Good Design 2021 dla Allé

Miło nam poinformować, że seria Allé zaprojektowana przez szwedzki duet Kaupi & Kaupi dla marki Skandiform należącej do Grupy Kinnarps została nagrodzona prestiżowym tytułem GOOD DESIGN® 2021.

Nagrodę w kategorii mebli, przyznawaną przez The Chicago Athenaeum: Muzeum Architektury i Wzornictwa, otrzymała zabawna seria kwietników Allé, która wnosi powiew natury do naszego otoczenia, umożliwiając ekspozycję żywych roślin na różnych wysokościach.

Design kwietników Allé został zainspirowany drogami południowej Szwecji, wzdłuż których rosną wierzby o różnej wysokości i pokroju. Echo alej wysadzanych drzewami pobrzmiewa nie tylko w formie, lecz także w nazwie serii. Allé, zgodnie ze swoim pierwowzorem, może we wnętrzu długimi rzędami poprowadzić we właściwym kierunku lub zapraszać do zatrzymania się na chwilę przy małym stoliku w zielonej oazie. Allé posiada zdolność wyróżnienia we wnętrzu lub wtapiania się w otoczenie – o końcowym efekcie decyduje dobór eksponowanych roślin.

Chcieliśmy dodać nieco zieleni do wieloletniej tradycji marki Skandiform tworzenia mebli do funkcjonalnych i harmonijnych wnętrz. Allé to seria, która, wykorzystując żywe rośliny, tworzy szczęśliwsze i bardziej harmonijne otoczenie – w postaci ciekawych miejsc, zielonych stref lub długich, wewnętrznych alejek.

projektanci Nina i  Johan Kauppi, założyciele studia projektowego Kauppi & Kauppi w Malmö

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż rośliny mają różne potrzeby, jeśli chodzi o nawadnianie lub rodzaj podłoża, dlatego zaletą serii Allé są osobne pojemniki.

Modele ze stolikiem zapewniają miejsce na filiżankę kawy lub konewkę do roślin. W serii dostępne są trzy wysokości nóg oraz trzy rozmiary podstaw, a doniczki w zestawie wyposażono w system samonawadniający.

Stworzony w Chicago w 1950 roku GOOD DESIGN® pozostaje najstarszym, najbardziej prestiżowym i najbardziej uznanym programem doskonałości wzorniczej na całym świecie. W 2021 roku swoje zgłoszenia przysłało kilka tysięcy firm i pracowni projektowych. Jury wybrało i nagrodziło ponad 1100 projektów i grafik produktów z ponad 49 krajów, które zasługują na tytuł GOOD DESIGN® za swoją wzorniczą doskonałość. Wszystkie informacje o wyróżnieniach są publikowane na stronach internetowych muzeum: www.good-designawards.com; www.chi-athenaeum.org i www.europeanarch.eu.

Produkty widoczne w artykule

Allé

Allé

Jeffersson

Jeffersson

Soft top

Soft top

Nagano

Nagano

Nestor

Nestor

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze artykuły?

Zapisz się do Newslettera Kinnarps