Case: Aalto University Executive Education

tło

Aalto EE oferuje wysokiej jakości edukację wykonawczą i usługi rozwoju przywództwa. Misją Aalto EE jest budowanie lepszego świata poprzez lepsze przywództwo, poprzez wychowanie nowego pokolenia liderów. Doskonałość Aalto EE została potwierdzona sukcesem w międzynarodowych rankingach - Aalto University Executive Education znalazło się w czołówce 50 w rankingu szkół biznesu.

Fakty

Klient: Aalto University Executive Education, Helsinki.
 Semma and Domma. 47 mobilnych miejsc pracy, 21 stałych miejsc pracy

cel

Aalto EE poszukiwał przestrzeni dla bogatej i żywej interakcji. Projekt wnętrz miał na celu osiągnięcie przytulności podobnej do wcześniej wyremontowanej przestrzeni biurowej na drugim piętrze: kombinacji wieloprzestrzennego środowiska pracy i spersonalizowanych miejsc pracy.

Kluczowymi czynnikami były dobra ergonomia pracy oraz ogólna lekkość i jasność, które pozostawiłyby wystarczającą ilość miejsca na zdobiąceściany  wiszące dzieła sztuki zaplanowane na tym terenie.

Zainteresowała Cię ta realizacja?

Napisz do nas!

rozwiązanie

Tematem propozycji aranżacji wnętrza była praca oparta na aktywnościach, gdzie przestrzeń została podzielona na trzy obszary: wspólne miejsca pracy, indywidualne miejsca pracy i powierzchnie wspólne typu open space, uzupełnione przestrzeniami do pracy w koncentracji, cichymi pokojami i miejscami spotkań.

Miejsca pracy są rozmieszczone na przestrzeni, którą dekorują kolorowe dzieła sztuki. Pokryte turkusowym kolorem Aalto EE akustyczne ścianki pochłaniają hałas i umożliwiają niezakłóconą pracę.

Niezależnie od wykonywanego zadania, w przestrzeni znajdzie się miejsce na spokojną pracę w koncentracji, gorączkową pracę nad projektem lub burzę mózgów.  Wykorzystane meble: biurka serii  [P], biurka Serii [n], szafy Serii [e] (urządzenie do przechowywania POC), krzesła obrotowe Plus, grupy krzeseł Aeon, Ava, stołki Plint, sofy Monolite z wysokim oparciem .