Collection S z nagrodą Red Dot Design Award 2017

seria foteli marki Martin Stoll, należącej do Grupy Kinnarps – nagrodzona Red Dot Design 2017

W tym roku do konkursu Red Dot Design Award zgłoszono łącznie ponad 5 500 projektów z 54 krajów. Zwycięzcy zostali wybrani przez międzynarodowe jury, składające się z około 40 niezależnych projektantów, profesorów z dziedziny designu i dziennikarzy z czasopism specjalistycznych.

 Elisabeth Slunge

Jesteśmy zachwyceni, że seria Collection S została wybrana przez szanowne jury i odbieramy to jako dowód uznania dla naszej pracy projektowej – mówi Elizabeth Slunge, Kinnarps Global Range and Communication – Collection S jest najwyższej klasy rodziną foteli w ofercie MartinStoll, marki premium z portfolio Kinnarps, oferującej wyposażenie środowiska pracy dla managementu.

Elisabeth Slunge, Director Global Range & Communications at Kinnarps

"Wyzwaniem przy projektowaniu serii Collection S było połączenie wymagań związanych z funkcjonowaniem nowoczesnego biura na poziomie managerskim z kunsztem wykonania, stanowiącym dziedzictwo marki MartinStoll. Dynamiczne zakrzywione oparcie i mocno zaznaczone linie podłokietników stanowią przełożenie tej idei na unikatowy wygląd"  wyjaśniają projektanci z NOA Intelligent Design, Michael Lammel
i Markus Heller.

Collection S obejmuje fotele obrotowe oraz krzesła konferencyjne, które posiadają różnorodne cechy funkcjonalne i charakteryzują się wysoką jakością, a także spójną stylistyką. Całą serię cechuje kunszt wykonania, który doskonale odpowiada na potrzeby środowiska pracy osób na stanowiskach kierowniczych.

Dowiedz się więcej o Collection S

Więcej zdjęć

O nagrodzie Red Dot Design Award

JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH KONKURSÓW DESIGNU NA ŚWIECIE 
Aby profesjonalnie ocenić różnorodność w dziedzinie wzornictwa, Red Dot Design Award jest podzielona na trzy kategorie: Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Communication Design oraz Red Dot Award: Design Concept. Konkurs Red Dot Award organizowany jest przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia i jest jedynym z największych konkursów w dziedzinie wzornictwa. W roku 1955 jury zebrało się po raz pierwszy, by ocenić najlepsze projekty powstałe w tamtym czasie. W latach dziewięćdziesiątych, dyrektor wykonawczy Red Dot, prof. dr Peter Zec rozwinął nazwę i markę nagrody. Od tego czasu nagroda Red Dot stanowi istotne międzynarodowe potwierdzenie wybitnej jakości wzornictwa. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.red-dot.org.

Pobierz

Pobierz informację PR