Tkaniny roku 2017.

We współpracy z architektami i projektantami. 

Na organizowany przez Kinnarps cykl warsztatów zaprosiliśmy wiodących architektów, projektantów wnętrz i designerów, aby pomogli nam wybrać nowe kolory i materiały do kolekcji Kinnarps Colour Studio. Nasz pomysł był równie prosty, co oczywisty: umożliwić osobom, które będą korzystały z naszych produktów, współdecydowanie o tym, jak mają one wyglądać. Owocem tej współpracy jest oferta dziewięciu nowych tkanin Kinnarps wybranych we współpracy z architektami i projektantami wnętrz. Z myślą o środowiskach pracy przyszłości. 
 

Kinnarps Colour Studio

Nasza inspirująca kolekcja Kinnarps Colour Studio oferuje wszystko, co potrzebne z zakresu kreatywnych i atrakcyjnych wykończeń (tkaniny, skóra, laminat, fornir, metal, akryl, plastik i szkło). Ta ekologiczna kolekcja o szerokiej palecie barw i wzorów łączy klasyczną elegancję z najnowszymi trendami. Wszystko, czego potrzeba, aby znaleźć właściwy wyraz danej przestrzeni pracy.

Christina Wiklund, CMF Manager – Colour Material Finish, Kinnarps

„Zrobiliśmy to razem. Tak jak trzeba. Tak jak uważamy. I z wielką przyjemnością”.

W centrum projektowym Kinnarps w Skillingaryd, gdzie zebrali się architekci, dekoratorzy wnętrz, projektanci i przedstawiciele Kinnarps z ośmiu rynków, można było wyczuć atmosferę skupienia. Nadszedł czas na zakończenie cyklu warsztatów poświęconych materiałom i kolorom, które odbywały się w ciągu roku. Trzeba było dokonać ostatecznych wyborów i podjąć decyzję, które nowe tkaniny trafią do kolekcji Kinnarps Colour Studio w 2017 r. 

Posłuchaj architektów    

Zacznijmy jednak od początku.

   Kolekcja Kinnarps Colour Studio to setki materiałów i kolorów, dzięki którym architekci i projektanci wnętrz mogą tworzyć kreatywne, atrakcyjne i zrównoważone rozwiązania. Wyjściowym założeniem jest fakt, że kolory wpływają na nasze zachowania oraz uczucia w i mają podobne znaczenie, jak wymogi dotyczące zrównoważonego rozwoju, jakości i bezpieczeństwa materiałów. Kolekcja Kinnarps jest odświeżana co trzy lata. W 2017 r. przyszedł czas, aby zrobić to po raz kolejny. 

THE TEAM

Tengbom
Wingårdhs
Krook & Tjäder
Semrén & Månsson
White
Howl Designstudio
Fixa & Dona - Hildur Blad
Spectrum
Note
Idesign
Propeller
Stefan Brodbeck Design
Materia Group
Kinnarps

„Zawsze współpracujemy z działami odpowiedzialnymi za projektowanie, produkcję i marketing, aby uzyskać pełny ogląd sytuacji. Tym razem postanowiliśmy już na wczesnym etapie procesu zaangażować architektów, projektantów wnętrz i designerów, aby poznać ich pragnienia dotyczące kolorów i materiałów”.

Christina Wiklund, kierownik ds. kolorów, materiałów i wykończeń w Kinnarps

Razem lepiej

Zaprosiliśmy ludzi z doświadczeniem w realizacji dużych i małych projektów, aby zyskać dodatkowe spojrzenie na to, co jest potrzebne do stworzenia atrakcyjnego środowiska pracy. Wystrój wnętrz staje się coraz ważniejszym czynnikiem wpływającym na tożsamość i charakter przedsiębiorstw, także ze względu na chęć pozyskania młodszego pokolenia pracowników. 

   „Zaobserwowaliśmy, że zapotrzebowanie na architektów, dekoratorów wnętrz i projektantów rośnie na wszystkich rynkach, na których działamy, dlatego tak ważna jest dla nas współpraca z nimi. Chcemy zrozumieć ich potrzeby, tak abyśmy mogli zaoferować to, co jest im potrzebne pracy" – mówi Christina.

   Wygląda na to, że zainteresowanie współpracą jest obopólne, ponieważ od razu spotkaliśmy się z pozytywnymi reakcjami. To wrażenie tylko pogłębiało się wraz z kolejnymi warsztatami. Uczestnicy pracowali, rozmawiali, rozmyślali i wracali do pracy z coraz większym entuzjazmem i silniejszą motywacją.

    „Czuło się pozytywną energię, chęć pomocy i otwartość. Wyraźnie było widać, że uczestnicy nie tylko uważali, że biorą udział w czymś istotnym, ale też, że świetnie się bawili. Podobnie jak my. Wszyscy korzystamy na tym, że współpracujemy i razem dochodzimy do najlepszych rozwiązań” – mówi Christina. 

Od 200 do 9

Na potrzeby pierwszych warsztatów, które odbyły się wiosną, Christina zleciła obicie 200 krzeseł różnymi tkaninami – zaproszeni architekci, designerzy, projektanci wnętrz i sprzedawcy mieli wybrać najatrakcyjniejsze. Z każdymi kolejnymi warsztatami malała liczba krzeseł do wyboru.

„Nasza oferta jest wyjątkowo nowoczesna i bogata. Taki model pracy utwierdza nas w przekonaniu, że trzeba się wsłuchiwać w potrzeby rynku i czerpać z najnowszych trendów, dochowując wierności własnym korzeniom. Zrobiliśmy to razem. Tak jak trzeba. Tak jak uważamy. I z wielką przyjemnością”.

Christina Wiklund

Do wzięcia udziału w decydujących warsztatach, które zorganizowano wczesną jesienią w Skillingaryd, zaproszono architektów z pracowni Tengbom, Wingårdhs, Krok & Tjäder, Semrén & Månsson, Spectrum, Note oraz White, projektantów z biur Howl Designstudio, Idesign, Propeller i Brodbeck Design, a także projektantkę wnętrz i blogerkę Hildur Blad. 

„Z początkowych 200 krzeseł doszliśmy do 30 – każde z nich było obite inną tkaniną. Zanim zapadły ostateczne decyzje, zaprezentowaliśmy je w formie pokazu mody. Na samym końcu wybraliśmy dziewięć tkanin, które teraz wejdą do kolekcji Kinnarps Colour Studio. Mogę też zdradzić, że będziemy nadal dodawali do naszej oferty kolejne kolory, materiały i rodzaje wykończeń drewnianych” – mówi Christina.

Nowoczesność i rozmach

Christina jest zachwycona wszystkimi dziewięcioma tapicerkami, ale trzy szczególnie przypadły jej do gustu: Liv, która wygląda jak klasyczne lniane płótno, choć jest niezwykle funkcjonalną tkaniną Trevira CS; Fox, która pyszni się modnym wzorem w jodełkę zainspirowanym stylem art déco, i Steelcut Trio, która od wielu lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród architektów. 

IKONY ROKU 2017 Trzy modne tkaniny.

LIV

Nadszedł czas na płótno lnianE

Tkaniny o naturalnym wyglądzie sprawdzają się zarówno w modzie, jak i przy dekoracji wnętrz. Prezentujemy Liv – oto materiał, który przypomina klasyczne lniane płótno, a jest wytrzymałą i nadającą się do prania tkaniną Trevira CS. Funkcjonalna o wyglądzie lnu. 

Fox

Flirt z art déco

Wzór w jodełkę można teraz znaleźć dosłownie wszędzie – od tapet po ubrania. Nasza nowa tkanina Fox to modny materiał inspirowany stylem art déco i Francją lat 20. ubiegłego wieku. Posmak luksusu i elegancji, który sprawdzi się wszędzie.

Steelcut Trio

Oczywisty ulubieniec

Być może wynika to ze wszystkich naturalnych zalet wełny. Lub z tego, że tak łatwo dopasować ją do innych tkanin. A może liczy się szeroki wachlarz zastosowań. Niezależnie od powodów Steelcut Trio to faworyt. 

TKANINY 2017: Dziewięć nowych materiałów – mnóstwo możliwości.

Step Melange


Łatwe dopasowanie i wytrzymałość 

Dobry wybór w przypadku, gdy produkt musi się sprawdzić w wymagających środowiskach. Odporna na zabrudzenia, nadająca się do prania i trudnopalna. Kolory stanowią mieszankę jasnych, naturalnych tonów.

Rustico


Nadająca się do prania, dostępna w wielu kolorach

Retro w nowym wydaniu oraz przyjemna dla oka paleta kolorów i struktura melanżu. Odporna na zabrudzenia, nadająca się do prania i trudnopalna. 

Fenice


Modna i współczesna  

Piękna paleta ciepłych barw. Produkowana z wełny z recyklingu w przyjazny dla środowiska, wodooszczędny sposób.

Liv


Nadająca się do prania, o wyglądzie lnu

Wygląda jak klasyczne lniane płótno, choć jest wykonana z użyciem odpornego na zabrudzenia, nadającego się do prania i trudnopalnego włókna Trevira CS. Szeroka paleta barw z naturalnymi odcieniami.

Capture


W klasycznym stylu vintage 

Przypominająca tweed, stonowana i elegancka oraz dostępna w wyszukanej palecie barw. Wszystkie zalety wełny – antystatyczna, wchłaniająca wilgoć i naturalnie trudnopalna.

Fox


Modny wzór w jodełkę

Ekskluzywny i modny wzór w jodełkę oraz przyjemna dla oka paleta kolorów. Wykonana z użyciem odpornego na zabrudzenia, nadającego się do prania i trudnopalnego włókna Trevira CS.

BARDAL


Wełna o ponadczasowym wzorze

Klasyk utrzymany w stonowanej palecie barw. Wszystkie zalety wełny – antystatyczna, wchłaniająca wilgoć i naturalnie trudnopalna.

SYNERGY


Inspirująca i ekologiczna

Inspirująca tkanina wełniana z charakterystycznym wzorem – dostępna w szerokiej palecie barw. Ekologicznie barwiona i charakteryzująca się wszystkimi zaletami wełny – antystatyczna, wchłaniająca wilgoć i naturalnie trudnopalna.

Steelcut


Ulubiony wybór architektów

Steelcut i Steelcut Trio – klasyczny wzór i paleta barw. Dostępna jest w wersji jednobarwnej i melanżowej, dzięki czemu łatwo tworzy różne kombinacje. 

CZY CHCESZ SIĘ DOWIEDZIEĆ WIĘCEJ O NASZYCH TKANINACH I INNYCH MATERIAŁACH?

Przejdź do części dotyczącej materiałów
Christina Wiklund

„Codzienne doświadczenia oraz badania naukowe pokazują, że kolory mają wpływ na nasze odczucia i zachowania. Kolory i wzory są istotne dla dobrego samopoczucia i tożsamości zarówno ludzi, jak i firm. To przekonanie jest głęboko zakorzenione w kulturze Kinnarps i sięga czasów naszej założycielki Evy Andersson, która nie tylko znała się na tkaninach, lecz także miała też świetne oko do kształtów, kolorów i materiałów. Kolekcja Kinnarps Colour Studio wykorzystuje dziedzictwo Evy zgodnie z oczekiwaniami współczesności”.

Christina Wiklund, Kierownik ds. CMF (kolorów, materiałów i wykończeń), Kinnarps

Christina Calisir

„Decyzję o tym, które tkaniny wejdą do kolekcji Kinnarps Colour Studio, podejmujemy zawsze wspólnie. Oczywiście materiały muszą mieć odpowiednie kolory i wzory oraz spełniać wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, jakości i bezpieczeństwa. Zawsze powtarzam, że powinniśmy myśleć o rzeczach, które pewnie rzadko zaprzątają uwagę naszych klientów, aby byli pewni, że nasze tkaniny stanowią najlepszy wybór pod względem estetyki, funkcjonalności, ekologii i odpowiedzialności społecznej”.

Christina Calisir, Kierownik techniczny ds. materiałów obiciowych, Kinnarps

Olle Gyllang

„Jako projektant oczywiście chcę uczestniczyć w początkowych pracach, tak aby móc odcisnąć swoje piętno. Dlatego właśnie inicjatywa Kinnarps ma takie znaczenie – pokazuje bowiem, że firma ta naprawdę jest otwarta na nowe idee, koncepcje i pragnienia. Myślę, że to jedna z wielu dobrych rzeczy, które robi Kinnarps. Wyraźna chęć współpracy z ich strony przekłada się na zaufanie do firmy i wzmacnia jej przewagę”.

Olle Gyllang, Projektant, Propeller Design

Hildur Blad

„Kolory w ogromnym stopniu wpływają na to, jak odbieramy dane wnętrze. Dziś, gdy coraz więcej osób decyduje się zerwać z bielą, tym ważniejsza staje się zarówno przemyślana strategia jak i aktualna oferta. Tylko tak można projektować z wykorzystaniem koloru. Dzięki nowemu modelowi współpracy z architektami i projektantami Kinnarps jeszcze bardziej umacnia swoją pozycję. Nasze spotkania były niezwykle kreatywne i zabawne, a każdy z nas naprawdę wniósł coś wartościowego”.

Hildur Blad, Projektantka wnętrz, specjalistka ds. kolorów i blogerka

JESTEŚMY TUTAJ DLA CIEBIE.
OD POCZĄTKU DO KOŃCA.

Szukasz konkretnego produktu? Interesuje Cię rozwiązanie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb? A może po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach i usługach? Napisz do nas – jesteśmy do Twojej dyspozycji.