Case: Fujitsu

FAKTY

Nazwa:
Fujitsu Technology Solutions Office

Projekt:
Skanska oraz Modus

Inwestor:
Fujitsu

Metraż:
6200 m2

Rok realizacji:
2017

Zdjęcia:
FOTOMOHITO

ŚWIAT MŁODYCH

Młodość i kreatywność chodzą w parze, a jeśli napotkają na swojej drodze odpowiednie otoczenie to wtedy dzieją się rzeczy niezwykłe. Jak stworzyć takie środowisko, które będzie wspierało młodych ludzi i stymulowało kreatywność, a co za tym idzie - przyciągało talenty do naszej organizacji?  Firma Fujitsu znalazła odpowiedź na to pytanie, a najlepszym na to dowodem jest jej nowe biuro mieszczące się w biurowcu Nowa Fabryczna – jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w Łodzi.

"

"Wierzymy, że o sile firmy stanowią pracujący w niej ludzie i dlatego zależy nam na tym, aby miejsce w którym pracują kojarzyło im się z pozytywnymi emocjami. Naszym założeniem było stworzenie przestrzeni do pracy, która inspiruje do działania, wyzwala energię i pobudza kreatywność. Niezwykle pozytywny feedback, który dostajemy na codzień od osób tutaj pracujących pozwala nam sądzić, że wszystkie te cele udało nam się osiągnąć”

- Żaneta Leduchowska, dyrektor centrum usług wspólnych dla finansów firmy Fujitsu
"

Fujitsu jest największym dostawcą uslug i produktów informatycznych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Indiach, a w nowym oddziale firmy w Łodzi mieści się centrum usług wspólnych dla finansów firmy Fujitsu. Oferuje ono usługi finansowe i księgowe dla firm wchodzących w skład korporacji Fujitsu, działających w ponad 20 krajach. Łódzki oddział firmy został zaprojektowany głównie z myślą o wymaganiach młodych, wykształconych i aktywnych ludzi, którzy stanowią zdecydowaną większość pracowników firmy. Za dobór wyposażenia nowego biura Fujitsu i jego kolorystykę odpowiadał Kinnarps.

„Bardzo ważnym aspektem przy tworzeniu nowej przestrzeni biurowej Fujitsu był wybór ergonomicznych i funkcjonalnych mebli o najwyższej jakości, charakteryzujących się jednocześnie eleganckim i reprezentacyjnym wyglądem. Skandynawski design mebli Kinnarps idealnie odpowiadał na nasze wymagania.” - podkreśla Żaneta Leduchowska.

JAK Z OBRAZKA

Fotel Frame został zainspirowany ramkami na obrazki. Jego niewyszukana, prostokątna konstrukcja tworzy kształt krzesła, a różnorodność buduje twórczą i inspirującą atmosferę. Można na nim siedzieć centralnie jak na stołku, lub okrakiem, wykorzystując jeden z boków jako oparcie. W odróżnieniu od normalnych mebli do siedzenia fotel Frame ma oba boki i szczyt, które otaczają siedzącego i oddzielają go od otoczenia, dając mu poczucie własnej przestrzeni.

OD POCZĄTKU DO KOŃCA

Cap to proste siedzisko zainspirowane kształtem kapelusza. Idealnie sprawdza się podczas spotkań w małym gronie, a także jako dodatkowe miejsce siedzące. Możliwość wygodnego sztaplowania.

WULKANICZNY POTENCJAŁ

Elegancki i kierujący wzrok ku górze kształt stołu Cone pobudza do twórczego wysiłku. Ten okrągły lub owalny stół sprzyja kreatywności i uwalnia ukryty potencjał.

Temo to fotel obrotowy charakteryzujący się bezpretensjonalnością i wygodą. Odznacza się funkcjonalną prostotą, dzięki czemu stanowi idealny wybór do wielu typów przestrzeni w biurze. Ponadczasowy fotel obrotowy Temo firmy Kinnarps cechuje się doskonałą relacją jakości do ceny. Umożliwia zachowanie prawidłowej, ergonomicznej pozycji oraz zapewnia potrzebne funkcje. Minimalistyczny wygląd sprawia, że z fotela można korzystać w każdym miejscu. Można wykorzystać go jako fotel obrotowy lub krzesło konferencyjne w różnych pomieszczeniach i sytuacjach. Można mieć pewność, że jest to przemyślane i wytrzymałe rozwiązanie.

BIURO Z AMBICJAMI

Nowe łódzkie biuro Fujitsu, które zajmuje dwa piętra biurowca Nowa Fabryczna o łącznej powierzchni 6200 mkw., zachwyca czystością form i dbałością o najmniejsze nawet szczegóły. Obecnie pracuje tam 330 osób, ale ta liczba cały czas się zwiększa – dlatego też przestrzeń biurowa została zaprojektowana w elastyczny sposób, tak aby docelowo mogło tam wygodnie pracować niemal 2 razy więcej osób.

„Chcemy, aby nasza firma stała się najchętniej wybieranym miejscem pracy na terenie aglomeracji łódzkiej i jestem przekonana, że nowe biura Fujitsu się do tego przyczynią” – dodała Żaneta Leduchowska.

Sama przestrzeń biurowa została starannie zaaranżowana tak, żeby oprócz indywidualnych stanowisk na planie otwartym, znalazły się również strefy relaksu oraz wydzielone miejsca do pracy projektowej. Ponadto w biurze znajdują się zarówno duże, mobilne sale konferencyjne, jak i pokoje do spotkań w mniejszym, kameralnym gronie. Na dwóch piętrach biura zostały zaprojektowane trzy duże sale konferencyjne z mobilnymi stołami oraz przesuwanymi ścianami, kilka mniejszych sal dla grup ok. 10-osobowych oraz kilkanaście pokoi do spotkań w cztery oczy. Najmniejsze pomieszczenia spełniają również funkcję miejsc, w których w komfortowych warunkach można przeprowadzić rozmowę telefoniczną nie przeszkadzająć innym osobom. Wszystkie stanowiska pracy zostały zaprojektowane i wyposażone w taki sposób, aby zapewnić pracownikom firmy jak największy komfort. Na odbiór biura jako całości, bardzo duży wpływ mają strefy odpoczynku rozdzielające grupy stanowisk pracy. Zastosowane w tych miejscach meble, dzięki wyraźnym akcentom kolorystycznym i nowoczesnemu designowi, ożywiają  przestrzeń i sprawiają, że przyjazne otoczenie znakomicie wpływa na atmosferę pracy. Dodatkowo, poszczególne strefy wypoczynku są zróżnicowane, dzięki czemu każdy pracownik może znaleźć coś dla siebie.

"

"W biurze Fujitsu strefy pracy i odpoczynku przeplatają się ze sobą, dzieląc przestrzeń na mniejsze, w pełni funkcjonalne części, dzięki czemu poszczególne grupy projektowe mogą w wydzielonych strefach pracować nad swoimi zadaniami.”

- Tomasz Karwowski, Senior Project Coordinator, odpowiedzialny za realizację projektu w Kinnarps.
"

ZAINSPIROWAŁA CIĘ TA REALIZACJA?

Napisz do nas!
PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:

Stanowiska pracy - biurka Nano i fotele biurowe Temo marki Kinnarps

Sale konferencyjne - stoły konferencyjne Oberon i Foldex, krzesła 5000CV i Embrace marki Kinnarps

Strefy odpoczynku - fotele Apollo, stoliki Combine marki Kinnarps oraz siedziska Frame i sofy Blanket marki Materia

Kuchnia - stoły Silent Whisper i Cone marki Materia, stoliki kawowe Oberon oraz krzesła Leia i Frisbee marki Kinnarps

Recepcja – Sofy Monolite, stoliki i krzesełka Bone z Materii, fotele Temo z Kinnarps

RUCH I POWIETRZE

Kolejnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz na pracę naszego mózgu jest ruch i świeże powietrze. Tu także biura Fujitsu spełniają oczekiwania młodych i aktywnych pracowników. Nawet najmniejsza dawka ruchu potrafi sprawić, że nasz mózg funkcjonuje dużo lepiej i dlatego w kuchniach i strefach relaksu w biurach Fujitsu znajdują się stoły do ping ponga oraz piłkarzyki, aby pracownicy w chwili przerwy mogli aktywnie odpocząć.

„Nie ma chyba lepszego wypoczynku w przerwie od pracy niż chwila spędzona na świeżym powietrzu. Dlatego oddajemy do użytku naszym pracownikom piękne komfortowo wyposażone tarasy, które wręcz zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz w słoneczne i ciepłe dni” – dodaje Żaneta Leduchowska.