TRWAŁOŚĆ I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Opracowane przez Kinnarps Colour Studio

Kinnarps Colour Studio to inspirująca gama materiałów, wykończeń i tkanin, która umożliwia nieograniczoną swobodę tworzenia niepowtarzalnych kombinacji i atrakcyjnych aranżacji wnętrz. Teraz poszerzamy naszą ofertę o nowe, trwałe tkaniny opracowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. Co je wyróżnia? Niewielki wpływ procesu ich produkcji na klimat oraz wysoka wytrzymałość, a także trwałe i łatwe do łączenia ze sobą kolory, dzięki którym można nadawać produktom nowego charakteru.

NOWOŚĆ!

 

3 nowe tkaniny
1 nowa sztuczna skóra
5 nowych akcentów kolorystycznych
1 nowy laminat
4 nowe kolory pokrowców na krzesła do nauki

NOWE KOLORY I MATERIAŁY W 2020 ROKU

Kinnarps Colour Studio pozwala korzystać z setek materiałów i kolorów opracowanych we współpracy z architektami i projektantami wnętrz. To uniwersalna kolekcja ułatwiająca tworzenie innowacyjnych, atrakcyjnych i trwałych elementów przestrzeni pracy.

Wszystkie materiały dostępne w ramach Kinnarps Colour Studio są poddawane testom i certyfikowane, dzięki czemu klienci mogą być pewni zarówno ich trwałości, jak i znikomego wpływu na środowisko naturalne. Wprowadzając do oferty w 2020 roku nowe tkaniny, poświęciliśmy wiele uwagi miejscom, w których meble są bardziej narażone na zużywanie, takim jak szkoły i placówki służby zdrowia, dzięki czemu aktualna kolekcja w jeszcze większym stopniu wspomaga zasady zrównoważonego rozwoju. Kierujemy się zasadą użyj, odśwież, wykorzystaj ponownie, poddaj recyklingowi.

„W tym roku koncentrujemy się na edukacji i zrównoważonym rozwoju. Wspólnie ze szkołami, architektami, projektantami wnętrz i naszymi ekspertami poszerzyliśmy gamę dostępnych możliwości, dając klientom większą swobodę wyboru i wyrazu. Wierzymy, że otoczenie wpływa na skuteczność nauki, dlatego pragniemy uczestniczyć w procesie opracowywania przestrzeni edukacyjnych, które ułatwiają pracę zarówno uczniom, jak i nauczycielom" - mówi Jenny Hörberg, Dyrektor Global Range & Design w Kinnarps.

NOWOŚCI!

TKANINY I SZTUCZNA SKÓRA

Trzy nowe tkaniny, Morris, Velvety i 24/7 Flax, są piękne i funkcjonalne jednocześnie. Łatwo się nimi zachwycić, a jeszcze łatwiej wyczyścić. Ponadto wprowadzamy do oferty wytrzymałą sztuczną skórę o nazwie Joy. To idealne rozwiązanie do miejsc wymagających zachowania szczególnej higieny, ponieważ materiał można czyścić środkiem dezynfekującym bez konieczności spłukiwania wodą.

morris.jpg

Morris

Przyjemna w dotyku i łatwa w utrzymaniu czystości.

Morris to tkanina produkowana w Szwecji. Jest miękka i miła w dotyku. Powierzchnia tkaniny stymuluje zmysł dotyku i powoduje wydzielanie uspokajającego hormonu oksytocyny. Ta tkanina z włókien Trevira CS jest dostępna w wielu różnych kolorach i wzorach i można ją prać w pralce (w temp. 60°C).

velvety_.jpg

VELVETY

Elegancka i funkcjonalna.

To bardzo funkcjonalna i miękka, przypominająca aksamit tkanina dostępna w kilku wyrazistych barwach. Stanowi część koncepcji Efficiency®, która oznacza „odpowiedzialne użytkowanie dla bardziej zrównoważonej przyszłości”. Do usunięcia z niej trudnych zabrudzeń wystarczy letnia woda z mydłem.

flax.jpg

24/7 FLAX

Codziennie, przez wszystkie dni tygodnia.

Nazwa tej tkaniny mówi sama za siebie. Opracowano ją z myślą o użytkowaniu w miejscach, gdzie będzie narażona na intensywne zużywanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jest wykonana z mieszanki wełny, włókien lnianych i poliamidu w celu zwiększenia trwałości przy zachowaniu właściwości użytkowych.

joy.jpg

JOY

Do złudzenia przypomina prawdziwą skórę.

Joy to sztuczna skóra o pięknej strukturze przypominającej skórę naturalną. Jest odporna na zabrudzenia i łatwa do utrzymania w czystości, wystarczy roztwór wody i mydła lub standardowy środek dezynfekcyjny używany w placówkach służby zdrowia – zmywanie go wodą nie jest konieczne. Nie zawiera biocydów i substancji antymikrobowych.

„Poszerzanie oferty materiałów i kolorów to konieczność, a kolekcja KCS pozwala tworzyć bardzo kreatywne rozwiązania wysokiej jakości. Opracowujemy zrównoważony obieg materiałów i produktów, pomagając jednocześnie architektom i projektantom wnętrz w tworzeniu atrakcyjnych przestrzeni”.

Jenny Hörberg, Director Global Range & Design, Kinnarps

NOWOŚĆ!

AKCENTY KOLORYSTYCZNE

Nowe akcenty kolorystyczne - pistacjowy, rdzawy, szafranowy, jagodowy i miętowy, to ciepłe, stonowane, inspirowane kolorami Ziemi trwałe barwy.

Zostały dodane do naszej oferty, aby uzupełniać zawarte już w niej odcienie i ułatwić odświeżenie aranżacji środowiska pracy. Wprowadzenie nowych kolorów w niektórych elementach, takich jak uchwyty i ramy, w intrygujący sposób zmienia charakter pomieszczenia i jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż wymiana całego mebla lub zmiana aranżacji całego biura.

„Kolory i materiały są ważne, ponieważ wpływają na nas. Do stworzenia wystroju wnętrza, które oprze się próbie czasu, niezbędne są odpowiednie materiały i kolory wykorzystane we właściwych miejscach i w dobrze dobranych produktach” – powiedziała Jenny Hörberg.

NOWOŚCI!

POKROWCE NA KRZESŁA DO NAUKI

Krzesła do nauki Casper i Jesper są wyposażone w nadające się do prania pokrowce, które zwiększają komfort podczas siedzenia i nadają wnętrzu bardziej przytulny charakter. Pokrowce są teraz dostępne w czterech nowych naturalnych i ciepłych kolorach, które sprawdzą się w każdej sali lekcyjnej, niezależnie od wieku uczących się tam dzieci. Zostały dopasowane do nowej gamy akcentów kolorystycznych, co umożliwia łatwe odświeżenie mebli.

NOWOŚCI!

LAMINAT

Nowy laminat Brown Portland z certyfikatem FSC® ma ciepły odcień inspirowany stylem vintage. Podobnie jak inne laminaty jest twardy, odporny i łatwy w utrzymaniu.

ZRÓWNOWAŻONY OBIEG MATERIAŁÓW

Kinnarps od dawna przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju, troszczy się o środowisko i korzysta z zasobów w możliwie najbardziej efektywny sposób. Jedną z zalet kolekcji Kinnarps Colour Studio jest to, że należy ona do nas, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami: od trwałości i jakości po gamę kolorów i ich charakter.

„Surowce z certyfikatami środowiskowymi, kontrole dostawców, testy jakości oraz produkcja zoptymalizowana pod kątem redukcji ilości odpadów to tylko kilka przykładów działań, które podejmujemy, aby ograniczyć wpływ na środowisko zarówno nasz własny, jak i naszych klientów” – mówi Jenny Hörberg.

Dobrze przemyślana kolekcja ułatwia użytkowanie, odświeżenie używanych wcześniej produktów, ich ponowne wykorzystanie i ostatecznie recykling w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Te cechy mają znaczenie w każdym otoczeniu, ale są szczególnie istotne w miejscach takich jak szkoły, gdzie meble szybciej się zużywają. Kolekcja została zaprojektowana tak, aby umożliwić dowolne łączenie wszystkich materiałów, kolorów i wzorów wykończeń.

„Poszerzanie oferty materiałów i kolorów to konieczność, a kolekcja KCS pozwala tworzyć bardzo kreatywne rozwiązania wysokiej jakości. Opracowujemy zrównoważony obieg materiałów i produktów, pomagając jednocześnie architektom i projektantom wnętrz w tworzeniu atrakcyjnych przestrzeni” – mówi Jenny Hörberg.

INTERESUJĄCE FAKTY

 

77% tkanin oferowanych przez firmę Kinnarps posiada certyfikat Oeko-Tex lub europejskie oznakowanie ekologiczne.

96% odpadów podlega recyklingowi lub jest używanych do produkcji energii.

resztki tkanin są wykorzystywane w nowych produktach w postaci materiału Re:fill, który w 25% składa się z odpadów tekstylnych, a w 25% z plastikowych butelek PET poddanych recyklingowi.

99,8% pozyskiwanych surowców zostało podczas audytu sklasyfikowane jako charakteryzujące się niskim ryzykiem lub otrzymało jeszcze korzystniejszą ocenę.

KINNARPS COLOUR STUDIO

Nasza inspirująca kolekcja Kinnarps Colour Studio oferuje wszystko, co potrzebne z zakresu kreatywnych i atrakcyjnych wykończeń (tkaniny, skóry, laminaty, naturalne forniry, tworzywa sztuczne i wykończenia metali). Ta ekologiczna kolekcja o szerokiej palecie barw i wzorów łączy klasyczną elegancję z najnowszymi trendami. Wszystko, czego potrzeba, aby znaleźć właściwy wyraz danej przestrzeni pracy.