Miejsca do pracy indywidualnej

Możliwość wyboru miejsca i sposobu pracy w biurze ma duży wpływ na samopoczucie i jakość naszej pracy. Im więcej możliwości wyboru, tym łatwiej jest skupić się na tym, co ważne, i pracować tak, jak lubimy.

WAŻNE POJĘCIA

Elastyczność
Wolność wyboru
Indywidualizacja
Koncentracja i efektywność
Indywidualnie
Dobre oświetlenie i środowisko akustyczne
Inteligentny system przechowywania
Ergonomia

SPRZYJAJĄCE KONCENTRACJI

Tutaj można pracować w spokoju! Wybór tego miejsca to sygnał dla kolegów i koleżanek z biura, że nie chcemy, aby nam przeszkadzano, bo w ciszy i spokoju pracuje się efektywnie. Indywidualne stanowisko pracy można stworzyć zarówno w otwartej przestrzeni, jak i w oddzielnym pomieszczeniu. Kluczowe jest, aby przestrzeń nadawała się do pracy indywidualnej, która wymaga wysokiego poziomu skupienia. W takiej przestrzeni unika się całkowicie rozmów bezpośrednich i telefonicznych lub zezwala na nie wyłącznie, gdy wymagają tego okoliczności.  

OTWARTE

W otwartym środowisku do dyspozycji pozostaje duży wybór biurek. Gdy zdecydujemy się korzystać z tej przestrzeni, koledzy i koleżanki z biura wiedzą, że chcemy pracować indywidualnie, ale nic się nie stanie, jeśli na chwilę nam przeszkodzą. Można tu rozmawiać ściszonym głosem lub odbyć krótką rozmowę telefoniczną. Czasem, gdy członkowie zespołu wciąż chcą ze sobą ściśle współpracować, biurka można ze sobą łączyć, tworząc wyspy.

INDYWIDUALNE

To własne, codzienne miejsce pracy, którego nie musimy dzielić z innymi pracownikami. Jest w pełni wyposażone – w biurko, fotel obrotowy i nierzadko szafkę do przechowywania zarówno przedmiotów niezbędnych do pracy, jak i rzeczy osobistych. To stanowisko pracy może znajdować się w otwartej przestrzeni lub w oddzielnym pokoju, użytkowanym samodzielnie lub wspólnie z innymi.

CICHE

To ciche pomieszczenie jest strefą relaksu w trakcie stresującego dnia pracy. Przeznaczone jest dla jednej osoby i zaprojektowane tak, aby pozwalało nabrać sił i odzyskać energię. Można spędzić tu krótką przerwę, posłuchać muzyki, poczytać lub medytować.