Fotele Phaze zdobywają nagrodę Good Design Award 2017

Z przyjemnością ogłaszamy, że fotel Phaze, zaprojektowany przez Karima Rashida, otrzymał Good Design Award 2017. Jest to kolejna międzynarodowa nagroda dla tego produktu - wcześniej otrzymał German Design Award.

Phaze to fotel, który Cię obejmuje, zapewniając przy tym przestrzeń osobistą. Kilka foteli połączonych ze sobą tworzy piękny, falisty kształt.

„Uwielbiam powtórzenia – są muzyczne, harmoniczne i uporządkowane jak ruch podczas ćwiczeń. Powtarzanie to tworzenie piękna dla naszych oczu, obszar odprężających bodźców. Przez lata w wielu moich projektach przyjmowałem pewną prostą, zmysłową formę, którą można powtarzać, by wyrazić energię będącą kontinuum ekspresyjnych form. Przedmioty dostarczają nam różnych rodzajów energii. Chciałem zaprojektować fotel z takim właśnie wszechobecnym powtórzeniem czy wibracją. Phaze jest organicznym, miękkim fotelem wypoczynkowym, który obraca się niezależnie lub łączy z innymi fotelami, tworząc falę indywidualnych siedzisk, które otulają ciało i uwodzą oko. Narysowałem ten fotel w samolocie, myśląc o stworzeniu formy, która mieści w sobie moją filozofię zmysłowego minimalizmu i powtarzalności”

Globalove, Karim

 

 

Karim Rashid

Karim Rashid jest jednym z najbardziej płodnych i barwnych projektantów swojego pokolenia. Ponad 3000 wdrożonych projektów, ponad 300 nagród i praca w ponad 40. krajach tworzą legendę designu Karima. Jego projekty powstały dla najbardziej znanych marek na świecie, takich jak Christofle, Veuve Clicquot, Alessi, Umbra, Bobble, 3M, Samsung, Asus, Kenzo i Hugo Boss. Prace Karima wystawiane są w galeriach sztuki na całym świecie. Ponadto jest on laureatem nagród Red Dot Award, Chicago Athenaeum Good Design Award, I. D. Magazine Annual Design Review oraz IDSA Industrial Design Excellence Award.

 

Skandiform

Skandiform to jeden z wiodących skandynawskich dostawców mebli dla firm oraz przestrzeni publicznych. Minimalistyczne, bezpieczne i nowoczesne produkty powstają zgodnie z koncepcją skandynawskiego zmysłu (Scandinavian Sense). Meble te nadają charakteru i harmonii przestrzeniom, w których spotykają się ludzie. Marka Skandiform należy do Grupy Kinnarps.

 

Więcej infromacji o fotelu Phaze

Muzeum [Architektury i Wzornictwa] otrzymało zgłoszenia od kilku tysięcy czołowych światowych producentów oraz firm z branży wzornictwa przemysłowego i graficznego z całego świata, reprezentujących grupę najważniejszych i najbardziej wpływowych korporacji w branży projektowej z ponad 55 krajów. Wszystkie informacje o wyróżnieniach są publikowane na stronach internetowych muzeum: www.good-designawards.com, www.chi-athenaeum.org i www.europeanarch.eu.