Jeżeli dany wariant krzesła lub pokrowców nie będzie dostępny w sklepie internetowym, można zgłosić chęć zakupu wysyłając wiadomość na adres sklep@kinnarps.pl – wówczas poinformujemy Państwa, gdy tylko uzupełnimy magazyn i produkty będą ponownie dostępne w sprzedaży online.

W przypadku większych zamówień lub realizacji projektów wyposażenia placówek edukacyjnych, prosimy o kontakt mailowy pod adresem info@kinnarps.pl

 

Gdzie można obejrzeć krzesło na żywo przed zakupem?

Krzesła Casper można zobaczyć w jednym z naszych showroomów w Polsce – w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy przed wizytą w showroomie. W Warszawie możliwe jest umówienie ternminu spotkania poprzez wirtualny kalendarz.

Adresy, godziny otwarcia i szczegółowe dane kontaktowe znajdują w zakładce Znajdź nas.

 

Jaka jest cena krzesła Casper?

Aktualną cenę krzeseł i pokrowców można sprawdzić w e-sklepie Kinnarps: kinnarps.pl/sklep

W jaki sposób reguluje się wysokość krzesła Casper?

Wysokość siedziska i podnóżka reguluje się manualnie za pomocą śrub w stelażu krzesełka. Konieczne jest użycie klucza płaskiego lub nasadkowego – klucz nie występuje w komplecie.

Dlaczego krzesło dla dziecka nie ma podłokietników?

Podłokietniki w krzesłach biurowych służą przede wszystkim do pracy przy komputerze. Krzesło Casper jest przeznaczone do nauki dla dzieci w szkole podstawowej (6-13 lat), gdzie dzieci piszą głównie ręcznie. Wówczas dziecko opiera przedramię na blacie biurka i podłokietniki nie są niezbędne. Dzięki temu, że wysokość siedziska i podnóżka można regulować, krzesło Casper można dostosować do wysokości blatu i zapewnić odpowiednią pozycję przedramion w trakcie ręcznego pisania. Starszym uczniom, którzy potrzebują krzeseł do pracy przy komputerze polecamy ergonomiczne krzesła biurowe z serii 5000, 6/8000 lub Plus[6/8], które ułatwiają zachowanie prawidłowej pozycji podczas długich godzin spędzanych przy komputerze.

 

Co jeszcze wyróżnia krzesło Casper?

  • Casper posiada stabilną stalową ramę, której konstrukcja uniemożliwia dzieciom wychylanie się na krześle do tyłu.
  • Standardowo krzesło jest wyposażone w regulowany podnóżek o specjalnej fakturze z wypustkami, odpowiedniej do masażu małych stóp.
  • Siedzisko i oparcie są wykonane z profilowanej sklejki brzozowej; dostępna jest też wersja z szarego polipropylenu.
  • Na tylnej stronie oparcia znajduje uchwyt ułatwiający podnoszenie krzesła, na którym można również zawiesić plecak.
  • Krzesło można wygodnie zawiesić na blacie biurka, co ułatwia sprzątanie podłogi w dziecięcym pokoju lub sali lekcyjnej.
  • Prosty skandynawski design sprawia, że krzesło pasuje do różnych stylów wnętrz.
  • Dzięki zastosowaniu trwałych materiałów krzesło może służyć przez wiele lat.

 

Przejdź do e-sklepu Kinnarps

Masz inne pytania?

Skontaktuj się z nami