Kinnarps otwarty na zmiany

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił swoje całościowe podejście do przestrzeni biurowej. Największy europejski producent rozwiązań dla środowiska pracy pokazał również, że zrównoważony rozwój i ergonomia to kluczowe kwestie w tworzeniu biur, które mają zapewnić wydajność i dobre samopoczucie pracowników.

Tematem przewodnim targów Orgatec w 2018 r. była „kultura (w) pracy” (culture@work) oraz idące za nią wizjonerskie koncepcje dla całego świata biur. „Obecne środowiska biurowe przechodzą ciągłe zmiany, a cyfryzacja i trendy demograficzne wpływają na to, jak pracujemy i w jaki sposób wchodzimy ze sobą w interakcje - wyjaśnia Robert Petersson, Dyrektor wykonawczy Grupy Kinnarps. Zdajemy sobie sprawę z tego, że z racji dynamicznego rozwoju technologii, nasi klienci musieli się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Istnieje ogromna potrzeba tworzenia innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, które wspierać będą nowe wzorce zachowań w pracy”.

Dlatego też Kinnarps stworzył koncepcje Next Office®. To metodologia tworzenia środowiska pracy ukierunkowana na wyniki, która za swój punkt wyjścia przyjmuje potrzeby danej firmy. To pracownicy są w niej najważniejsi. Next Office® oparte jest na wnikliwych badaniach przeprowadzonych z udziałem klientów, przedstawicieli poszczególnych działów oraz analityków. Na stoisku Kinnarps można było zapoznać się z przykładowym innowacyjnym biurem zaplanowanym w duchu Next Office®, które obejmowało siedem obszarów przeznaczonych do wykonywania różnych zadań, opracowanych na potrzeby biur przyszłości.

„Dzięki Next Office® zyskujemy wskazówki i narzędzia do stworzenia kompleksowej i zrównoważonej przestrzeni biurowej. To droga do idealnego biura dla każdej firmy, unikalnego rozwiązania dopasowanego do jej działalności i potrzeb - podkreśla Ann Cederwall, Kierownik ds. marketingu globalnego i komunikacji w Kinnarps. Z naszego doświadczenia wynika, że sukces nowego biura zależy od wspierania w jak najlepszy sposób realizowanych w nim zadań oraz od pozytywnego wpływania na samopoczucie wszystkich użytkowników”.

 

Z dobrym samopoczuciem w biurze

Prezentując rozwiązania aranżacyjne i meblowe na swoim stosiku podczas targów Orgatec Kinnarps skupił się na korzyściach wynikających z tworzenia biur z myślą o dobrym samopoczuciu pracowników. Aby przestrzeń odpowiadała każdemu pracownikowi, potrzeba elastyczności w funkcjach mebli, które będzie można łatwo dostosować do potrzeb każdej osoby i do wymagań każdego zadania. Takie rozwiązania to, na przykład, biurka z regulacją wysokości, czy fotele obrotowe i inne typy siedzisk zapewniające aktywne siedzenia.

 

Wyjątkowe narzędzie do oceny zrównoważonego rozwoju

Ponadto Kinnarps przedstawił pierwsze na rynku kompleksowe i ogólnodostępne narzędzie do oceny zrównoważanego rozwoju – The Better Effect Index. Jest to wyjątkowy wskaźnik, które daje przejrzysty i pełny obraz wpływu danego produktu na środowisko naturalne, klimat oraz aspekty społeczne. Do tej pory Kinnarps ocenił już ponad sto swoich produktów według kryteriów ważnych dla zrównoważonego rozwoju. Wskaźnik daje prostą odpowiedź na skomplikowane pytanie:  W jakim stopniu dany produkt wspomaga zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa?

 

Kompleksowe portfolio produktów

Podczas targów Orgatec 2018 Kinnarps zaprezentował produkty wszystkich marek ze swojego portfolio: Drabert, Kinnarps, MartinStoll, Materia, Skandiform i NC Nordic Care, ukazując zarówno ich różnorodność, jak i ich innowacyjność.

 

Więcej informacji o Next Office®

Więcej informacji o The Better Effect Index

Powiązane produkty

Jeffersson

Jeffersson

Papa - stolik

Papa - stolik

Papa

Papa

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

Le Mur

Le Mur

Space

Space

Szafa Space z żaluzją

51 Kolory | 65 Warianty

Boullée

Boullée

Capella

Capella

264 Kolory | 4 Warianty

Plint

Plint

Sputnik

Sputnik

Mr T

Mr T

Ava

Ava

Vagabond

Vagabond

Motus

Motus

Humlan

Humlan

Pax

Pax

Cap

Cap