Krzesło Yarn z nagrodą Best of NeoCon Innovation

Z dumą informujemy, że Krzesło Yarn zaprojektowane przez Mię Cullin dla marki Materia należącej do Grupy Kinnarps otrzymało nagrodę „Best of NeoCon Innovation” w kategorii siedzisk gościnnych.

Yarn to wyjątkowe i przyjazne dla środowiska krzesło stworzone w ramach eksperymentalnego projektu twórczego „The Kinship Method” opracowanego przez Margot Barolo z udziałem grupy designerów, w ramach którego każdy projektant należący do zespołu tworzy trzy krzesła, w trzech rundach, rozwijając kreację poprzedniego członka grupy.

Największy wpływ na formę krzesła Yarn miała dbałość o wpływ na środowisko. Piękny wzór oparcia jest ręcznie wyplatany ze sznurka konopnego w zakładzie produkcyjnym marki Materia. Siedzisko i oparcie są wyściełane materiałem, który stanowi połączenie końskiego włosia i naturalnego lateksu z dodatkiem filcu. Dla dodatkowego komfortu poduszka oparcia zawiera również wełnę. Drewno posiada certyfikat FSC®, a rama wykonana ze stali z recyklingu jest dostępna w wielu kolorach. Dzięki lekkiej formie krzesło Yarn nadaje się do wielu różnych przestrzeni, np. hoteli, restauracji i biur, stanowiąc doskonały wybór wszędzie tam, gdzie wymagane są rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Mia Cullin podczas projektowania krzesła YarnBest of NeoCon to oficjalny program nagradzania nowych wybitnych produktów w szerokim zakresie branż. NeoCon jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży projektowania komercyjnego od 1969 roku.

Poznaj krzesło Yarn

Dowiedz się więcej o The Kinship Method.