Fantastyczny tydzień na Stockholm Furniture & Light Fair 2018

Wracając do fantastycznego tygodnia na Stockholm Furniture & Light Fair 2018, dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, z jego przewodnim hasłem - OPEN FOR BUSINESS. Cieszymy się, że nasze prelekcje dotyczące ergonomii, zrównoważonego rozwoju i projektowania cieszyły się tak dużą popularnością.

Zdjęcia naszego stoiska

Konferencja prasowa "Otwarte umysły"

Koncepcja zorganizowania tegorocznych działań Kinnarps wokół idei zrównoważonego rozwoju oraz konferencji prasowej z panelem dyskusyjnym pt. „Otwarte umysły” przyciągnęła dużą uwagę. W trakcie dyskusji pojawiło się wiele ciekawych argumentów. Gośćmi panelu byli nagradzany architekt Gert Wingårdh, Louise König, uznana za kierowniczkę ds. zrównoważonego rozwoju roku 2017 w Szwecji, Erik Huss z think tanku Fores, Johanna Ljunggren, kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kinnarps oraz Robert Petersson, prezes Kinnarps. Rozmowa była moderowana przez Renée Nyberg z kanału TV4 (telewizja szwedzka).

Zdjęcia z konferencji prasowej

POPULARNE WYDARZENIA - PRELEKCJE "OPEN IDEAS"
Najwyższe oceny za zrównoważony rozwój, nagradzane produkty oraz popularne wydarzenia – to główne elementy składowe udziału Kinnarps podczas targów Stockholm Furniture & Light Fair 2018.

 

Zdjęcia z naszych prelekcji

Better
Effect
Index
- narzędzie
zrównoważonego
rozwoju

Punktem początkowym dla rozmowy był wskaźnik Better Effect Index, unikatowe narzędzie służące do oceny poziomu zrównoważenia produktów przy pomocy systemu punktowego. Narzędzie to zostało zaprojektowane z wykorzystaniem obszarów zidentyfikowanych przez różne grupy konsumentów jako ważne w procesie podejmowania decyzji dotyczących wpływu produktów na szeroko pojęte środowisko. Punkty w skali od 1 do 3 przyznaje się w kategoriach: surowców i zasobów, klimatu, czystych materiałów, odpowiedzialności społecznej, ponownego wykorzystania oraz ergonomii. Metoda ta wyraźnie wskazuje obszary do dalszego rozwoju oraz mocne strony danego produktu.


Dowiedz się więcej o THE BETTER EFFECT INDEX

Zrównoważony rozwój

We wtorek Johanna Ljunggren, kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kinnarps, reprezentowała branżę meblarską podczas panelu dyskusyjnego Związku Meblarstwa Drzewnego (Trämöbelförbundet, w skrócie TMF), próbującego odpowiedzieć na pytanie „W jaki sposób szwedzki przemysł meblarski pomaga ratować świat?”.

 

Filmy OPEN18

w krótkich filmach poniżej przedstawiamy nasze inspirujące myśli i pomysły związane z obszarami - takimi jak projektowanie, zrównoważony rozwój, miejsca pracy przyszłości i dobre samopoczucie pracowników.

Rasmus Nanhed

Wysłuchaj naszego Dyrektora Sprzedaży Rasmusa Nanheda i jego przemyśleń na temat tego, dlaczego otwarta postawa jest  istotna w kontekście przyszłych miejsc pracy.

Christina Wiklund

Christina Wiklund, kierownik ds. kolorów, materiałów i wykończeń w Kinnarps dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi potrzeby dodawania więszej ilości kolorów w przestrzeni biurowej.

Sofie Dahlberg

Posłuchaj naszej Range Manager Sofie Dahlberg, która dzieli się swoimi pomysłami na otwartość i inkluzywny design.

Elisabeth Slunge

Elisabeth Slunge, Dyrektor ds. Zasięgu Globalnego i Komunikacji w Kinnarps wyjaśnia zalety otwartego i zrównoważonego projektowania.

Anders Lundahl

Nasz Fizjoterapeuta i Ergonomista Anders Lundahl wyjaśnia dlaczego musimy uwzględnić ruch jako nieodłączny element naszych biur.

Johanna Ljunggren

Johanna Ljunggren, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kinnarps dzieli się swoimi przemyśleniami na temat otwartego i zrównoważonego projektowania.