Grupa Kinnarps redefiniuje pojęcie cyrkularności

To, że coś jest cyrkularne, tzn. wpisuje się w założenia gospodarki obiegu zamkniętego, nie oznacza automatycznie, że jest zrównoważone. Kinnarps przywiązuje dużą wagę do opracowywania rozwiązań do aranżacji wnętrz i mebli, które mogą być wykorzystywane przez długi czas, i właśnie dlatego wprowadza koncepcję zrównoważonej cyrkularności.

Każdego roku w Europie wyrzuca się ponad 10 milionów ton mebli. Należy zredefiniować koncepcję cyrkularności, a przemysł meblarski powinien wziąć odpowiedzialność za to, w jaki sposób meble są projektowane, produkowane i transportowane, aby spełniały warunki do zrównoważonego projektowania wnętrz. Cyrkularność jest często utożsamiana ze zrównoważonym rozwojem, ale o zrównoważonym obiegu zamkniętym możemy mówić dopiero wtedy, gdy produkt jest zaprojektowany z myślą o długoterminowym użytkowaniu. Ten długi cykl życia należy jeszcze bardziej wydłużyć poprzez przygotowanie produktu do odświeżenia i modernizacji. Główną zasadą, jeśli chodzi o zmniejszanie wpływu mebli na środowisko, jest zapewnienie jak najdłuższego okresu ich użytkowania. To pozwoli zminimalizować wpływ na środowisko w ciągu cyklu życia mebla.

Zrównoważony rozwój jest częścią DNA firmy Kinnarps od momentu jej powstania w 1942 roku. Dostarczanie wysokiej jakości atrakcyjnych rozwiązań do wyposażenia wnętrz, które przetrwają próbę czasu, nie jest dla Kinnarps niczym nowym. Teraz jednak firma idzie o krok dalej, wprowadzając na rynek koncepcję, która kładzie wyraźny nacisk na trzy najważniejsze kryteria wyboru do stworzenia zrównoważonych wnętrz w gopodarce zamkniętego obiegu produkcji i surowców.

Zrównoważona cyrkularność według Kinnarps to nowy sposób myślenia o rozwiązaniach do aranżacji wnętrz. Koncepcja ta pomaga przedsiębiorcom, kupcom i architektom poprzez gruntowną analizę potrzeb organizacji dokonywać wyborów opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju i gospodarki obiegu zamkniętego, już od samego początku. Chodzi o dokonywanie świadomych wyborów, tworzenie elastycznych rozwiązań i wybieranie produktów wysokiej jakości, aby uzyskać rozwiązanie, które oprze się działaniu czasu. W efekcie powstaje wnętrze o niskim koszcie całego cyklu życia, zaprojektowane zgodnie z potrzebami użytkowników, promujące ich dobre samopoczucie, wydajność i sukces - z jednoczesnym zachowaniem zasobów naturalnych.

Koncepcja zrównoważonego obiegu zamkniętego obejmuje także szereg usług, takich jak analiza miejsca pracy dla sektora biurowego, edukacyjnego i opiekuńczego oraz konserwacja, odnawianie i modernizacja własnych produktów.

W Szwecji firma Kinnarps jako pierwsza na rynku oferuje możliwość zakupu odnowionych mebli używanych online oraz dysponuje unikalną ciężarówką serwisową, dzięki której meble można naprawić i odświeżyć na miejscu u klienta.

„Zrównoważone projektowanie wnętrz dotyczy zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości. Wybierając projekty wnętrz i meble, należy więc wziąć pod uwagę cały cykl życia i zacząć od potrzeb organizacji, aby stworzyć elastyczne rozwiązania aranżacji wnętrz, które rzeczywiście będą wspierać pracowników w ich codziennej pracy. Chodzi też o to, by wybierać meble ze starannie dobranych materiałów, które zostały zaprojektowane i przygotowane tak, by można byłe je odnawiać, w ten sposób maksymalizując ich żywotność oraz tworząc warunki dla zrównoważonej cyrkularności”.

Jenny Hörberg, dyrektor ds. globalnego asortymentu w Kinnarps

„Pomagamy naszym klientom od samego początku dokonywać wyborów zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju i gospodarki obiegu zamkniętego, które stwarzają warunki dla środowisk pracy i nauki w przyszłości. W oparciu o analizę potrzeb tworzymy unikalne, ergonomiczne i elastyczne rozwiązania, zaprojektowane nie tylko z myślą o ludziach i ich bieżacych aktywnościach, lecz także gotowe do sprostania przyszłym potrzebom i wyzwaniom. Dzięki meblom, które mogą być modernizowane, odnawiane i remontowane, zapewniamy elastyczne rozwiązania do aranżacji wnętrz, które mogą i służyć przez długi czas wraz ze zmieniającymi się potrzebami. "

Dan Molander, dyrektor sprzedaży globalnej w Kinnarps

Przeczytaj więcej o zrównoważonej cyrkularności:
https://www.kinnarps.pl/o-kinnarps/srodowisko/zrownowazona-cyrkularnosc/

O Kinnarps

Kinnarps jest wiodącym europejskim dostawcą kompleksowych rozwiązań do aranżacji wnętrz i miejsc pracy dla placówek biurowych, szkolnych i opiekuńczych. Meble Kinnarps charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnym wzornictwem, niskim wpływem na środowisko i długim cyklem życia. Firma od samego początku, czyli od 1942 r., jest własnością rodzinną. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Szwecji, natomiast działalność jest prowadzona w ponad 40 krajach.

Odwiedź stronę kinnarps.pl

Zapytania prosimy kierować do:      

Kristina Hjalmarsson
Press contact Kinnarps AB
Industrigatan 14, SE-52188 KINNARP
T: +46 (0) 706 38 52 87
Email: kristina.hjalmarsson@kinnarps.se