Efekty wyjątkowej współpracy Karima Rashida z Grupą Kinnarps na 100% Design w Londynie

Trzy nowe produkty Karima Rashida - krzesło barowe Kaloo zaprojektowane dla marki Materia, krzesło Manhattan dla NC oraz fotel Phaze dla Skandiformu zostały zaprezentowane po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii podczas wystawy 100% Design w Londynie, jako część „Clerkenwell Presents” - pokazu produktów londyńskiej społeczności designerów, których pracownie i showroomy są zlokalizowane w tej dzielnicy. Następnie produkty można było zobaczyć w showroomie firmy Kinnarps na Turnmill Street EC1.

Trzy należące do grupy Kinnarps szwedzkie marki meblowe - Materia, NC oraz Skandiform, zainicjowały współpracę z amerykańskim projektantem Karimem Rashidem, jednym z najbardziej twórczych designerów na świecie, zdobywcą ponad trzystu nagród.

Jej efektem są trzy unikalne produkty, które z powodzeniem łączą barwny design Karima Rashida z kluczowymi wartościami marek należących do grupy Kinnarps.

 

Praca z międzynarodowymi projektantami, mająca na celu rozszerzanie naszych projektów i docieranie do globalnego rynku, stanowi część naszej strategii. Skoro odnieśliśmy wielki sukces w Ameryce Północnej, logiczne wydawało się podjęcie współpracy z projektantem ze Stanów Zjednoczonych” - mówi Thomas Johannesson, dyrektor generalny Materii, NC i Skandiformu. „Zwykle nie pracujemy z tym samym projektantem przy projektach dla wszystkich trzech marek, ale po spotkaniu z Karimem w Nowym Jorku zdecydowaliśmy się zrobić wyjątek. Jego celem jest zawsze coś niespodziewanego, a to pokrywa się z naszą ambicją, by nasze marki były innowacyjne i kreatywne.”

 

„Kraje Skandynawskie szanują design, który stanowi nieodłączną część ich kultury. Kiedy pracuję z różnymi kulturami, staram się uchwycić zarówno kulturę regionalną, jak i tożsamość marki” mówi projektant. „Szanuję każdą firmę, z którą współpracuję i ciężko pracuję, aby zrozumieć, co robią i czego potrzebują. Co do Materii, NC i Skandiformu, widzę, że tworzą projekty, które są minimalistyczne, a przy tym zmysłowe; technologiczne, a jednak ludzkie; innowacyjne i eksperymentalne jednocześnie. Moja filozofia świata fizycznego jest taka sama. Korzystając z mocnych stron każdego klienta, stworzyliśmy trzy oryginalne projekty, które łączą moją wizję i ich marki”

Dla mieszkającego i pracującego w Nowym Jorku Karima Rashida współpraca jest bardzo interesująca

Chcesz dowiedzieć się więcej o tych produktach?

Napisz do nas!

Trzy nowe produkty to: krzesło barowe Kaloo marki Materia, krzesło Manhattan marki NC Nordic Care oraz fotel Phaze marki Skandiform.