FANTASTYCZNY TYDZIEŃ NA STOCKHOLM FURNITURE & LIGHT FAIR 2018

Wracając do fantastycznego tygodnia na Stockholm Furniture & Light Fair 2018, dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, z jego przewodnim hasłem - OPEN FOR BUSINESS. Cieszymy się, że nasze prelekcje dotyczące ergonomii, zrównoważonego rozwoju i projektowania cieszyły się tak dużą popularnością.

Zdjęcia naszego stoiska

Konferencja prasowa "otwarte umysły"

Koncepcja zorganizowania tegorocznych działań Kinnarps wokół idei zrównoważonego rozwoju oraz konferencji prasowej z panelem dyskusyjnym pt. „Otwarte umysły” przyciągnęła dużą uwagę. W trakcie dyskusji pojawiło się wiele ciekawych argumentów. Gośćmi panelu byli nagradzany architekt Gert Wingårdh, Louise König, uznana za kierowniczkę ds. zrównoważonego rozwoju roku 2017 w Szwecji, Erik Huss z think tanku Fores, Johanna Ljunggren, kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kinnarps oraz Robert Petersson, prezes Kinnarps. Rozmowa była moderowana przez Renée Nyberg z kanału TV4 (telewizja szwedzka).

Zdjęcia z konferencji prasowej

POPULARNE WYDARZENIA - PRELEKCJE "OPEN IDEAS"
Najwyższe oceny za zrównoważony rozwój, nagradzane produkty oraz popularne wydarzenia – to główne elementy składowe udziału Kinnarps podczas targów Stockholm Furniture & Light Fair 2018.

 

Zdjęcia z naszych prelekcji


BETTER
EFFECT
INDEX
NARZĘDZIE
ZRÓWNOWAŻONEGO
ROZWOJU

 

Punktem początkowym dla rozmowy był wskaźnik Better Effect Index, unikatowe narzędzie służące do oceny poziomu zrównoważenia produktów przy pomocy systemu punktowego. Narzędzie to zostało zaprojektowane z wykorzystaniem obszarów zidentyfikowanych przez różne grupy konsumentów jako ważne w procesie podejmowania decyzji dotyczących wpływu produktów na szeroko pojęte środowisko. Punkty w skali od 1 do 3 przyznaje się w kategoriach: surowców i zasobów, klimatu, czystych materiałów, odpowiedzialności społecznej, ponownego wykorzystania oraz ergonomii. Metoda ta wyraźnie wskazuje obszary do dalszego rozwoju oraz mocne strony danego produktu.


Dowiedz się więcej o THE BETTER EFFECT INDEX

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

We wtorek Johanna Ljunggren, kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kinnarps, reprezentowała branżę meblarską podczas panelu dyskusyjnego Związku Meblarstwa Drzewnego (Trämöbelförbundet, w skrócie TMF), próbującego odpowiedzieć na pytanie „W jaki sposób szwedzki przemysł meblarski pomaga ratować świat?”.

 

filmy OPEN18

w krótkich filmach poniżej przedstawiamy nasze inspirujące myśli i pomysły związane z obszarami - takimi jak projektowanie, zrównoważony rozwój, miejsca pracy przyszłości i dobre samopoczucie pracowników.

Rasmus Nanhed

Wysłuchaj naszego Dyrektora Sprzedaży Rasmusa Nanheda i jego przemyśleń na temat tego, dlaczego otwarta postawa jest  istotna w kontekście przyszłych miejsc pracy.

Christina Wiklund

Christina Wiklund, kierownik ds. kolorów, materiałów i wykończeń w Kinnarps dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi potrzeby dodawania więszej ilości kolorów w przestrzeni biurowej.

Sofie Dahlberg

Posłuchaj naszej Range Manager Sofie Dahlberg, która dzieli się swoimi pomysłami na otwartość i inkluzywny design.

Elisabeth Slunge

Elisabeth Slunge, Dyrektor ds. Zasięgu Globalnego i Komunikacji w Kinnarps wyjaśnia zalety otwartego i zrównoważonego projektowania.

Anders Lundahl

Nasz Fizjoterapeuta i Ergonomista Anders Lundahl wyjaśnia dlaczego musimy uwzględnić ruch jako nieodłączny element naszych biur.

Johanna Ljunggren

Johanna Ljunggren, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kinnarps dzieli się swoimi przemyśleniami na temat otwartego i zrównoważonego projektowania.