Case: Dom Opieki Uudenmaan Seniorikodit, Kuninkaanhovi, Vantaa, Finlandia

DOM SPOKOJNEJ STAROŚCI


Projekt dwupiętrowego obiektu, z 38 pokojami, uwzględnia dostępność do poszczególnych stref. Dom spokojnej starości to miejsce, w którym świadczone są wysokiej jakości usługi opiekuńcze, zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa, co umożliwia osobom starszym prowadzenie trybu życia zbliżonego do warunków domowych.

Fakty:

Rok: 2014
Projekt: Uudenmaan Seniorikodit, Kuninkaanhovi, Vantaa

Zespół:
Taina Airikainen ja Lauri Romppanen, Uudenmaan Seniorikodit, Anne Rosti, Kinnarps Oy

CEL
Domy opieki podkreślają wagę dobrego i elastycznego życia codziennego, a także pomagają w tworzeniu poczucia bezpieczeństwa. Wyposażenie i wystój wnętrza mogą wspomagać te potrzeby.

Meble dla sektora opieki z oferty Kinnarps mają ergonomiczne funkcje, które przyczyniają się do poprawy komfortu otoczenia, poprawiając jednocześnie nastrój i samopoczucie mieszkańców domów opieki.

ROZWIĄZANIE
Stworzono dom opieki wyposażony w elastyczne rozwiązania, które mogą służyć do różnych celów. Krzesła i stoły można wygodnie przemieszczać, gdy zmienia się funkcja przestrzeni, dostosowując się do bieżących potrzeb. 

Całość jest przejrzysta i harmonijna, z wykorzystaniem w pomieszczeniach mieszkalnych, jadalniach i salonach mebli należących do tej samej rodziny produktów. W realizacji wykorzystano produkty marki NC Nordic Care należącej do portfolio Kinnarps, takich jak krzesła, fotele i sofy serii Elin ze zdejmowaną tapicerka oraz szafki do przechowywania Ellinor. Nogi krzeseł Elin w salonie są wyposażone w kółka, co znacznie ułatwia pracę personelu.

Wykorzystane produkty:

Elin

Elin

Ellinor

Ellinor

Ellinor

Ellinor

Plint

Plint