Kinnarps wprowadza kolekcję nowych tkanin

Kinnarps wprowadza na rynek dziewięć nowych tkanin wybranych we współpracy z wiodącymi architektami i projektantami wnętrz. Art déco, inspirowany trendami z początku dwudziestego wieku to kierunek obecnych poszukiwań stylistycznych.

„Nasze nowe tkaniny są dostosowane do potrzeb rynku, a jednocześnie pozostają
w harmonii z naszymi dotychczasowymi projektami”
– mówi Christina Wiklund, kierownik ds. kolorów, materiałów i wykończeń w Kinnarps.

 

Kolekcja Kinnarps Colour Studio to setki materiałów i kolorów, dzięki którym architekci
i projektanci wnętrz mogą tworzyć kreatywne i atrakcyjne rozwiązania. Wyjściowym założeniem kolekcji jest fakt, że kolory wpływają na nasze zachowania oraz emocje. Istotne są także wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, jakości i bezpieczeństwa materiałów. Kolekcja tkanin Kinnarps jest odświeżana co trzy lata.
W 2017 r. przyszedł czas, aby zrobić to po raz kolejny. 

“Zawsze współpracujemy z działami odpowiedzialnymi za projektowanie, produkcję
i marketing, aby uzyskać pełny ogląd sytuacji. Tym razem postanowiliśmy już na wczesnym etapie procesu zaangażować architektów, projektantów wnętrz i designerów, aby poznać ich pragnienia i preferencje dotyczące materiałów”
– podkreśla Wiklund.

 

Po serii motywujących i kreatywnych warsztatów wybrano dziewięć tkanin, które znalazły się w ofercie Kinnarps. Jednym z nich jest Fox – materiał o deseniu w jodełkę inspirowany stylem art déco i Francją lat dwudziestych XX wieku. Inne wspomniane przez Chritinę Wiklund materiały to Liv, który swoją fakturą przypomina surowy len,
lecz tak naprawdę jest funkcjonalną tkaniną Trevira CS, oraz wełniany Steelcut Trio – faworyt architektów.

 

„Naszą mocną stroną są nie tylko pojedyncze materiały, ale także sposób,
w jaki współgrają ze sobą kolory i wzory oraz ich siła wyrazu. Są jak nasza podstawowa garderoba, którą można zmieniać dzięki wspaniałym dodatkom”
– mówi Wiklund.

 

Jednym z uczestników warsztatów był Olle Gyllang z Propeller Design.

„Jako projektant oczywiście chcę uczestniczyć w początkowych pracach, tak aby móc odcisnąć swoje piętno. Dlatego właśnie inicjatywa Kinnarps ma takie znaczenie – pokazuje bowiem, że firma ta naprawdę jest otwarta na nowe idee, koncepcje i pragnienia. Myślę, że to jedna z wielu dobrych rzeczy, które robi Kinnarps. Wyraźna chęć współpracy z ich strony przekłada się na zaufanie do firmy i wzmacnia jej przewagę”– mówi.

Pobierz

Pobierz informację prasową