Nagroda Good Design™ Award 2017 dla serii Space marki Kinnarps

Seria Space firmy Kinnarps otrzymuje koleją nagrodę za design. W 2017 roku została wyróżniona nagrodami iF Design oraz German Design Award, a teraz także nagrodą GOOD DESIGN™ przyznawaną przez The Chicago Athenaeum: Muzeum Architektury i Wzornictwa.

Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy tak prestiżową nagrodę za design – mówi Elisabeth Slunge, dyrektor ds. zasięgu globalnego i komunikacji w Kinnarps. „2017 był naprawdę świetnym rokiem dla SPACE, jeśli chodzi o nagrody, które postrzegamy jako wyraz uznania dla samej koncepcji, a także dla prac projektowych, które za nią stoją. Dziękujemy jury za nagrodzenie SPACE i mamy nadzieję przedstawić więcej informacji na temat tej wszechstronnej serii podczas tegorocznych targów Furniture&Light w Sztokholmie w dniach 6–10 lutego."

Elisabeth Slunge, Dyrektor ds. Zasięgu Globalnego i Komunikacji w Kinnarps.

Stworzony w Chicago w 1950 roku GOOD DESIGN™ pozostaje najstarszym, najbardziej prestiżowym i najbardziej uznanym programem doskonałości wzorniczej na całym świecie. W tym roku swoje zgłoszenia przysłało ponad 500 firm i pracowni projektowych. Jury GOOD DESIGN™ wybrało ponad 900 projektów i grafik produktów z ponad 46 krajów, które zasługują na nagrodę GOOD DESIGN™ za swoją doskonałość wzorniczą.


Space to koncepcja mebli zaprojektowana przez Stefana Brodbecka (Brodbeck Design) obejmująca rozwiązania do pracy, spotkań i przechowywania. Seria opiera się na dużej liczbie modułów, które są łączone w zależności od wymagań dotyczących funkcji i wyglądu. Elastyczność serii SPACE pozwala na stworzenie zarówno miejsc sprzyjających pracy w skupieniu, jak i dyskusjom, a także przestrzeni do pracy w zespołach oraz do zadań indywidualnych.

 

„Design pozwala zarówno na różnicowanie, jak i ukierunkowywanie. Podobnie serią SPACE ze swoimi ciekawymi funkcjami i opcjami, za pomocą których można stworzyć funkcjonalne, ale także przemawiające do emocji i inspirujące rozwiązania biurowe” – wyjaśnia projektant serii SPACE Stefan Brodbeck z Brodbeck Design.

 

 

Dowiedz się więcej o serii Space

Good Design Award

W 2017 r. Muzeum [Architektury i Wzornictwa] otrzymało zgłoszenia od kilku tysięcy czołowych światowych producentów oraz firm z branży wzornictwa przemysłowego i graficznego z całego świata, reprezentujących grupę najważniejszych i najbardziej wpływowych korporacji w branży projektowej z ponad 55 krajów. Wszystkie informacje o wyróżnieniach są publikowane na stronach internetowych muzeum: www.good-designawards.com, www.chi-athenaeum.org i www.europeanarch.eu.

Pobierz

Pobierz PR-kit