Dom Idei

Dom Idei, projekt „Design Alive” realizowany w ramach 11. Łódź Design Festivalu (3-8 października) wskrzesił ducha niezwykłego miejsca na łódzkim Księżym Młynie. Idea mieszkała w tym budynku wiek temu, gdy był on domem Henryka Grohmana, przedsiębiorcy, melomana i miłośnika sztuki. W 1993 roku powróciła za sprawą Muzeum Książki Artystycznej. Teraz odkryła swoje nowe oblicze dzięki wystawie przygotowanej przez „Design Alive”.

Ewa Trzcionka, kurator Domu Idei przy pomocy twórców zaproszonych do projektu wykreowała fantastyczny świat, który nadał podniszczonym wnętrzom nowy charakter. Fotele, lampy, tkaniny, architektoniczne obiekty, naczynia i fotografie stworzyły wrażenie zamieszkanej, inspirującej przestrzeni.

"Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego inspirującego projektu. Od wielu lat współpracujemy zarówno z Design Alive, jak i z Festiwalem Designu w Łodzi i za każdym razem staramy się zrealizować coś nowego, dlatego entuzjastycznie odnieśliśmy się do propozycji wyposażenia Domu Idei naszymi meblami. W Polsce przed Design Alive nikt jeszcze takiej aranżacji nie pokazał, ale byliśmy spokojni o to, jak nasze meble sprawdzą się w historycznym wnętrzu, ponieważ kilka lat temu realizowaliśmy wystawę w Paryżu w XVIII-wiecznym atelier projektanta wnętrz i mody Philippe’a Modela. Myślę, że wszystkim, którzy mieli okazję współpracować przy wielowarstwowej wystawie w Domu Idei interpretacja tegorocznego tematu Festiwalu Od.Nowa udała się znakomicie”, mówi Aleksandra Krawsz, Marketing & PR Manager w Kinnarps Polska.

Aranżację Domu Idei z wykorzystaniem produktów z portfolio Kinnarps zaprojektowała Agnieszka Stefańska.

WIĘCEJ O TYM PRZEDSIĘWZIĘCIU CZYTAJ W - DESIGN ALIVE

ZDJĘCIA: MAREK SWOBODA

Powiązane produkty

Petals

Petals

Boullée

Boullée

Cap

Cap

Apollo

Apollo

263 Kolory | 4 Warianty

Fields

Fields

297 Kolory | 23 Warianty

My

My

Kurbits krzesło

Kurbits krzesło