We współpracy z architektami i projektantami 

Na organizowany przez Kinnarps cykl warsztatów zaprosiliśmy wiodących architektów, projektantów wnętrz i designerów, aby pomogli nam wybrać nowe kolory i materiały do kolekcji Kinnarps Colour Studio. Nasz pomysł był równie prosty, co oczywisty: umożliwić osobom, które będą korzystały z naszych produktów, współdecydowanie o tym, jak mają one wyglądać. 
 

Kinnarps Colour Studio

Nasza inspirująca kolekcja Kinnarps Colour Studio oferuje wszystko, co potrzebne z zakresu kreatywnych i atrakcyjnych wykończeń (tkaniny, skóra, laminat, fornir, metal, akryl, plastik i szkło). Ta ekologiczna kolekcja o szerokiej palecie barw i wzorów łączy klasyczną elegancję z najnowszymi trendami. Wszystko, czego potrzeba, aby znaleźć właściwy wyraz danej przestrzeni pracy.

Christina Wiklund, CMF Manager – Colour Material Finish, Kinnarps

„Zrobiliśmy to razem. Tak jak trzeba. Tak jak uważamy. I z wielką przyjemnością”.

W centrum projektowym Kinnarps w Skillingaryd, gdzie zebrali się architekci, dekoratorzy wnętrz, projektanci i przedstawiciele Kinnarps z ośmiu rynków, można było wyczuć atmosferę skupienia. Nadszedł czas na zakończenie cyklu warsztatów poświęconych materiałom i kolorom, które odbywały się w ciągu roku. Trzeba było dokonać ostatecznych wyborów i podjąć decyzję, które nowe tkaniny trafią do kolekcji Kinnarps Colour Studio. 

Posłuchaj architektów    

Zacznijmy jednak od początku.

   Kolekcja Kinnarps Colour Studio to setki materiałów i kolorów, dzięki którym architekci i projektanci wnętrz mogą tworzyć kreatywne, atrakcyjne i zrównoważone rozwiązania. Wyjściowym założeniem jest fakt, że kolory wpływają na nasze zachowania oraz uczucia w i mają podobne znaczenie, jak wymogi dotyczące zrównoważonego rozwoju, jakości i bezpieczeństwa materiałów. Kolekcja Kinnarps jest odświeżana co trzy lata. 

THE TEAM

Tengbom
Wingårdhs
Krook & Tjäder
Semrén & Månsson
White
Howl Designstudio
Fixa & Dona - Hildur Blad
Spectrum
Note
Idesign
Propeller
Stefan Brodbeck Design
Materia Group
Kinnarps

„Zawsze współpracujemy z działami odpowiedzialnymi za projektowanie, produkcję i marketing, aby uzyskać pełny ogląd sytuacji. Tym razem postanowiliśmy już na wczesnym etapie procesu zaangażować architektów, projektantów wnętrz i designerów, aby poznać ich pragnienia dotyczące kolorów i materiałów”.

Christina Wiklund, kierownik ds. kolorów, materiałów i wykończeń w Kinnarps

Razem lepiej

Zaprosiliśmy ludzi z doświadczeniem w realizacji dużych i małych projektów, aby zyskać dodatkowe spojrzenie na to, co jest potrzebne do stworzenia atrakcyjnego środowiska pracy. Wystrój wnętrz staje się coraz ważniejszym czynnikiem wpływającym na tożsamość i charakter przedsiębiorstw, także ze względu na chęć pozyskania młodszego pokolenia pracowników. 

   „Zaobserwowaliśmy, że zapotrzebowanie na architektów, dekoratorów wnętrz i projektantów rośnie na wszystkich rynkach, na których działamy, dlatego tak ważna jest dla nas współpraca z nimi. Chcemy zrozumieć ich potrzeby, tak abyśmy mogli zaoferować to, co jest im potrzebne pracy" – mówi Christina.

   Wygląda na to, że zainteresowanie współpracą jest obopólne, ponieważ od razu spotkaliśmy się z pozytywnymi reakcjami. To wrażenie tylko pogłębiało się wraz z kolejnymi warsztatami. Uczestnicy pracowali, rozmawiali, rozmyślali i wracali do pracy z coraz większym entuzjazmem i silniejszą motywacją.

    „Czuło się pozytywną energię, chęć pomocy i otwartość. Wyraźnie było widać, że uczestnicy nie tylko uważali, że biorą udział w czymś istotnym, ale też, że świetnie się bawili. Podobnie jak my. Wszyscy korzystamy na tym, że współpracujemy i razem dochodzimy do najlepszych rozwiązań” – mówi Christina. 

Od 200 do 9

Na potrzeby pierwszych warsztatów, które odbyły się wiosną, Christina zleciła obicie 200 krzeseł różnymi tkaninami – zaproszeni architekci, designerzy, projektanci wnętrz i sprzedawcy mieli wybrać najatrakcyjniejsze. Z każdymi kolejnymi warsztatami malała liczba krzeseł do wyboru.

„Nasza oferta jest wyjątkowo nowoczesna i bogata. Taki model pracy utwierdza nas w przekonaniu, że trzeba się wsłuchiwać w potrzeby rynku i czerpać z najnowszych trendów, dochowując wierności własnym korzeniom. Zrobiliśmy to razem. Tak jak trzeba. Tak jak uważamy. I z wielką przyjemnością”.

Christina Wiklund

Do wzięcia udziału w decydujących warsztatach, które zorganizowano w Skillingaryd, zaproszono architektów z pracowni Tengbom, Wingårdhs, Krok & Tjäder, Semrén & Månsson, Spectrum, Note oraz White, projektantów z biur Howl Designstudio, Idesign, Propeller i Brodbeck Design, a także projektantkę wnętrz i blogerkę Hildur Blad. 

„Z początkowych 200 krzeseł doszliśmy do 30 – każde z nich było obite inną tkaniną. Zanim zapadły ostateczne decyzje, zaprezentowaliśmy je w formie pokazu mody. Na samym końcu wybraliśmy dziewięć tkanin, które teraz wejdą do kolekcji Kinnarps Colour Studio. Mogę też zdradzić, że będziemy nadal dodawali do naszej oferty kolejne kolory, materiały i rodzaje wykończeń drewnianych” – mówi Christina.

Nowoczesność i rozmach

Christina jest zachwycona wszystkimi dziewięcioma tapicerkami, ale trzy szczególnie przypadły jej do gustu: Liv, która wygląda jak klasyczne lniane płótno, choć jest niezwykle funkcjonalną tkaniną Trevira CS; Fox, która pyszni się modnym wzorem w jodełkę zainspirowanym stylem art déco, i Steelcut Trio, która od wielu lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród architektów. 

Trzy modne tkaniny

LIV

Nadszedł czas na płótno lnianE

Tkaniny o naturalnym wyglądzie sprawdzają się zarówno w modzie, jak i przy dekoracji wnętrz. Prezentujemy Liv – oto materiał, który przypomina klasyczne lniane płótno, a jest wytrzymałą i nadającą się do prania tkaniną Trevira CS. Funkcjonalna o wyglądzie lnu. 

Fox

Flirt z art déco

Wzór w jodełkę można teraz znaleźć dosłownie wszędzie – od tapet po ubrania. Nasza nowa tkanina Fox to modny materiał inspirowany stylem art déco i Francją lat 20. ubiegłego wieku. Posmak luksusu i elegancji, który sprawdzi się wszędzie.

Steelcut Trio

Oczywisty ulubieniec

Być może wynika to ze wszystkich naturalnych zalet wełny. Lub z tego, że tak łatwo dopasować ją do innych tkanin. A może liczy się szeroki wachlarz zastosowań. Niezależnie od powodów Steelcut Trio to faworyt. 

Dziewięć nowych materiałów – mnóstwo możliwości.

Step Melange


Łatwe dopasowanie i wytrzymałość 

Dobry wybór w przypadku, gdy produkt musi się sprawdzić w wymagających środowiskach. Odporna na zabrudzenia, nadająca się do prania i trudnopalna. Kolory stanowią mieszankę jasnych, naturalnych tonów.

Rustico


Nadająca się do prania, dostępna w wielu kolorach

Retro w nowym wydaniu oraz przyjemna dla oka paleta kolorów i struktura melanżu. Odporna na zabrudzenia, nadająca się do prania i trudnopalna. 

Fenice


Modna i współczesna  

Piękna paleta ciepłych barw. Produkowana z wełny z recyklingu w przyjazny dla środowiska, wodooszczędny sposób.

Liv


Nadająca się do prania, o wyglądzie lnu

Wygląda jak klasyczne lniane płótno, choć jest wykonana z użyciem odpornego na zabrudzenia, nadającego się do prania i trudnopalnego włókna Trevira CS. Szeroka paleta barw z naturalnymi odcieniami.

Capture


W klasycznym stylu vintage 

Przypominająca tweed, stonowana i elegancka oraz dostępna w wyszukanej palecie barw. Wszystkie zalety wełny – antystatyczna, wchłaniająca wilgoć i naturalnie trudnopalna.

Fox


Modny wzór w jodełkę

Ekskluzywny i modny wzór w jodełkę oraz przyjemna dla oka paleta kolorów. Wykonana z użyciem odpornego na zabrudzenia, nadającego się do prania i trudnopalnego włókna Trevira CS.

BARDAL


Wełna o ponadczasowym wzorze

Klasyk utrzymany w stonowanej palecie barw. Wszystkie zalety wełny – antystatyczna, wchłaniająca wilgoć i naturalnie trudnopalna.

SYNERGY


Inspirująca i ekologiczna

Inspirująca tkanina wełniana z charakterystycznym wzorem – dostępna w szerokiej palecie barw. Ekologicznie barwiona i charakteryzująca się wszystkimi zaletami wełny – antystatyczna, wchłaniająca wilgoć i naturalnie trudnopalna.

Steelcut


Ulubiony wybór architektów

Steelcut i Steelcut Trio – klasyczny wzór i paleta barw. Dostępna jest w wersji jednobarwnej i melanżowej, dzięki czemu łatwo tworzy różne kombinacje. 

CZY CHCESZ SIĘ DOWIEDZIEĆ WIĘCEJ O NASZYCH TKANINACH I INNYCH MATERIAŁACH?

Przejdź do części dotyczącej materiałów
Christina Wiklund

„Codzienne doświadczenia oraz badania naukowe pokazują, że kolory mają wpływ na nasze odczucia i zachowania. Kolory i wzory są istotne dla dobrego samopoczucia i tożsamości zarówno ludzi, jak i firm. To przekonanie jest głęboko zakorzenione w kulturze Kinnarps i sięga czasów naszej założycielki Evy Andersson, która nie tylko znała się na tkaninach, lecz także miała też świetne oko do kształtów, kolorów i materiałów. Kolekcja Kinnarps Colour Studio wykorzystuje dziedzictwo Evy zgodnie z oczekiwaniami współczesności”.

Christina Wiklund, Kierownik ds. CMF (kolorów, materiałów i wykończeń), Kinnarps

Christina Calisir

„Decyzję o tym, które tkaniny wejdą do kolekcji Kinnarps Colour Studio, podejmujemy zawsze wspólnie. Oczywiście materiały muszą mieć odpowiednie kolory i wzory oraz spełniać wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, jakości i bezpieczeństwa. Zawsze powtarzam, że powinniśmy myśleć o rzeczach, które pewnie rzadko zaprzątają uwagę naszych klientów, aby byli pewni, że nasze tkaniny stanowią najlepszy wybór pod względem estetyki, funkcjonalności, ekologii i odpowiedzialności społecznej”.

Christina Calisir, Kierownik techniczny ds. materiałów obiciowych, Kinnarps

Olle Gyllang

„Jako projektant oczywiście chcę uczestniczyć w początkowych pracach, tak aby móc odcisnąć swoje piętno. Dlatego właśnie inicjatywa Kinnarps ma takie znaczenie – pokazuje bowiem, że firma ta naprawdę jest otwarta na nowe idee, koncepcje i pragnienia. Myślę, że to jedna z wielu dobrych rzeczy, które robi Kinnarps. Wyraźna chęć współpracy z ich strony przekłada się na zaufanie do firmy i wzmacnia jej przewagę”.

Olle Gyllang, Projektant, Propeller Design

Hildur Blad

„Kolory w ogromnym stopniu wpływają na to, jak odbieramy dane wnętrze. Dziś, gdy coraz więcej osób decyduje się zerwać z bielą, tym ważniejsza staje się zarówno przemyślana strategia jak i aktualna oferta. Tylko tak można projektować z wykorzystaniem koloru. Dzięki nowemu modelowi współpracy z architektami i projektantami Kinnarps jeszcze bardziej umacnia swoją pozycję. Nasze spotkania były niezwykle kreatywne i zabawne, a każdy z nas naprawdę wniósł coś wartościowego”.

Hildur Blad, Projektantka wnętrz, specjalistka ds. kolorów i blogerka

Produkty firmy Kinnarps wykonane z pigmentowanego białego jesionu już w sprzedaży

Jesion to zarówno modne, jak i tradycyjne drewno dostępne teraz z białą pigmentowaną powierzchnią w Kinnarps Colour Studio – miejscu, w którym można znaleźć wszystkie używane przez Kinnarps materiały.

    Drewno jesionu jest twardym oraz wytrzymałym materiałem i często było wykorzystywane do produkcji narzędzi. Jesion używany przez Kinnarps posiada certyfikat FSC® i pochodzi z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Jesion – modny i tradycyjny

„To niesamowicie piękne drewno o atrakcyjnej powierzchni i przyjemnym kolorze, z którym producenci lubią pracować oraz którym klienci lubią się otaczać”.

Ove Claesson, kierownik techniczny ds. materiałów drewnianych

JESTEŚMY TUTAJ DLA CIEBIE.
OD POCZĄTKU DO KOŃCA.

Szukasz konkretnego produktu? Interesuje Cię rozwiązanie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb? A może po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach i usługach? Napisz do nas – jesteśmy do Twojej dyspozycji.