Moving Workplaces Forward — pięć zasad, które kształtują udane i zrównoważone środowisko pracy

Podczas targów Orgatec Kinnarps koncentrował się na zrównoważonym rozwoju, holistycznej ergonomii i zrównoważonej cyrkularności w biurze

Na tegorocznych targach Orgatec, które odbyły się w dniach 25-29 października w Kolonii Grupa Kinnarps zaprezentowała się jako zorientowany na wyzwania przyszłości partner dla firm, które mierzą się z nowymi sposobami pracy w świecie hybrydowym. Oprócz nowych produktów prawdziwymi gwiazdami stoiska były rozwiązania dla efektywnego i zrównoważonego wyposażenia biur, które nie zapomina o zasobach natury. W tym celu Kinnarps przedstawił pięć zasad, które prowadzą firmy przez zmiany.

Pięć zasad udanego środowiska pracy

Oprócz produktów wytwarzanych w sposób zrównoważony, wczesna analiza potrzeb firmy jest jedną z pięciu zasad środowiska biurowego, które wspomaga sukces firmy. W tym celu Kinnarps oferuje własne narzędzie analityczne „Next Office®”, które pomaga każdej organizacji zaprojektować indywidualne biuro w oparciu o określone potrzeby. Ponadto dobre samopoczucie pracowników w miejscu pracy jest istotnym czynnikiem zarówno w walce o talenty, jak i we współpracy zespołów w biurze. Dobrostan pracowników, który można osiągnąć dzięki dobrze przemyślanemu projektowi przestrzeni jest zatem kolejną zasadą, zgodnie z którą Kinnarps towarzyszy swoim klientom w hybrydowym świecie pracy. Wiele aspektów wpływa na to, jak czujemy się i pracujemy w biurze. Należą do nich czynniki fizyczne, takie jak akustyka i kolorystyka biura, ale także społeczne, takie jak atmosfera pracy. Kinnarps, zgodnie z koncepcją „Holistycznej Ergonomii”, zapewnia​ całościowe podejście.

Kolejną zasadą jest elastyczne wyposażenie, które można wielokrotnie zmieniać w zależności od różnych wymagań zmieniającego się otoczenia. Ponieważ sprawna technologia jest warunkiem wstępnym pracy hybrydowej, jako kolejną zasadę Kinnarps postuluje połączenie fizycznego i cyfrowego środowiska pracy.

Goście tegorocznych targów mogli zapoznać się z pięcioma zasadami udanego środowiska biurowego na stoisku Kinnarps, gdzie również otrzymali konkretne wskazówki, w jaki sposób zarówno firmy, jak i środowisko mogą skorzystać na zdrowiu, produktywności i kreatywności, a także dowiedzieć się w jaki sposób biuro może stać się miejscem atrakcyjnym, zrównoważonym i tworzącym wartość. Jako jeden z największych producentów w Europie, Kinnarps posiada wieloletnie, bogate doświadczenie w aranżacji biur.

Circles of Change – koncepcja zrównoważonego rozwoju

Od momentu powstania 80 lat temu, Kinnarps jest postrzegany się jako pionier zrównoważonych działań dzięki konsekwentnej polityce środowiskowej. Na targach Orgatec koncepcja Kinnarps dotycząca zrównoważonego obiegu zamkniętego – Circles of Change – została zaprezentowana po raz pierwszy. Oprócz stoiska w pawilonie 9 odwiedzający mogli również zobaczyć specjalną ciężarówkę, w której używane meble są odnawiane i remontowane. Ciężarówka jest częścią usług oferowanych w ramach Circles of Change, mających na celu przedłużenie żywotności mebli.

Dowiedz się więcej na temat koncpecji Circles of Change

O kinnarps

Kinnarps to wiodący europejski dostawca kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich i projektowania miejsc pracy dla biur, szkół i placówek opiekuńczych. Meble Kinnarps charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnym wzornictwem, niskim wpływem na środowisko i długim cyklem życia. Kinnarps jest firmą rodzinną od początku istnienia w 1942 roku, z produkcją w Szwecji i działalnością w ponad 40 krajach..

www.kinnarps.pl

Zapytania prosimy kierować do:                                                                                    

Kristina Hjalmarsson
Press contact Kinnarps AB
Industrigatan 14, SE-52188 KINNARP
T: +46 (0) 706 38 52 87
Email: kristina.hjalmarsson@kinnarps.se