Case: Mauersegler

INFORMACJE WSTĘPNE

REMONT DOMU SPOKOJNEJ STAROŚCI

Po gruntownym remoncie dom spokojnej starości Mauersegler został oficjalnie otwarty w Adliswil w Szwajcarii w marcu 2014 r. Mauersegler ma dwa piętra i może pomieścić 17 starszych osób cierpiących na demencję.
Z powodu swojej funkcji wystrój wnętrza stanowił nie lada wyzwanie, gdyż musiał sprostać bardzo konkretnym potrzebom. Wcześniej placówka nie posiadała konkretnej struktury i skupiała rozmaite pomieszczenia, których wystrój różnił się pod względem palety barw i stylu. Istniała więc potrzeba ujednolicenia placówki, stworzenia przytulnego środowiska zapewniającego wysoką jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo.

INFORMACJE

Klient:
Haus zum Mauersegler – dom spokojnej starości dla osób cierpiących na demencję obejmujący dwa piętra
i mogący pomieścić 17 osób, zlokalizowany w Adliswil w Szwajcarii. Obejmuje sale prywatne, świetlice, jadalnię, salę do prowadzenia zajęć oraz ogród zimowy.

Grupa projektowa:
Mario Buchser i Emma Garby, Kinnarps Szwajcaria. Architekt wnętrz Susanne Wagner z firmy Wagner Interior Architecture & Consulting Konstanz Germany. Rudolpho Allison; kierownik domu spokojnej starości.

Data realizacji:
Marzec 2014 r.

Elementy wyposażenia:
Produkty z oferty Kinnarps takich marek, jak: Materia, Skandiform i NC Nordic Care.

WYZWANIE

NIETYPOWE WARUNKI WSTĘPNE

Wyzwaniem było stworzenie atmosfery równowagi i harmonii w placówce obejmującej różne rodzaje pomieszczeń i usług. Ponadto placówka mieści się w nietypowym budynku, a jej funkcja narzuca przestrzeganie szczególnych przepisów przeciwpożarowych i środowiskowych. Bardzo istotne było również sprostanie indywidualnym potrzebom mieszkańców placówki, oferując jednocześnie dostosowane do potrzeb
i funkcjonalne wnętrze pełne ciepłej i rodzinnej atmosfery.

 

ROZWIĄZANIE

UCZUCIE HARMONII

„Po remoncie ośrodek Mauersegler stał się placówką ustrukturyzowaną, zapewniającą swoim mieszkańcom harmonię i spokój”, mówi Rudolpho Allisson, kierownik placówki. „We współpracy z Susanne Wagner Kinnarps wsłuchał się w nasze potrzeby i stworzył przemyślane, przyjazne środowisko pełne domowego ciepła. Przyjazne dla oka wykończenie wysokiej jakości, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz takie elementy, jak odpowiednie meble, paleta barw, tkaniny czy oświetlenie sprawiają, że każde z pomieszczeń idealnie współgra
z pozostałymi”.

”We współpracy z Susanne Wagner Kinnarps wsłuchał się w nasze potrzeby i stworzył przemyślane, przyjazne środowisko pełne domowego ciepła. Przyjazne dla oka wykończenie wysokiej jakości, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz takie elementy jak odpowiednie meble, paleta barw, tkaniny oraz oświetlenie sprawiają, że każde z pomieszczeń idealnie współgra z pozostałymi"

Rudolpho Allisson

PODOBA CI SIĘ TA REALIZACJA?

Napisz do nas!