3 x Best of Neocon 2021 dla stolika Tinnef

Miło nam poinformować, że stolik Tinnef projektu Charlotte von der Lancken dla marki Skandiform należącej do Grupy Kinnarps zdobył trzy nagrody Best of NeoCon. Tinnef został laureatem w następujących kategoriach: Stolik okazjonalny - złota nagroda oraz Innowacja i Zrównoważony rozwój.

Tinnef to przykład, gdy recykling staje się designem, a odpady z tworzyw sztucznych zyskują nowe życie. Blat stolika Tinnef jest wykonany w 100 procent z plastiku pochodzącego z recyklingu butelek, dzięki czemu każdy stolik ma unikalny kolorowy wzór. Jesienią 2021 r. do wariantów wykończeń dołączył blat wykonany z opakowań po nabiale, który deseniem przypomina marmur. Wyjątkowa, przyciągająca uwagę biała powierzchnia mieni się srebrzystymi drobinkami folii.

Charlotte von der Lancken

„Dążąc do stosowania tworzyw sztucznych wolnych od paliw kopalnych, musimy zająć się również przedmiotami, które już istnieją. Dałam plastikowym odpadom nowe życie w formie kolorowego stołu, który wciąż nosi ślady swojej przeszłości, w której był plastikową butelką.”

Charlotte von der Lancken, designer

​Best of NeoCon to oficjalny program nagradzania nowych wybitnych produktów w szerokim zakresie branż. Zgłoszone do konkursu produkty były oceniane w trakcie dwudniowej sesji przez interdyscyplinarne jury złożone z wiodących architektów, projektantów, specjalistów ds. specyfikacji i kierowników obiektów z doświadczeniem w sektorze komercyjnym, hotelarskim oraz opieki zdrowotnej. NeoCon jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży projektowania komercyjnego od 1969 roku.

Dowiedz się więcej o stoliku Tinnef