ABB Living Space

Pokazowy apartament ABB Living Space® Experience to miejsce, w którym prym wiodą innowacyjne systemy inteligentnego zarządzania budynkiem i przestrzenią domową. Kto tam zajrzy, przekona się jak działa i jakie korzyści daje spersonalizowane sterowanie funkcjami domu: oświetleniem, temperaturą, czy wentylacją.

Przestrzeń oraz ekspozycja zostały zaprojektowane przez Magdalenę Czernik i Przemysława Strzałkowskiego – architektów ze studia Megart Design, przy wsparciu partnerów projektu: Philips Lighting, Modular Lighting Instruments, Rolety Bubendorff, Kinnarps, Saint-Gobain Building Glass Polska, Daikin, Miele, Bang & Olufsen, Hypnos Beds, Zajc Kuchnie, Decoflame.

Architekci ze studia Megart Design postawili na oszczędne i czyste formy, które dobrze korespondują z ultranowoczesnym standardem zastosowanych technologii KNX i ABB-free@home. ABB Living Space Experience ma 170 m2 powierzchni i został zaaranżowany w formie apartamentu mieszkalnego, stanowiącego otwartą przestrzeń, w którym znalazło się miejsce na w pełni wyposażoną kuchnię, jadalnię, salon ze sprzętem multimedialnym i sypialnię z pokojem kąpielowym. Jest również druga łazienka, gabinet, pomieszczenie techniczne i dodatkowe miejsce do pracy.

Fot. Urszula Czapla. Arch. ABB